Bakır cubuklar

zoka

Yeni Üye
Ben bu çubuk olayına inanmazdım. Golden sense makine aldım. Ama onunla her yerde dolaşmak zor. Elektirik kablosundan 2 çubuk yapıp Bizim köydeki evin önünde dolaşırken çubuk ikiside dışa açıldı. (Sağ eldeki sağa sol eldeki sola.) çok tuhaf bi duygu oldu. Pozisyonumu bozup yine başlama noktama geldim. Göğüs hizasında giderken aynı yerde yine dışa açıldı. En son gece karanlıkta baktım yine aynı yerde bir taş var onun yanında dışa açıldı.

Bu dışa açılma ne oluyor? anlamı nedir. Zamanında buranın 5 metre yakınını kazdılar. (100 sene önce fln) Dedem kovaladı sonra adamları. Acaba aradıkları yerimi buldum?
Bir tepe gibi bi yer ve 3 dut ağacı var(3 ağaç arası 5+5+5 metre).. Irmak yakın.. Karadeniz..

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu çubuk işe yarayacağini inanmiyorum bu tür çubuklar işe yaramaz.
Saygilar.

zoka

Yeni Üye
Sn Nik;
Teşekkürler. en kaliteli çubuklarda bir anlamı varmı dışa açılmanın?

bermina

Aktif Üye
Ben bu çubuk olayına inanmazdım. Golden sense makine aldım. Ama onunla her yerde dolaşmak zor. Elektirik kablosundan 2 çubuk yapıp Bizim köydeki evin önünde dolaşırken çubuk ikiside dışa açıldı. (Sağ eldeki sağa sol eldeki sola.) çok tuhaf bi duygu oldu. Pozisyonumu bozup yine başlama noktama geldim. Göğüs hizasında giderken aynı yerde yine dışa açıldı. En son gece karanlıkta baktım yine aynı yerde bir taş var onun yanında dışa açıldı.

Bu dışa açılma ne oluyor? anlamı nedir. Zamanında buranın 5 metre yakınını kazdılar. (100 sene önce fln) Dedem kovaladı sonra adamları. Acaba aradıkları yerimi buldum?
Bir tepe gibi bi yer ve 3 dut ağacı var(3 ağaç arası 5+5+5 metre).. Irmak yakın.. Karadeniz..
sen uyursun ama boşluk uyumaz. bin sene geçsin boşluk uyumaz. yağmur çamur demez. günün hangi saatinde olursa olsun aynı noktada çubuklar iki tarafa açılı verir. cubuklar açılmış vaziyette ilerle daha sonra cubuklar tekrar LL şekline gelecektir. işte cubukların açıldıgı nokta ile kapandıgı nokta arası yıllar yıllar önce açılmış demektir.
ben bu çubuk işi boş iş diyenlere şaşıyorum. becerememiş çubuk tutmasını sonra gelip burda hiç te çekinmeden boş iş diyorlar :)

zoka

Yeni Üye
Sn bermina çubuk düzken dışa doğru açılıyor ve ben durmuyorum yürürken arkaya doğru 1mt giderken tekrar ters dönüp paralel hale geliyor. Yer geçmişi olan hikayeler vs. Taşa kazınmış H harfi. Başka 2 taşta ^ şeklinde derin kazılma var. Hepsi 30 / 20 metre bir harman düzlüğünde geçiyor. Dut ağacı bi işe yararmı bilmiyom 3 tanede ağaç var.. Şimdi benim orayı kazmammı gerekiyor.? Yoksa işaretmi oluyor o tam çubuğun açıldığı yer?

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben bütün çbuklar işe yaramaz demedim sadece bu tür çubuklar iş yaramaz didim çok ida deiyorsan yünetime günder denesin sonucuna hep beraber bakalim.

bermina

Aktif Üye
Sn bermina çubuk düzken dışa doğru açılıyor ve ben durmuyorum yürürken arkaya doğru 1mt giderken tekrar ters dönüp paralel hale geliyor. Yer geçmişi olan hikayeler vs. Taşa kazınmış H harfi. Başka 2 taşta ^ şeklinde derin kazılma var. Hepsi 30 / 20 metre bir harman düzlüğünde geçiyor. Dut ağacı bi işe yararmı bilmiyom 3 tanede ağaç var.. Şimdi benim orayı kazmammı gerekiyor.? Yoksa işaretmi oluyor o tam çubuğun açıldığı yer?
işte yazdığın son 2 cümleyi tekrar oku. (Şimdi benim orayı kazmammı gerekiyor.? Yoksa işaretmi oluyor o tam çubuğun açıldığı yer?) çubuklar açıldı kazalım mı diye aklına getiripte kazarsan 1 ay sonra bu cubuklar boş iş demeye başlarsın. her insanda çubuklar farklı tepkiler verir değerli kardeşim. boşlukta mineralde altında gümüşte. sen bunları deneyerek sendeki tepkileri ilk önce cözmen lazım. daha sonra git ilk önce boşluk ara. mezarlığa gitmişsindir. mezarlar genelde 1 metreye 2 yada 2.5 metre açılır ve defnedilir. dikdörtgen şeklindedir mezar. sen ilk önce boşluğun seklini çıkarmalısın. doğudan girip batıya doğru ilerleyip açılan yere bir taş koyup düz olan yere kadar gidecek ve oraya da bir taş koyacaksın. sonra güneyden kuzeye yürü boşluga giriş ve boşluktan çıkış noktalarını belirleyeceksin. mezar şekli ortaya cıkar. kare de olabilir dikdörtgende olabilir. ilk önce sen bu boşluk olayını çöz. gerisi gelir.

zoka

Yeni Üye
Tamam teşekkür ederim. bende nokta dedektörün golden sense makine de var ama o bizim akrabaların diline dolanır.. Laf çıkar diye uygun zaman bulursam birde onunla teğit edeceğim..

Son düzenleme:

bermina

Aktif Üye
Bu çubuk işe yarayacağini inanmiyorum bu tür çubuklar işe yaramaz.
Saygilar.
ben bu tür çubuk kullanıyorum işe yarıyor diyorum. senin işe yarar dediğin çubuklar hangisiymiş. bu çubuk yeni bulunmuş birşey değil ki yönetime gönderip denettirecem.

gokseller

Yeni Üye
Sonuç nedir?zoka kardeş ...Çubuk yalanmı doğrumu,noktamı yalan...:) yoksa parayımı buldun???