bilgi verebilirmiisiniz.

Emre41

Member
Sen çıkardıysan deger eder başkası getirdiyse etmez bronz bu galiba sikkeden çok anlamam ama ustalar yorum yaparlar

karaaslan_123

Member
Ben buldum temizledim ama çok merak ediyorum hangi dönem felan ederim gibi seyleri

yolgezer

Bilgili Üye
bronz ve daha cok vara benzıyo koselerı kımyasal la asınmıs gıbı kesın bı bılgım yok ama kadın ve yazılardan romayı anımsatıyo kadın olan on yuzu ve yazılar kare seklınde kaplasaydı kadını kesın roma derdım

Lucre

Yeni Üye
Her işin bir uzmanı var.
@Lucre
@Kusterek bakarmısınız dostlar ?
:)
Merhaba,

Yukarıdaki antik para Constantine The Great's Coin AD 330 piyasa değeri 40-50 dolar.

Namı diyar - '' Gaius Flavius Valerius Aurelius Constantinus '' yaşam tarzı ve yönetim tarzı ile bir çok osmanlı padişahı kendisinden esinlenmiştir.

Beni asıl heyecanlandıran o dönemin efsane Pers imparatoru ( Sasani Şahı) I.Şapur'dur. Hristiyanlara kök söktürmüştür.

Ekli dosyayı görüntüle 106951

Ardaşir’in oğlu I. Şapur (Büyük Şapur) 300 bin kişilik Roma ordusunu yendikten sonra Roma İmparatoru Valerian’a diz çöktürmüş ' aman ' dilemesini izliyor.

Benim en çok beğendiğim rölyef'lerden birisidir bu @deniz_efe Kristof34

Son düzenleme:

karaaslan_123

Member
Merhaba,

Yukarıdaki antik para Constantine The Great's Coin AD 330 piyasa değeri 40-50 dolar.

Namı diyar - '' Gaius Flavius Valerius Aurelius Constantinus '' yaşam tarzı ve yönetim tarzı ile bir çok osmanlı padişahı kendisinden esinlenmiştir.

Beni asıl heyecanlandıran o dönemin efsane Pers imparatoru ( Sasani Şahı) I.Şapur'dur. Hristiyanlara kök söktürmüştür.

Ekli dosyayı görüntüle 106951

Ardaşir’in oğlu I. Şapur (Büyük Şapur) 300 bin kişilik Roma ordusunu yendikten sonra Roma İmparatoru Valerian’a diz çöktürmüş ' aman ' dilemesini izliyor.

Benim en çok beğendiğim rölyef'lerden birisidir bu @deniz_efe @Kristof34

teşekkürler lucre :)

karaaslan_123

Member
lucre usta söylediginiz para ile bendeki para aynı degil araştırdım katologlardada bir türlü bulmadım. araya bilecegim bi katolog sitesi varmı yardım edin de aynısını bi bulayım işe yararsa gidip devamını arıyacagım o yüzden merak ediyorum. Saygılar.:biggrin-new: