bakır elektrot bosluk bulurmu

avcı89

Member
ustalarım bakır elektrotlar boslugu tm verirmi

Metin777

Aktif Üye
Son bir hafta içerisinde, çubukla boşluk yada metal bulunur mu sorusu üzerinde yoğun düşünceler içerisine girdim. Buluyor buluyor ama herkes bulamıyor. Tahmini düşüncem her insanın enerji değeri farklı, kimi 20-30 kimi 100-150 yada daha fazla bir enerjiye sahip. Bu yüzden aynı çubukla farklı kullanıcı ile farklı yerler bulunuyor. Herkes deneyebilir. araziye genelde birden fazla kişilerle çıkıyorsunuz ve sadece ustayım diyen birisi bakıyor yerlere. Diğer arkadaşınıza da tutturun çubukları bakalım farklı bir yere gidecek mi. İçerisine ilavaler eklenmiş çubuklardan bahsetmiyorum. Onlar zaten içerisine eklenen malzemelerden ötürü farklı frekans yüklendikleri için bu tip çubuklar genelde aynı yeri göstermektedirler. Bu işe başladığım da bir yazı okumuştum hiç unutmuyorum. Osmanlı döneminde 1000 kişi çubuk eğitimine tabi tutulup sadece 1 kişinin çubukçu olabildiğini yazıyordu. İlk başta bu işin bu kadar zor olduğunu düşünmüştüm ama bence bu vücut enerji değeriyle alakalı ne kadar usta çubuk tutarsanız tutun, çubuk sizden aldığı enerji ile kendi enerjisini toplayıp ortaya çıkan frekansa yöneliyor ve mineral ya da sapma dediğimiz yapılara gitmektedir. Bu benim şahsi fikrim katılan katılmayan olabilir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Herkes sakız çiğner.
Amma Suna teyzem gibi kimse çıtlatamaz.

Çubuk hemen hemen herkes de çalışır.
Amma çubuk işi; MEUNETtir.

Jüpiter1

Engellendi
üstatlarım daha iyi bilir, onların yönlendirmesi , engin bilgilerini takip etmeye çabalıyoruz. naçizane fikrim; evet gemici elektortları gayet iyi verir, hatta üzerine kapı zili bakırından 3m lik 3-4 kat sarıp kullanırsan değerli ye sadece gider. en yakınındakine gider :) gemicilerin kullandığı elektrot olsun ama. eksik yönü ıslanınca özelliğini kaybeder.

Jüpiter1

Engellendi
en yakını derken sıra ile size olan uzaklıklarına göre çevrenizdeki tüm değerli olanları gösteriyor(evdeki denemeler henüz realde deneme yapmadık). şöyle bir şey başımıza geldi. masa üzerinde altın bulunuyordu(güney) ben arkamı döndüm. gemici elektrotu(tam olarak neden yapıldığını bilmiyorum) nun geriye yatmasını beklerken 6-8 saniye boyunca ileriyi(kuzeyi) gösterdi ardından masadaki altına döndü. bir kaç denemeden sonra bu çubuk yaramaz diyorudm ki; arkadaşa sordum: ya dolapta bir şey var mI? diye :) meğerse gümüşleri koymuş oraya:) sonra 3 farklı yöne koyduk değerlileri; hangisine yakınsam ilk oraya sonra sıra ile yakınlıklarına göre yön verdi. bakır sarılı idi. :72:

ASKER.

Aktif Üye
en yakını derken sıra ile size olan uzaklıklarına göre çevrenizdeki tüm değerli olanları gösteriyor(evdeki denemeler henüz realde deneme yapmadık). şöyle bir şey başımıza geldi. masa üzerinde altın bulunuyordu(güney) ben arkamı döndüm. gemici elektrotu(tam olarak neden yapıldığını bilmiyorum) nun geriye yatmasını beklerken 6-8 saniye boyunca ileriyi(kuzeyi) gösterdi ardından masadaki altına döndü. bir kaç denemeden sonra bu çubuk yaramaz diyorudm ki; arkadaşa sordum: ya dolapta bir şey var mI? diye :) meğerse gümüşleri koymuş oraya:) sonra 3 farklı yöne koyduk değerlileri; hangisine yakınsam ilk oraya sonra sıra ile yakınlıklarına göre yön verdi. bakır sarılı idi. :72:
Usta bu çubuk işini hırsızlar keşfetse o zaman altını istediğin kadar evde saklasanda kurtuluşu yok o zaman adamlar eliyle koymuş gibi alıp gider