Balkanlar işi gücü bıraktı Osmanlı hazinesi arıyor!

Danieli

Member
Unë kam nevojë për një të këtij lloji në Turqi, gjeni hartat, në rregull?

sedocak

Yeni Üye
Sevgili Danieli o harita Yüzde yüz sahte herşeyden önce o yıllarda Türkler Arap alfabesi kullanıyordu.

Anton

Yeni Üye
Balkanlar işi gücü bıraktı Osmanlı hazinesi arıyor!
03 Haziran 2009 Çarşamba - 21:57 | Son Güncelleme : 03 06 2009 - 21:57
[h=2]Yüzlerce kişinin umudunu Osmanlı döneminden kalma altınlar[/h]Ekonomik krizin kötü etkilediği Balkan ülkelerinde yüzlerce kişi umudunu Osmanlı döneminden kalma altınlara bağladı. Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan ve Bulgaristan gibi ülkelerde yüzlerce kişi 1900’lü yılların başında başlayan milliyetçi ayaklanmalar sonucu bölgeden ayrılan Türklerin gömdüğü öne sürülen hazinelerin peşine düştü. Polis, ellerine geçirdikleri haritalarla özellikle tarihi yerleşim merkezlerinin çevresini delik deşik eden define avcılarını engellemek için 24 saat devriye geziyor. Özellikle Arnavutluk’ta “Osmanlı define haritaları” yüksek fiyatlara el değiştirmeye başladı. Haritaların fiyatları güvenilirliğine göre, 50 euro’dan 200 euro’ya çıkabiliyor. Arnavutluk’un Postribe kentinde gömülü olduğu söylenen 370 kilo altını bulmak içinse tam 10 aile seferber olmuş durumda. Uzmanlar, Türk ordusunun geri çekilirken bugünün değeriyle milyonlarca dolarlık altın bırakmış olabileceğini söylüyor.
Bunlar türkleri hiç tanımamış.Lan türk canını bırakır,parasını bırakmaz. ?Bu tepedelenli hikayesi de çok eskidir,monte kristo kontunu okuyanlar,duymuşlardır.

balkaya34

Bilgili Üye

Bu haritada gösterilen KIÇ KIÇA yatan öküzler KAPALI dır, Ancak orda 3 kirec ocagı demiş O işarette kirec ocagı degil ,3 kireç kuyusudur ,
Bulundugu yer SEYTAN DEREdir ve iyi bilirim ama ökuzleri , Civciv ve tavugu , ve Topal AYIYI ben bu isde fazla bilgim olmadığından dolayı bilmiyodum dolayisiylada aramadım, Ama TOPAK TAŞ orda hatta bu yopak tas oraya haricten getirilmiş ve rengi MOR renkdir,
Yakin zamanda yine buraya bir seyahat düsunuyorum ,Yine buraya eklerim

balkaya34

Bilgili Üye
Burada iki kuş yapmış bunlarlada SAZLI gölü anlatmak isdemiş.Onunda üstündeki ANAKAYA dan tam derenin zirvesindeki GEMI kayadır.Yani bu alan şeytan deredir .Gemi kayanin hemen üsd tarafinda bir arazi var işde orasıda CENEVİZ kalesi dedigi yerdir ve solda Kudret kale, kurudere Sağda fatmanin balıktutugu gölet ve asger konusu var.
ÜÇ dibek olan yerde ÇUKURCAMBAZ köyü.
Bu belgeye bakarsak bazı isaretleri kafasında canlandırdığı gibi yapmak isdemiş fakat yerleri oturtamamış

Danieli

Member
[QUOTE = "Kamhi Leonard, postimi: 730335, anëtar: 20819"]
Uroj të ishte GS Arane 🙄
[/QUOTE]
Më mirë do të ndryshoja adresën time në FB.

Danieli

Member
[QUOTE = "Danieli, postimi: 730370, anëtar: 17726"]
[QUOTE = "Danieli, postimi: 730369, anëtar: 17726"]
[QUOTE = "Kamhi Leonard, postimi: 730335, anëtar: 20819"]
Uroj të ishte GS Arane 🙄
[/QUOTE]
Më mirë do të ndryshoni adresat e kohës në FB.
[/QUOTE]
[URL unfurl = "e vërtetë"] https://touch.facebook.com/daniel.daniel.790?refid=7 [/URL]
[/QUOTE]
E morët? Kjo është lidhja ime FCB.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Harita genel isimlere biri tarafından kendi bilgisince çizim biçim eklenerek oluşturulmuş.Yani sonradan bir usta çizimi.
Burada arayıcıya düşen bu isimler ve işaretleri bulmaktır.bulduktan sonra ancak yardım alabilir.