binek tasi

ipek yolu

Aktif Üye
kaya ile oynamislar altindaki kucuk kayalari cilarmislar buyuk kayada yan yatmis

ipek yolu

Aktif Üye
Yani altı boşluk.

Ekli dosyayı görüntüle 193466

Anlamak istediğim bu işaretli kayalar, sağ taraftaki yerden sökülüp neden buraya konuldu? Birşeyi kapatmak ya da kayaya yön vermek için mi?

Bunu anca bu işaretli kayaları aldığında anlarız.
hocam kayanin bu tarafinda sokulme yok o kayalar zaten vardi diger tarafya kayalar cikarilmis ama fotosu yok iste

ipek yolu

Aktif Üye
Yani altı boşluk.

Ekli dosyayı görüntüle 193466

Anlamak istediğim bu işaretli kayalar, sağ taraftaki yerden sökülüp neden buraya konuldu? Birşeyi kapatmak ya da kayaya yön vermek için mi?

Bunu anca bu işaretli kayaları aldığında anlarız.
simdi hocam burdaki kucuk kayalar ok isareti olan yerdenmi koparilmis okadarini hatirlayamadim. yanliz altina hayvan girmisti bu kayanin tilki simdi giremez kaya tam oturmus yere agacin oldugu yonden alt kisminda kucuk kayalar cikarilmis

ByYuAnS

Member
simdi hocam burdaki kucuk kayalar ok isareti olan yerdenmi koparilmis okadarini hatirlayamadim. yanliz altina hayvan girmisti bu kayanin tilki simdi giremez kaya tam oturmus yere agacin oldugu yonden alt kisminda kucuk kayalar cikarilmis
Aynen öyle işaretlediğim kayalar, hemen yanındaki yerden kırılıp oraya konulma kayalar. Orayı yoklamanda fayda var. Beyaz bir düz taş görürsen doğru yerdesin, ortalama en fazla 1 metreyi bulmadan karşına çıkması gerekiyor.

ipek yolu

Aktif Üye
Bolge cok yogun misafire maruz kaliyor.varmi hocam yorumun Jookerturk

Son düzenleme:

Jookerturk

Bilgili Üye
Bölgeye yorum yapacak kadar usta değilim.
Bende binek taşı üzerinde çalışıyorum. Bilgi amaçlı bütün makale ve ustaların yorumlarını okuyup değerlendirmeye çalışıyorum. Önce bilgi gerek. tecrübeyi de arazide yaparız artık.
Aynı emarelerin bir kısmı araştırma yaptığım binek taşının çevresinde de mevcut.

Bence bölgeniz güzel. yoğun bölge ise kış aylarında çalışma yapmayı deneyin. Rast gele ipek yolu

ipek yolu

Aktif Üye
Bölgeye yorum yapacak kadar usta değilim.
Bende binek taşı üzerinde çalışıyorum. Bilgi amaçlı bütün makale ve ustaların yorumlarını okuyup değerlendirmeye çalışıyorum. Önce bilgi gerek. tecrübeyi de arazide yaparız artık.
Aynı emarelerin bir kısmı araştırma yaptığım binek taşının çevresinde de mevcut.

Bence bölgeniz güzel. yoğun bölge ise kış aylarında çalışma yapmayı deneyin. Rast gele ipek yolu
Eyvallah ustam ayak izi mevcutmu sizin binek tasinin yaninda

Son düzenleme: