Basit L Çubuk

hbaycan

Member
Merhaba arkadaşlar kafama göre basitce bir çubuk yaptım sonuçlar olumlu denemelerde yaptım denemek isteyenler denesin çok işime yarıyor sizlerde faydalanın.
Ekli dosyayı görüntüle 152563
Aleminyum cubuk 1 mt çubukları evdeki Çamaşır Kurutmalıktan söktüm :)
Aleminyum boru 1 mt koçtaştan

Ekli dosyayı görüntüle 152564
borular takılmadan önceki hali saplarına da taktım uçları büktüğüm için çıkarmadım

Ekli dosyayı görüntüle 152565
Boru bu şekilde

Ekli dosyayı görüntüle 152566
Sadece altına verdiği tepki

Ekli dosyayı görüntüle 152567
Diğer metallere verdiği tepki

Ekli dosyayı görüntüle 152568
Buda boşluk tepkisi arkadaşlar bunu yaptığında araziden misket büyüklüğünde elinize 4-5 tane taş alıp x olana kadar taşları tek tek bıraktığınızda derinlikte alabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 152569
Buda boşluğun geride kaldığını gösterdiği tepki

Umarım işinize yarar arkadaşlar diğer çubuklarında bundan farklı bir yanı olduğunu düşünmüyorum Allah gönlünüze göre versin.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ellerine, emeğine sağlık ustam. Çok güzel bir çalışma olmuş. Mineral konusu için de çalışmaların varsa bizimle paylaşman mutlu edecektir. Teşekkürler paylaşım için.

Sevgiler.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Emeginize saglik kardesim. Arazide deneyimleriniz oldumu demir dahi olsa bir metal bulabildinizmi bu cubukla. Biraz daha detaylandirabilirmisiniz cubugu yapmak isteyen kardeslere on bilgi olur. Selametle kalin

hbaycan

Member
Denemelerimin hepsi arazide yapıldı. Test ettim. Sağ ve sol el için kendinizde deneyin farklılık gösteriyor. Ben sağ el için olanı işaretledim. Grçen hafta 1 metre mezar tespit ettik. ve tam yerinde çıktı. Malesef hediye bırakmamışlar :) @Mirkut

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Denemelerimin hepsi arazide yapıldı. Test ettim. Sağ ve sol el için kendinizde deneyin farklılık gösteriyor. Ben sağ el için olanı işaretledim. Grçen hafta 1 metre mezar tespit ettik. ve tam yerinde çıktı. Malesef hediye bırakmamışlar :) @Mirkut
Metal tesbitinde nasil ustam basarilimi peki

hbaycan

Member
Evde altını gümüş bakırı denedim. Arazide metal denemedim ama hafta içi deneyip bilgi veririm. @Mirkut

Adana1234

Member
Ben nette izliyorum cubukla çarpıyı buluyor sonra dedektor ile bakıyor biraz işlem yapıyor sonra sonuç olumlu oluyor herşey güzelde bu kadar basit ve pratik nasıl oluyor bu işler bana burası inandırıcı gelmiyor . Çubukların yönlendirici olduğunu az çok biliyorum ama anlamadığım altın gümüş ve tam üzerine gelince çarpı yapması

jeolog

Co Admin
Co Admin
1 şişe maden suyunun üzerine geldiğinizde verdiği işaret X mı oluyor? Sonra çubukları değiştirip denediğinizde de yine X mı?

hbaycan

Member
Ben nette izliyorum cubukla çarpıyı buluyor sonra dedektor ile bakıyor biraz işlem yapıyor sonra sonuç olumlu oluyor herşey güzelde bu kadar basit ve pratik nasıl oluyor bu işler bana burası inandırıcı gelmiyor . Çubukların yönlendirici olduğunu az çok biliyorum ama anlamadığım altın gümüş ve tam üzerine gelince çarpı yapması
Adana1234 arkadasım çarpı olmuyor sağ düz sol sağın üzerine parelel geliyor bu altın gösteriyor. Tam terside diğer metalleri