aynı kaya üzerinde bu oymalar var

maverick

Member
@dardanos hocam .bu kaya cok büyük değil .yanın da yagmur yagınca akan bir dere var .ayrıca 500 m ileride kuzey yönünde eski yaşam bölgesi ne yakın çay mevcut .200 m güneybatıda bir tümülüs benzeri yığın olmakla beraber bu yıgın çökmüş tepe üstü höyük haline gelmiş .100 m ilerisi güney yönün de taşlık bir alan var ve orada yerli bi kaya yerüstünde gözüken bir oymalı taş var o resmi de paylaşayım .

maverick

Member
bu kayalar da yerde bu taşa 100/150 m mesafede

maverick

Member
kayanın yanın da zemin den bir parçası gözüken bir kaya var .doğrudur 3/4 m mesafede .

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@maverick Demekki aranan şeylerden birisi daha mevcut burada . Yani yığma oda girer bu işe. bakmakta faide var.
Sen asıl önemli noktaları es geçiyorsun. Şimdi size etrafındaki kayaları sordum bunların büyüklüğü ikiüç kişi kaldıramıyacak gibi olsun yeter. Eski yerleşim der iken tarihi eskiye dayanan bir köy demiş idim. Demekki işin o yönde yön doğru yön bu köy halen faalmi yada eski mezarlığı ve çeşmesi duruyormu
O dediğin taşlık alandaki kayanın büyüklüğü nedir bir minübüs kadar varmıdır. Ve yanından bir patika yol geçermi. Bu demirli kayanın etrafına iyi bak küçük bir çok küçük ama bir yükselti olacak. 1 yada bir buçuk metre eninde. Sen bunları bulki sonuca gidesin

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
kayanın yanın da zemin den bir parçası gözüken bir kaya var .doğrudur 3/4 m mesafede .
Şimdi imkanın olunca bu kayanın en yakınındaki kayalar ile bu taşın yani bir çember oluştur aralarını ölç en uzak olan hangisi ise ona bir selam ver. çok uzak olmasın

maverick

Member
son resim de görünen kaya sadece toprak üstün de görünen kısmı çok büyük müdür bilmiyorum. kayalık bir aln da bulunuyor. carpı işsreti olan demir çakılı kaya etrafında da böyle kayalar var daha dikkatli resimler çektiğim de daha iyi anlaşılır sanıyorum.

maverick

Member
bu kayaların bulunduğu yer hemen yanında yol var zaten eski patika belki kaybolmuştur. eski yaşam bölgesi altında bi su pınarı /çeşme var. mezarlık varmı bilmiyorum.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Velhasıl alanda kaliteli foto desteği lazım, şartlar yerine getirilirse konu yürür gider.

maverick

Member
eyvallah .inşallah resimleri çekebilirsem yorumlarda netleşir diye düşünüyorum.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
bu kayaların bulunduğu yer hemen yanında yol var zaten eski patika belki kaybolmuştur. eski yaşam bölgesi altında bi su pınarı /çeşme var. mezarlık varmı bilmiyorum.

Buradaki her şey araştırmaya değebilir yeterki . Dönem soygunu yemesinler

maverick

Member
merhaba .ustalarım.bu yere ait yeni resimler ekledim.rica etsem bir bakar mısınız?

maverick

Member
bir çivi olan oyma bu taş üzerinde.ve o taşa yakın yerler