Binek taşı mı?

Jookerturk

Bilgili Üye
kabakburgiba hocam fili andırıyor sanki. Fil olduğunu varsayarsak ne gibi emareler aramamız gerek acaba? Birde O ikisi ne yapıyor dediğiniz taşlar

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
burada mezarlar olmalı ama dedektör olmalı ki nokta atışı olsun. 3-5 metreye kadar derinlik değişir maalesef.

Jookerturk

Bilgili Üye
tatar26 binek taşı civarında dikkatinizi çeken bölgeler var mı?
Ekibim kuvvetli çalışma konusunda pek sıkıntı olmaz inşallah.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Konuyu yeni gordum ilk izlenimim kayada bariz iscilik var binek tasi degilde mezar olarak dusunebiliriz ve cevrede dahada olmasi lazim.genelde ortalama 4 6 mt arasi derinlikde oda olmasi lazim..kayanin cevresinde kontroller yapilip bosluk tespiti yapilmali.genelde bu sekillerdeki kayalarda ya altinda yada hemen onunde mezarlara denk gelinmistir.o yuzde oncelik bu sekilde davranilmali.alan kayalik oldugundan minarel olayi cok yaniltabilir iyi bir cubuk ustasi varsa sorun degil ama yoksa benim tavsiyem cihazla kontrol edilmeli alan

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
s.a.
ekip kuvvetliyse rica etsem şu boşluktan kayanın altına bir giriş yapabilirler mi ???

Ekli dosyayı görüntüle 205138

bir de hatırlatma bu binek taşının bulunduğu yerin zirvesi ya da
baktığı yerdeki zirvede şöyle bir dikdörtgen/kare veya benzer yuvarlak oyma var mıdır ?
bulursanız direkt girişin yerini söyleyeceğim

Ekli dosyayı görüntüle 205140

zay46

Yeni Üye
bu sayfadaki 32 nolu posttaki görsel geçen benim çanak çömlek buldugum yere benziyor. iyice heyecan yaptım, bir gün ayarlayıp ben de foto çekeyim.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
bu sayfadaki 32 nolu posttaki görsel geçen benim çanak çömlek buldugum yere benziyor. iyice heyecan yaptım, bir gün ayarlayıp ben de foto çekeyim.
geç kalmışsın gardaş
üzerinde dur dört bir yanı fotoğrafla görelim mezar nerede