Baykuş domuz ve maymun şekili ??

Extra06

Engellendi
Ustadim bu dönemde bu tarz seyler için karbon 14 testi yapilmadan bi sey denmesi cok zor.Aşırı derecede sahte malzemeler dolaşiyor dikkatli olun

kısmetnasip

Yeni Üye
Ustam tarlayı sürerken çıktı sahte olacağını sanmıyorumda ben pek anlamadım bilginize ihtyacım var

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam ona Bi mıknatıs tut çekiyomu.. . Sonada küçük derin Bi çizik at foto çek bide öyle bakalım musayıt sen

Extra06

Engellendi
Ederi ile ilgili her turlu seyi soylemek icin karbon 14 testi şart.Goturursun degeri yok derler belkide 1000 yıllık bir sey.Buldugun bolgenin tarihini arastir kimler yasamis.Yaşam sekilleri nelermis ne yerler ne icerlermis bilgi edin sonra boyle bir malzeme ne amacla kullanilabilir mantik yurut sonuca varacagindan eminim

kısmetnasip

Yeni Üye
Ustam sırasıyla hitit roma bizans selçuklu Osmanlı devletleri yaşamıştır . Bunun el yapımı olduğUnu düşünüyorum . Yakından gördüm belli yani . Karbon 14testi nasıl yaptırcaz hany değermi ki . Gördüğünüz kadarıyla saygılarrr

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Değmez usta çünkü zaman ve para ziyanı olur. Ancak onu bulduğun yerde başka buyuk emare. devamı yada onla bağlantılı nitelikte. bişey çıkarsa ozaman değer peşine gitmeye

pusula17

Engellendi
Elindeki orjinal gibi buyuk ihtimal eski cag kalintisi sende kalsın bu ilerde lazim olur.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Ilk basta bakinca bilgi amacli yazilanlarida okuyunca belki diyordum olabilir ama miknatis cekiyor denince o noktada kafamda kendimce fikir olustu..demir karisimli bir malzeme oldugunu dusunuyorum benzetme olmus olabilir zamanla toprak yapisida iyice yer edip sıkışmış belli bir sekle burunmus olabilir.bir cok secenek var ama benim fikrim halen benzetmeden yana