Bakır çubuklar

sğlm

Aktif Üye
L bakır çubuk 6 mm NYM
Boşluk tespiti için sizce olmuş mu ustalar .. tükenmez kalemin içini çıkardım çubukları içine attım ve sert köpüğü monte ettim . Sadece köpüğü sabit terazide tutunca çubuklar rahat ve akışına bırakıyorum doğru mudur yoksa olalı elimize temas mı etmesi lazım güzel yorumlarınızı bekliyorum ustalar....

sğlm

Aktif Üye
Nereye taşıdığınız i göremedim ustam... Yorum yapılmışsa görmek istiyorum

ragıp

Uzman
@sğlm
ustam, emeğine sağlık

bu tür paylaşımlar
diğer üye arkadaşlara örnek teşkil ettiği için hoşuma gidiyor
o sebeple teşekkürler

ustam,
çubuk olayında en önemli hususlardan biri de
çubuğun dilinden anlamaktır
bol bol prova yapmak gerekir

bir birinizin dilini öğrendiğinizde
başarı kendiliğinden gelecektir

selametle

Adana1234

Member
Paylaşım çok güzel gerçekten tebrik ediyorum ama merak ettiğim konu köpüğün içerisinde kolay şekilde hareket ediyor mu çubuklar , ben çubuk olayını tam anlamıyla çözmek için çok geniş çaplı araştırma yapıyorum bi türlü ( youtubdaki baraj kenarındaki kumsalda çubukla tespit ettikten sonra dedektörle sağlamasını yapan adam) olayına ulaşamadım. o derecede kullanabileceğim bir çubuk bulmam lazım arkadaşlar.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kıymetli sğlm ustam.

İmkan ve zaman varsa; çubuk arasındaki mesafeyi 30 cm. yap.
Böyle çok yakın olmuş.
Yaptıktan sonra da kısa bir video çekersen nasıl çalıştığını görebiliriz.
Su borusu, kanalizasyon borusu üzerinde olabilir.

Kolay Gelsin.

sğlm

Aktif Üye
Selaymun aleyküm saygıdeğer ustalar yorumları şimdi gördüm
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sagolun varolun ...

Ragıp ustam : bol bol prova yaparım ulastigim basardigim tecrübeyi paylasirim inşallah...

Sarikayalar ustam: şimdilik boşluk için başladım manyetik olayı yorumunuz için teşekkür ederim denerim başarım...

Adana1234 ustam: kalemin arkası köpüğü düz bı şekilde koydum terazide yani düz bı şekilde tutuyorum çubuk cook rahat hareket etme konusunda çok hassas hafif uflesen kayar ( amaç hassas kulanayim dilini öğreneyim diye) ...

Bulursamkader25 ustam: sizin çubuk konusundan yola çıktım yaptım . Prova yaptım ama gerçekten coook prova çalışma lazım . Bende çubukların akışına bırakmak için köpük sekli yaptım . Tabi ki istediğim genişlikte yapabiliyorum değiştirmesi 5-10 saniye sürüyor :) şuan yanımda değil ama yaptığımda videoyu paylasirim ustam ....