Belgesel: Define

ahmetusta

Yeni Üye
ankaralı bu arkadaş kim ustalarım,şimdi ne iş yapıyor bu arkadaş?

mayhem

Co Admin
Co Admin
Cihaz işi yapıyorum diyor parayla yer bakıyorum diyor hazıra konuyorum yerleri başkaları bulur ben açarım yerine göre diyor tabiki bunlarında yaparken sponsor bulur öylede kar yaparım evim var arabam var isimden memnunum diyen bir arkadaş ben tanımıyorum fakat firma elamanı benim fikrim bu yönde 😊

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Türbesi Söğüt İlçesine bağlı Küre köyünde Konik bir tepenin uç kısmında yer almaktadır. Dursun Fakih Osmangazi adına ilk hutbeyi okuyan imam hatiptir. İslam geleneklerine göre devlet kurmanın gereklerinden biri olan Cuma hutbesi, padişahlık alametidir.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ilk hutbe dekçuklu döneminde ayrıca beyliğinede hutbe okunmustur Osmanlı Devleti'nin ilk kadısı, imam-hatibi unvanını taşıyan kişi olduğu bildirilir
akce bastırıldığını biliyorum adıda Akçe-i
Osmanye idi
Osmanlı sikkesini ise Osman Gazi'nin bastırdığı rivayet edilmiştir. Bu gümüş para, 15 mm. çapında ve 0,68 gr. ağırlığındadır. Basıldığı yer ve tarih belli olmayan bu paranın yüzünde "Darebe Osman bin Ertuğrul" ibaresi yazılıdır.mübarekler

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ilk hutbe dekçuklu döneminde ayrıca beyliğinede hutbe okunmustur Osmanlı Devleti'nin ilk kadısı, imam-hatibi unvanını taşıyan kişi olduğu bildirilir
akce bastırıldığını biliyorum adıda Akçe-i
Osmanye idi
Osmanlı sikkesini ise Osman Gazi'nin bastırdığı rivayet edilmiştir. Bu gümüş para, 15 mm. çapında ve 0,68 gr. ağırlığındadır. Basıldığı yer ve tarih belli olmayan bu paranın yüzünde "Darebe Osman bin Ertuğrul" ibaresi yazılıdır.mübarekler
çok güzel bilgiler .bide görseli olsa harika olur.

Helios

Member
İsmi yanlış hatırlamıyorsam Mehdi idi. Youtube'de osmanlı mekatronık adında bır kanalı vardı. Çoğunlukla T. Ekibinin cihazlarını tanıtıyor.