Beton zeminde tarama nasıl yapılır?

merakiyidir

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 2 metrelik beton zemin ve altında 2 metrelik toprak zemin taraması yaparak demir kapı bulmaya çalışıyorum.Forumda yeniyim, yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlar varsa çok memnun olurum.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Altta demir kapı olduğuna emin misiniz
Eminseniz yatay kapak şeklinde mi yoksa dikey kapı şeklinde mi durduğunu biliyor musunuz
2 metrelik beton içinde demir karkas var mı

merakiyidir

Yeni Üye
Altta demir kapı olduğuna emin misiniz
Eminseniz yatay kapak şeklinde mi yoksa dikey kapı şeklinde mi durduğunu biliyor musunuz
2 metrelik beton içinde demir karkas var mı
200 -250 cm boyutlarında kare dikdörtgen arası yatay bir demir kapı ve aşağı doğru inen merdiven bilgisi var.Bahsedilen yer tek katlı yaklaşık 60 yıllık bir yapının altı olduğu için demir karkas yoktur diye tahmin ediyorum emin olmamakla birlikte.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
200 -250 cm boyutlarında kare dikdörtgen arası yatay bir demir kapı ve aşağı doğru inen merdiven bilgisi var.Bahsedilen yer tek katlı yaklaşık 60 yıllık bir yapının altı olduğu için demir karkas yoktur diye tahmin ediyorum emin olmamakla birlikte.
İyi bir PULSE dedektör o mesafeden demir kapıyı algılar. Betonda demir karkas varsa sinyalde karışıklığa sebep olur ama İyi bir çekimle sonuç alınabilir.