Bılen duyan goren varmı

Pirana

Bilgili Üye
Sanki kayanin yuzeyi kirilmis sonrdan yapilmaya benziyor gibi

Pirana

Bilgili Üye
Kayanin yan taraflari dogal renginde orasi beyaz yuzey tas yeni kirilmis gibi

Eğer işaret bu kayadaysa sahte... Neden: kaya köşelerine baktığınzaman kaya düz değilken oynanılarak düzleştirilmiş... Buda şu demek eğer sen o bölgeseysen o kartal ve ayağındaki yılana yani bu kayaya bakma.. Derim
Arka alanlarda dikine kayalar var kaya mezarlarına veya boşluk bulmaya çalışabilirsin

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hoşgeldin kardeşim. Diğer konuda da dediğim gibi bu işaretin sahte olduğunu bu resim kanıtlıyor. Bunu yapmak için çok uğraşmışlar öyleki kayanın ilk katmanını yaparken beğenmeyip ikinci katmanına işlemek için kırılıp sonra tekrar yapılmış. Mekan çok güzel her türlü emareye denk gelirsin ama bu işaretle hiç uğraşma.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bende baktım fotoğrafına eşkiya işareti taklidi olarak değerlendiriyorum.Çok Eşkiya işareti gördüm hiç bir zaman kireç kayalara çalışma görmedim be kardeşim.Bütün kayalar kara o beyaz gelip ona işaret bırakılmaz.Kartal ve yılan çalışma tarz olarak ise farklı bir işçilik evet amatörler yapmamış lakin neden yapmışlar bilemedim şimdi. Bizim bildiğimiz Eşkiyaların kartalı olsaydı baş arkasında illa bir iki tüy kalkık olcaktı yer yön şaşırta zorlaştırma olarak.Yani bakılan istikamet ile ense tüyü farklı yön ve seviye aşımları vercekti.Bunu Hakiki işaret olarak değerlendirmiyorum , şahsi fikrimdir.

acemigenc

Yeni Üye
Beyaz olan tastada aynı figür var burda benim gorusum 3 farklı yerde mal var büyük bi ihtimal yakın çevrede çünkü avını alip konmuş bi kartal buda mesafe vermiyor 3 olma sebebi kartal+yılan+kelten kele gibi birşey daha var

Son düzenleme:

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ferdiclk...

bu işaret ve çevresi bir kardeşimiz tarafından bir yere açıldı ve daha bunun çevresi var fotoları bende mevcut . Bu kardeşimiz yarı yolda bırakıldığını ima etmiş . Ne denli doğru yanlış bilemem onun söyleyişi. Daha burada çok şeyler var en üstte kale var ve son derece sıkıntı 1. derece korunan yerlerden miş burası ve çok güzel kaya mezarları var .
dilerseniz o resimleri atabilirim. İşaret sahte değil arkadaşlar.

Ferdiclk

Member
Komple bolgeyı bılıyorum kardesım sıkıntılı bolge komple orası sadece gezı amaclı gezılır baska ıslem yapma ımkanın yok , hıltı kazma kurek ısı yok orda dırek paletlı olmadan asla bısı yapamassın onuda yapamassın dırek sıkıntı korunan bolge