Ben sustum

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Biraz uzak çekim foto varmı tamamını göreçek şekilde gözüm soruma cevap gelmedi ekleme yaptım Ekli dosyayı görüntüle 231014 kayanı üstünüde göreydik ona göre düşündügümüz gibimi bakalım
Ustam yeni gördüm, kusura bakma, uzak foto araziden dolayı çekemedim. işçilik geneli böyle, bu şekilde çok yer var, açılmış yer göremedim. Üsten boşluk tesbit ettim, derinlik 3, 5. 4 mt

deli firat

DOĞACI
Ustam yeni gördüm, kusura bakma, uzak foto araziden dolayı çekemedim. işçilik geneli böyle, bu şekilde çok yer var, açılmış yer göremedim. Üsten boşluk tesbit ettim, derinlik 3, 5. 4 mt
Orda kabartma bir yazı veya bir şekil var gibi ondan ıslat foto çek dedim üst kısmı taç gibi ise içeri girmek lazım selametle

Turko

Uzman
Rast gelsin. Bu bir kaya oyma çeşmeye benziyor. Üst arka kısmına bakıldı mı büyük köklü bir ağaç olması gerekiyor.

mezger

Yeni Üye
Şahsen define ile alakalı olduğunu düşünmüyorum....Fakat mekanı yer belirlemek amacıyla kullanarak yakınlarına işlem yapılmış olabilir..Çevresini araştırmak bence daha mantıklı...Bol sanş..

Mežarcı2

Yeni Üye
Tarihi nerelere dayanılır bilinmez ama burası çok eski bir çeşme mumluklar ayin yeri adak yeri V. S değil çeşme başına tas yani bardak koymak için yerler yapılmış fakat boşmudur değilimdir bilinmez iyi araştırma ve iyi analiz yapılmalı güzelce temizlenmeli yol iz işaret aranmalı çevresinde boşluk tespiti yapılmalı

akyol

Bilgili Üye
Dostum arkadaşlara katılıyorum eski bir çeşmeye benziyor buna koymaktansa bunu işaret alıp yakın bir çevresine konulmuş olabilir bence vaktıni burasıyla değil çevresini inçelemekle geçir rasgele