Bakır cubuklar

akyol

Bilgili Üye
Ustalar meraba bugün ben iki adat pirinç bakır karışımı 50cm cubuk aldım bir miktar demir tozu bakır tozu ve alimuyum tozu ve biraz civa zor oldu ama ayarladım bakır pirinç karışımı cubukları başlarından 10 cm eğim vererek eyik bölümlere 10 cm ortası delik bakır taktım cubuklara ortasını delerek küçük yuvarlak pilastikler taktım civayı arkaya koyduğum pilastiğe tozlari önde olmak üzere yerleştirdim denemek amaçlı yakınlarda olan bir boşluğu belli olan bir boşluğu denedim cubuklar boşlukta tepki verdi aynı boşluğa altın yüzük bıraktım ve yine tozlarla civa olan cubuga bir adet altın yüzük taktım ve çukurun üzerine geldiğimde cubuklar capraz oldu ve altın yüzük yerine civa ve tozlar olan cubuğa gümüş taktım tepki alamadım sizce doğru yöndemi ilerliyorum bunları internetten edindğim bilgilere dayanarak yaptım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler. ha bu arada denediğim boşluk bir buçuk metre vardı yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyayı görüntüle 82741

Ekli dosyayı görüntüle 82742

Son düzenleme:

turab42

Member
Benim çubuklar hakkındaki düşüncem insanįn zihnine göre yön veriyor bilmediginiz bir yerde uygulayın derim

akyol

Bilgili Üye
teşekkür ederim zaten deneme yapacağım ama ustaların görüşleri yine de değerli bilgi paylaştıkça güzeldir

exper_dolunay

Yeni Üye
Kessinlile beyin gücüyle çalışıyor.Bende yeni merak saldım bu çubuk işlerine valla çokta zevkli oluyor.Ben işaretlerin dillerinden anlarım ama bu çubuk işleride boş iş değil diye düşünüyorum.Bide sitedeki tecrübeli arkadaşlar yardımcı olsa.....

akyol

Bilgili Üye
haklısın arkadaşım ben bunu internetten edindiğim bilgilerle yaptım şimdi amaç ne yönde ilerliyorum doğru yada yanlış ustaların cevabı nasıl olcak nasip olursa hafta sonu foto eklicem

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
cubuk işini boş ver boşa umutlanıp her yei boş boş kazma

level-1 : çubuk (bakır-pirinç)
level-2 : vlf dedektör 10-15 cm tek para için ama herşeye öterler. tuğlaya
level-3 : bir kişi bulup onun iyi makinasını kullanmak ya kira parası ister yada ortak yok der yer öğrenir kendi kazar
level-4 : bu işi bırakırsın

Kristof34

DogacıyıZ
Bir arkadaşının eline ver bir yere altın sakla çubuğa altını tak bakalım aarkadaşın yerini bilmediği altını bulabilecek mi!!! Al sana deneme yanılma

tolga07

Yeni Üye
Valla arkadaslar bi cok kisi yok efendim insanin kan grubuna gore hareket ediyo yok efendim her insanda calismaz yok pil komuru civa karisim toz vs. Bunlarla alakasi yok bende bu ise merak saldim tabikide biyere bisey koyup orayi bulma yolu zihinle alakali soyle diyim ben arkadasima 1 mtre cukur kazdirdim icine altin koydurdum ama kazdigi yeri ben bilmiyorum beni kazdigi araziye goturdu kendisi koydugu yeri biliyo ama ben bilmiyorum yarimsaat 45 dk icerisinde koydugu yeri buldum tam ustunde gösterdi ve bunu benim yerini bilmedigim bi yerde yaptik test icin gayette basarili oldu tabikide iyi cubuk kullanmak cok onemli bisey ama cogu kisilerinde olur olmaz soylentilerine inanmayin icine bisey koymak istersenizde koyun ama fazla bi etki yapocagini zannetmiyorum bunu ancak kendiniz test edip gorebilirsiniz bu arada benim cubuklarin ici bos princ bakir karisimi cubuk isi bos is degildir arkadaslar size basarilar

sarıkayalar

Bilgili Üye
Cubuk bosluk bulur bulunan bosluk mezarsa devreye dedektor girmeli sonuc varsa emare buldunuz demektir

ersann

Engellendi
Bir arkadaşının eline ver bir yere altın sakla çubuğa altını tak bakalım aarkadaşın yerini bilmediği altını bulabilecek mi!!! Al sana deneme yanılma
ustam aynen sana katiliyorum cok senelerce cubuk kulaniyorum ama buyle arkadaslarin sakladi seyleri bulamiyorumm ama senelerce yer altinda durmus olan metaleri kacirmiyorm

F.S.M.

Yeni Üye
Bende de bakır çubuk var. Tahminin tamamen beyin enerjisiyle alakalı çalışıyor. Bendeki ne bir boşluk nede değerli maden bulamıyor. 1 haftadır boşa kürek sağlamadığını yer kalmadı. Kafasına göre peşinden koşturuyor beni :)

zorluefe

Aktif Üye
Bende de bakır çubuk var. Tahminin tamamen beyin enerjisiyle alakalı çalışıyor. Bendeki ne bir boşluk nede değerli maden bulamıyor. 1 haftadır boşa kürek sağlamadığını yer kalmadı. Kafasına göre peşinden koşturuyor beni :)
arkadaşlar eski antenleri biliriz değilmi ? onların bir ucunu döcüp eğe ile üçgen şekilde acık vaziyette düzltip içine bir miktar cıva konularak 4 çubuk yapıp iki kişi karşılıklı tutarak yön ve yer tayini yapılabilir,, babam yapabiliyor bunu şu an hastanede çıktığında sizlere bir görsel atarım . babam bunu kendi geliştirmiş bunu yaptığı zamanlarda nerde internet nerde iletişim cep telefonu bile yoktu :) bir kaç denemesi oldu yarım poşet bozuk para metal kordon ok ucu vs, bunun üzerine biraz daha gideceğim