Balık ve halka işareti

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dikkat edilirse görsellerin tamamı balık veya göz benzeri gibi duruyor.hepsinin de anlamı antik çağ yaşamında inanç gereği yapılan gömüler adına mezarları temsil etmeleri(oyma benzerlikleri adına).yapılan yontuda gömü noktaları bazen şifre olarak verilmiştir.birinci fotoda balık benzeri görüntünün üstünde (sırt yüzgeçleri )yerine gelen veya alt yüzgeç noktalarında sağdan sola uzantılı yılan görünümlerini dikkate alın.unutmayın yatan kıvrımsız uzun yılan her zaman mezarı temsil eder.şaşmaz.yaptığım birkaç çalışmamda bu benzeri oymaları kendim bizzat gördüm.görselinizde yükseltili bu noktalarda tapa görünümlü hacimli yüzlerin kapama olmaları çok büyük ihtimal. gömü noktasındasınız.

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
1 ve 2 hariç digerleri fosil. balıga istinaden kilise ve çevresini araştırın.

mhmt65

Aktif Üye
1 ve 2 hariç digerleri fosil. balıga istinaden kilise ve çevresini araştırın.
Ustam orada kiliseye dair bi kalıntı yada bulguya rastlamadık bize nasıl bi yol önerirsiniz sizce nereye yoğunlaşalım.

mhmt65

Aktif Üye
Dikkat edilirse görsellerin tamamı balık veya göz benzeri gibi duruyor.hepsinin de anlamı antik çağ yaşamında inanç gereği yapılan gömüler adına mezarları temsil etmeleri(oyma benzerlikleri adına).yapılan yontuda gömü noktaları bazen şifre olarak verilmiştir.birinci fotoda balık benzeri görüntünün üstünde (sırt yüzgeçleri )yerine gelen veya alt yüzgeç noktalarında sağdan sola uzantılı yılan görünümlerini dikkate alın.unutmayın yatan kıvrımsız uzun yılan her zaman mezarı temsil eder.şaşmaz.yaptığım birkaç çalışmamda bu benzeri oymaları kendim bizzat gördüm.görselinizde yükseltili bu noktalarda tapa görünümlü hacimli yüzlerin kapama olmaları çok büyük ihtimal. gömü noktasındasınız.
Ustam sizce burdaki mezar kayada mı yani kaya mezarımı yoksa düzlük bi alanda mı. Bide ordaki işaretlerin çoğu çember içinde çember işareti gibi ve tek yerde yok 5 6 yerde aynı işaret var.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Balıktan patikayı takip edin, tepeye doğru araştırın