bakır ve pirinç çubuklar konusunda yardım, formüllü diye satılan cubukta Bentonit kul

akinci08

Yeni Üye
[HR][/HR]L çubukta pirinç tel için 2-2.5-en fazla 3mm kullanılabilir yazılıyor. ama bakırda 5-6mm de 1.5mm kullanan da varmış. verimli bir bakır tel için kalınlık ne olmalı arkadaşlar? pirinç için 2.5mm düşünüyorum. hem bakır hem pirinç çubuk yapmayı düşünüyorum 2şer tane. bir elde bakır bir elde pirinç değil yani.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bakır 5-6 mm pirinç yine 5-6 tavsiyemdir. Elinde daha incesi varsa yap fakat bulabiliyorsan 6 mm ideal dir.

Ayrıca cubuk yaparken, bir küçük akü kullanmanı tavsiye ederim. Normal çubuklar insan enerjine dayanır çalışma prensbi. Fakat akü yani doğru akım kullanırsanız beyin komutu devre dışı kalır.

Çubukların doğru akım bağlantısı çok önemli dönmeye engel en ufak biz prüz olmamalı

Googlede bu tür çubuklar var incele, yok bulamaz isen benim yaptığım örnegi resimler atarım. Ben kaynak elektrot kullandım 3 lük gayet verimli

akinci08

Yeni Üye
akü kullanımı nasıl olacak? +dan kablomu çekeceğim sadece?

akinci08

Yeni Üye
bir de bentonit diyorlar pirinç telde minerali es geçmek için bentonit kullanımı nasıl oluyor tam bir tarif bulamadım. bentoniti sadece elinde mi sulandırıyorsun yoksa tele komple sürüyor muyuz anlamadım?

Sedegor

Engellendi
akü kullanımı nasıl olacak? +dan kablomu çekeceğim sadece?
Çubukların elle tutulan yerine önce plastik türü boru ayarla hem içinde cubuk dönecek hemde elin cubuga temas etmeyecek.

Çubukların elle tuttugun yerine yani taktıgin borunun altına bir metal plaka koy. Bu plaka mümkünse cubugun hem cinsinden olsun yani bakırsa bakır. Bu plakaya düz tuttgunda çubuklar desgsin yani temas etsin ama dönmesini engellemesin tabanında destek olsun yani.

Borunun altındaki plakaya sağ tarafa + sol tarafa - kutbunu bağla

Akü 6 voltdan 12 volta kadar olur. Akün yoksa pil yatağı ve eş değer pil kullan.

Sedegor

Engellendi
Bentonit kimyacılardan bulursun. Geçen bizde bir jetali vardı attım siteden sözde benim Formulüm diyordu 2000 TL istiyordu iki cubuga tabi bentoniti söylemiyor. Sadece altına gidecek cubuk diyordu.

Bentonit in evet yardımı olur sadece sağ eline surmen yeterli tutarken.

Bu Bentonit yerine ne arıyorsan örnek altın ağzına küçük bir parça altın al aynısı

Yada benim verdiğim örnekte sağ cubuk tutcaga bir hazne yap aradıgın cins metalden koy aynı

akinci08

Yeni Üye
anladım usta sağol. çok yardımcı oldu.

Sedegor

Engellendi
Bentonit hakkında bilgi, kimyacılar tarafından kolayca üretilebilir. Doğada mevcuttur. Bir kaya kili olup yanardaglarda püsküren lavların külleri arasında çoktur. Ayrıştırmadan bu iş için kullananlar var yani cubukla altın aramada. Tabiatına bakıldığında küldür aliminyum çinko gibi bir çok element barındırır, ufalanmış kaya kumdan daha ince küldür aslı

Sulandırarak ele sağ ele sürülür cubuk tutulur.

Ve bir not her cubuk ninerale kesin gider cubugun çalışma prensibi aslında minarele yönelmesidir.

Bir çok gelişmiş ülkede su bulma cihazla değil cubukla yapılır mühendisler kullanır yani.

Bu boşluk bulmaz altın bulmaz demek değildir elbet.

Yeterki siz kullanmasını bilin.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bentonit kimyacılardan bulursun. Geçen bizde bir jetali vardı attım siteden sözde benim Formulüm diyordu 2000 TL istiyordu iki cubuga tabi bentoniti söylemiyor. Sadece altına gidecek cubuk diyordu.
Konuyu hortlatmış gibi olmayayım ama dün jetalinin formül için 2000 tl istediği videoyu izledim.demek göstermediği formül bentonitti:)