Baykuş

denjavu

Member
S.a ustalar 2 gün önce bizim köy mezarlıgının yanından geçerken araba yolundan çubuk tuttum belki 200 belki 400 belki 150 yıllık neredeyse 2 metre uzunlugunda ve hiç çökme yapmamış bir mezara dogru döndü gümüş altın ve bakır ile yaptıgım denemelerde hep aynı mezarı çekti bunun üzerine mezar ile arasında 20 metre olan babamın aöca cocugunun evine gittim ve oradada deneme yaptık ama mezarlıgın içine giremiyoruz su anda çünkü çok kalabalık evler var hepside mezarlıga bakıyor ve babamın amca oglu 2 3 senedir ben orayı bılıyordum yenim dedi senin bakmanda iyi olmuş diyip mezarın başında ANSİKLOPEDİ GENİŞLİGİNDE ve KALINLIGINDA BİR TAŞIN ÜZERİNDE BİRİ SİGARA PAKETİ DİGERİDE SİGARA PAKETİ NİN YARISI BÜYÜKLÜGÜNDE BAYKUŞ RESMİ OLDUGUNU MİLLETİN UYANMAMASI İÇİN TASI EVE ALDIGINI ama suan ne oldugunu bilmedigini söylüyo bu baykuş nedir bilen varmıdır saygılar hepinize fındık zamanı gecip köy boşalınca 3 4 ay içinde işlem yapmayı pilanlıyoruz eger bişi varsa

ragıp

Uzman
hayırlı olsun, bir bak bakalım
neticeden de bizi haberdar et

baykuş taşına bildiğine göre
gömü işinde kayde alınmayacak bir şey

çökmemiş olması, sandık mezar olma olasılığını yükseltiyor
allah gölnüne göre versin

selametle

denjavu

Member
hayırlı olsun, bir bak bakalım
neticeden de bizi haberdar et

baykuş taşına bildiğine göre
gömü işinde kayde alınmayacak bir şey

çökmemiş olması, sandık mezar olma olasılığını yükseltiyor
allah gölnüne göre versin

selametle
Teşekkürler ustam

jeolog

Co Admin
Co Admin
Baykuş, eski medeniyetler için her daim önemli bir hayvan ve figür olmuştur. Ayrıca define işaretleri içerisinde en önemlilerinden bir tanesidir. Baykuş define odasını belirtir. Ama her baykuş için bu doğrudur diyemeyiz. Hangi medeniyetin kullandığını bilmek gerekir. Define odası için tünelleri geçmek gerekir.
Sizin mezarda bulunan taştaki baykuşun görselini paylaşabilirseniz daha detaylı bilgi verebilirim...

denjavu

Member
Baykuş, eski medeniyetler için her daim önemli bir hayvan ve figür olmuştur. Ayrıca define işaretleri içerisinde en önemlilerinden bir tanesidir. Baykuş define odasını belirtir. Ama her baykuş için bu doğrudur diyemeyiz. Hangi medeniyetin kullandığını bilmek gerekir. Define odası için tünelleri geçmek gerekir.
Sizin mezarda bulunan taştaki baykuşun görselini paylaşabilirseniz daha detaylı bilgi verebilirim...
Sayın ustam o tası mezarın üzerinden almış malesef ve koygum yerde bulamıyorum diyor alan sahış ama yukarıda belirttigim şekilde anlatmakta büyük olan sigara paketi küçük olan sigara paketinden yarı yarıya küçük diyor biri mezara biri diger tarafa bakıyor diyor

jeolog

Co Admin
Co Admin
baykuşu çizebilecek kadar hatırlıyor mu?