Ayna İşareti Hakkında...

Esteban74

Editör
Selamunaleykum ustalarım
Ayna İşareti nasıl olur ,
Ayna İşareti olan yerde ne vardır
Ayna İşareti olan yerde nerelere bakmalıyız ve son nokta işaretimidir ....?
Baklava dilimi modelli bir ayna...
Ustalarım hemen foto istemeyin lütfen biraz konuşalım...
Sonra eklerim.
Saygılarımla

ragıp

Uzman
@Esteban74
ustam, ayna işareti demişsin
ben o ayna işaretini gözümde dahi canlandıramadım
sizin ayna işareti olarak yorumladığınız, emare bir başka bir şey olmasın
fotoğraf gelmeden, sanırım yorumda gelmeyecek
sanırım, sizin ayna ile herkes aydınlanacak

selametle

Esteban74

Editör
@Esteban74
ustam, ayna işareti demişsin
ben o ayna işaretini gözümde dahi canlandıramadım
sizin ayna işareti olarak yorumladığınız, emare bir başka bir şey olmasın
fotoğraf gelmeden, sanırım yorumda gelmeyecek
sanırım, sizin ayna ile herkes aydınlanacak

selametle

Ustam yorum için teşekkürler...

Doğrudur ustam olabilir... Bu işarete ayna olabilir dememin sebeplerinden biri ; kayanın bütünü gölge iken sadece oraya güneş vuruyor . Karanlığın içinde ayna gibi parlıyor tabiri , burası için uygundur.
Sizin gibi değerli ustalarımızın yardımlarıyla işaretin doğru olup olmadığı anlayabilirim, inşallah...
Ayna hepimizi aydınlatır inşallah ustam...
Saygılarımla ve Selametle

Pscyhe

Engellendi
Anlattiklarina istinaden guzel malzemesi olan ve kapali alanda bayan mezarin oldugunu dusunuyorum.tabikim bu anlatiklarina istinaden yorumum.ama resimler gelir baska isaret iscilik ve tamamlayici unsurlar varsa olayin sekli degisebilir.o yuzden resimler varsa ve cevreninde detayli resimleri konuna eklenirse daha guzel yorumlar ve cozumler gelecegine eminim..

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Güneşin doğuş, gün ortası ve batışı -doğum,olgunluk ve yok oluş (her gece ölsede yeniden doğar) Temsil eder. Güneşi kutsal sayan eski Mezapotamya ve Hitit kültürlerinden günümüze ulaşmış bir mezar olabilir.

Esteban74

Editör
Anlattiklarina istinaden guzel malzemesi olan ve kapali alanda bayan mezarin oldugunu dusunuyorum.tabikim bu anlatiklarina istinaden yorumum.ama resimler gelir baska isaret iscilik ve tamamlayici unsurlar varsa olayin sekli degisebilir.o yuzden resimler varsa ve cevreninde detayli resimleri konuna eklenirse daha guzel yorumlar ve cozumler gelecegine eminim..
Yorum için teşekkür ederim ustam.
Bulunduğu yerde böyle kapalı alan olduğunu düşünüyorum. Daha çok büyük bir kaya mezar gibi...
Burda bulunan bir mağara içinde peçeli güzl bir kız ve genç bir erkek figürü işlenmiş .
Ayna , ayna işareti ve aynalı mağara diye google da araştırdım ve karşıma Amasya daki aynalı mağara çıktı.
Saygılarımla

Esteban74

Editör
Güneşin doğuş, gün ortası ve batışı -doğum,olgunluk ve yok oluş (her gece ölsede yeniden doğar) Temsil eder. Güneşi kutsal sayan eski Mezapotamya ve Hitit kültürlerinden günümüze ulaşmış bir mezar olabilir.
Teşekkür ederim ustam. Burdaki kayalıklarda bir çok işaretler varmış. Ama zamanla deforme olmuş ve yok olmuş. Veya bilerek yok edilmiş. Bilemiyorum.
Bölgenin hititlerin sınır bölgesi olma ihtimali var.
Bildiğim kadarı ile daire oluşturmuş yılanda güneş der. Bu işareti net olmasada bölgede gördüm.
Saygılarımla

Turko

Uzman
Güzel konu görseller gelirse benide ekleyin :)