Bilemediğim Sikke

gazkesmez

Yeni Üye
Hangi dönem olduğuna dair bir fikrim yok üstadlarım. Bilgilendirir misiniz? Aşağı yukarı ne kadar yapar?

Marco

Bilgili Üye
gazkesmez Ustam Merhabalar.Degisik bir sikke ıYı Ustam, Saygilar Hürmetler.Ustamiz bilgilendirecektir insallah Ustam.Iyi formlar.

Marco

Bilgili Üye
gazkesmez Ustam, bir ricam var.Bu fotografi sanirim flas ile cektiniz.Ustamizi etiketledim lakin zorda birakmayalim.Ustam, flassiz, net olacak sekilde fotograflayip bu konuya atar misiniz.Saygilar.

sef_er

Operatör
Marco eger ıYı ustam olsaydi gun ışığında cekin derdi, bence beyaz ev ışığın da ve cok fazla aydınlık olsun ceksin

Marco

Bilgili Üye
sef_er Ustam merhabalar.Hürmetler Ustam :) Derdi tabii Ustam.Günisigi hepsinden iyi, lakin dediginiz gibi bir de oyle denesin Ustamiz. :)

sef_er

Operatör
Marco usta sende epeyi meraklı sin bu işe, ama istsnbul bit paazsrinda antik sikkeler satiliyor ( Youtube ta seyrettim), demekki ayaga düşen çok para var

Marco

Bilgili Üye
sef_er Ustam, ilgimi en cok numizmatik konusu cekiyor Ustam.Sagolsun ıYı ustamdan baya bilgi kaptim.Hocam ilk defa duydum, bit pazarlarinda satiyorlar demekki.Hurdacilardan aldigim oluyor benim ara sira. :) Cok ustam sikkeden cok ne var :)

sef_er

Operatör
Marco peki dağ taş temiz hava aliyormusun ustam

Marco

Bilgili Üye
Ustam, Dag tas temiz havayi severim.Cikiyorum bazen almaya.Saglam yerler var lakin, bir fistik zamani oluyor sonra zeytin zamani geliyor.Hele su zeytinler de bir toplansin da memlekette, bende o yerleri paylasacagim insallah.Mozaik mi dersin para mi dersin mezar mi dersin herturlusu var.Oyle zengin bir köyümuz var Ustam. :)

sef_er

Operatör
Marco sen nerdesin usta, kendini geliştir, imkanlar zorla, Allah yar ve yardımcın olsun, nasibin bol olsun inşallah

Marco

Bilgili Üye
sef_er Ustam Allah razi olsun ustam insallah ustam.Gaziantep Nizip ustam.Ben tarihin tam merkezindeyim ustam :)

sef_er

Operatör
Marco hic bilmiyorum bolgeyi, sıcak bolge, imkânı ni iyi degerlendir kardesim