benden buraya kadar....bırakıyorum...

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
6 sene boyunca hiç araziyede çıkmadım, sohbetinide etmedim, kısmetim yok bıraktım bu işleri dedim. sonra bi baktım gene içindeyim. Buğüne kadar ne buldum? üçbeş kırık çömlek, müzenin dahi almadığı birkaç sikke. ama gördüklerimden pişman değilim. belkide hiçbirzaman büyük bir gömü bulamayacağım ama olsun. bu işi seviyorum.

Börükan Tatar

Aktif Üye
Yağmasa da damlasın diyenlerdenim. Masraf ve beklenti büyük olunca hüsran da aynı ölçüde büyük olur..

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
3,5-4 sene süren definecilik maceramı noktalıyorum...PES...yok üstat kovaladıkça kaçıyor...bir hülya imiş....rahmetli nenemin rüyada altın dolu küpe "bunlar senindir" demesi ile başladı herşey...çubuk, şakül,dedektör , yeraltı görüntüleme ve daha birçok ekipman edindim...nihayet uydu iler yer tespitine terfi ettim...GPR kiraladım...multispectral kameramı desem...enson remote sensing (uzaktan algılama) işine giriştim 60000 euroluk program edindim...cinler iblisler...sonuç SIFIR...bu işin yüzde doksanı efsane...yüzde doksan dokuzu KISMET...

artık kovalamayacam..yaşadığım maceralar edindiğim tecrübeler bir köşede öylece kalsın...

BEN BIRAKTIM...

kalanların bahtı açık olsun...

vesselam....
Maşallah,bu kadar ekipmana sağlam bütçe lazım.Zaten bir define parası harcamışsınız bu yolda.Sizin adınıza üzüldüm doğrusu.İnşallah bundan sonra bahtınız açık olur.

Erhan48

Aktif Üye
Yemın ederım hislerime tercuman olmuşsun.bugün yürüyerek 10 km rampa teptim.sonuc=hüsran
Her zaman ki gibi teselli lafımız "spor yapmış olduk" :))

16tolga16

Aktif Üye
Nasipten öte yol yok hayirlisi olsun.Ben şahsen o kadar masraf yapmam ama yapana da niye bu kadar masraf yaptin demem.Bu isi hobi olarak yapip o heyecan ve adranalini yasamak ve hayaller kurmak gibisi yok:)Bende bu aralar define işlerine ara verip derelerde altin parçası aramak için kollari sivadim.Birkaç noktada resmi olarak tespit edilen alanlarin yakinlarindaki dere yataklarinda aramaya başlıcam oda heycan bu da heycan..Beklentiyi yüksek tutmak ve illa olacak bu iş demek bazen insani hayal kirikligina uğratiyor ve tecrube kazandıriyor insana belki hiç umulmadik bir zaman ve mekanda bu tecrubeler insanı olmak istediginden de oteye taşiyabilir.Bu iş sabır, şükür ve nasip işi..Saygılar..

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
tecrübe edinmişsin bende hobi olarak takıl amaç olarak değil... bel bağlama..bende bir ara bel bağladım sonuc sıfır olunca çok üzüldüm... ama şimdi hobi olarak takılıyorum ... böyle iyi rahatım ...

karakartal88

Aktif Üye
Bir kizi kirk kişi ister bir kişi alirmiş..... Herşey nasip meselesi .yolun bahtin açik olsun

dersu

Bilgili Üye
romAntik dost meclisinde tüm samimiyetinizle noktayı koymuşsunuz, hakkınızda hayırlısı olsun. Gün gelir gözünüz kayar yüreğiniz pır pır eder belki nasibiniz orada sizi bulur. Her halükarda yaşadığınız sıradışı kamyon dolusu macera bir çok güzel anınız kar kalır yanınıza.Askerlik de öyledir ya hep güzel anılar kalır akılda.Bu vesile ile dahi, yeni başlayanlar için (anlayana tabiki) ders gibi bir konu bırakıyorsunuz arkanızda. İtidal,sabır,tevekkül,bunlarda lazım.Umarım biraz daha uzar konu. Sevgiler saygılar.

Tastan

Editör
Kısmet olmayınca ekibinde ekipmanında en kralı senin olsa yinede boş sabırlı olmak eglence olarak görmek gerek gerisi ya nasip....

timur964

konularim
bıraktım demekde bir nevi define sayılır normalleşirsin sabah sadece hayal olarak kalır ruyan:23:

Mehmet_mehmet

Engellendi
Kendini epey işe kaptırmışsın.belki bir gün bir iylik yapayım ;) desen doğaya bir fidan dikeyim desen açtığın toprakta bir küp altın çıkar...yerinde olsam o parayla.. ben define arayan olmam o elimdeki parayla define alıcısı olurdum... Garibanın bulduğu defineyi iyi parayla alır.Sağlam bir müzeye veriridim..verdiğimin gerçek hakkı için mahkeme savcı dolaşırdım...hayatta başarılı olmak mekan açmak - diploma almak değildir, başarılı olmak hayvana sadaka yani yemek vermek, garibana yardımcı olmak maddi manevi...Vs vs vs