Bir bölgede altın olduğunu nasıl anlarız ?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Hemen belirtisi olmaz deyip geçmeyin her zamanki gibi kestirmeyin , Dalga geçmeyi bırakıp, bir bileni dinleyin , her zaman öğrenmeye çalışın !!! Bunları başka yerde bulamazsınız .
1. Toprağın altında yıllarca gömülü olan Altın , ısı farklılığından dolayı Kışın kar yağdında ilk eriyen bölgelerden birisi olur.
2. Her tarafı Sis kapladığı havalarda , o bölge sisten arınmış olarak durur .
3. Gece o bölgeye özel ışıklı El Feneri ile bakılarak , sim şeklinde görülür.
4 . Fotoğraf makinesi ......v s. dahası var .......
Sacmalamayin... bunlardan 1 tanesini tecrube eden varsa gelsin yazsin.

benyokum

Yeni Üye
abi sadece büyük kütle varsa kar yağdıgında oldugu yer ve yani topragın üste kar tutmaz erir

Neonxy

Member
Hemen belirtisi olmaz deyip geçmeyin her zamanki gibi kestirmeyin , Dalga geçmeyi bırakıp, bir bileni dinleyin , her zaman öğrenmeye çalışın !!! Bunları başka yerde bulamazsınız .
1. Toprağın altında yıllarca gömülü olan Altın , ısı farklılığından dolayı Kışın kar yağdında ilk eriyen bölgelerden birisi olur.
2. Her tarafı Sis kapladığı havalarda , o bölge sisten arınmış olarak durur .
3. Gece o bölgeye özel ışıklı El Feneri ile bakılarak , sim şeklinde görülür.
4 . Fotoğraf makinesi ......v s. dahası var .......
Biraz daha detay verseniz .Nasıl fener fotoğraf makinesi vs.Tesekkurler

Servet kurtuluş

Aktif Üye
Bununla ilgili eski bir konu açmıştım ustalarım da tecrübelerini paylaşmıştı

Cemov

Aktif Üye
Valla her eriyen karlı toprağın altında altın değil üstünde hayvan gübresi görme olasılığı daha fazla..2 sıcak su damarı.3 sıkışmış gaz..4 hayvan yuvaları.5 topraktaki tuz oranı..6 toprağın yer yer değişkenlik gösteren yapısı. 7 eriyen bölgenin yönü kuzey doğu. V.s dahada vardır. Altın bulma materyallerine gelince dedektör çok boş geliyor bana çubukta boşluğa kadar gider. Mezar tarzı yerler için köpek yetiştirilebilirse bence bu ikisinden daha etkili olur.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Merhaba. Öncelikle başlıkları büyük harflerle yazmamanızı rica ediyorum.
Eğer kastınız doğal altın madeni ise gelişmiş teknolojiler ile tespit ya da eski dönemde kullanılmış olma ihtimali ile maden tünelini bulmanız gerek.

Eğer Medeniyet işi ya da tehcir dönemi saklama yöntemleri ise belirli iz işaret emare olur.
Şifreyi çözmeniz gerek

humhum

Member
Sacmalamayin... bunlardan 1 tanesini tecrube eden varsa gelsin yazsin.
Biraz daha kibar olabilirsin , saçmalamıyorum , ben bugüne dek bilimsel verilerinden Emin olmadığım sürece , ne söyledim , nede yazdım , ama kusura bakmayın bazı veriler bende kalıyor , bunlar sadece yüzeysel bilinenler .
Saygılar .

jeolog

Co Admin
Co Admin
Biraz daha kibar olabilirsin , saçmalamıyorum , ben bugüne dek bilimsel verilerinden Emin olmadığım sürece , ne söyledim , nede yazdım , ama kusura bakmayın bazı veriler bende kalıyor , bunlar sadece yüzeysel bilinenler .
Saygılar .
Bir verinin bilimsel olmasi icin bilim camiasinca yapilmis calismalari olmali ve bu calismalara dair makaleler yayinlanmis olmalidir. Bana en azindan bir tane makaleyi paylasirsaniz sozumu geri alirim.
Ayrica sizde olan butun veriler sizde kalsin sakin paylasmayin isabet olur cunku bu ise gonul verenlere gereksiz bilgilerle kafa karisikligi yaratmamis olursunuz.

humhum

Member
abi sadece büyük kütle varsa kar yağdıgında oldugu yer ve yani topragın üste kar tutmaz erir
Evet büyük kütle varsa daha etkili olur , ancak her eriyen yerde Altın var diyemeyiz , ancak bilinen yada şüphelinilen yer varsa , etkenlerden bir tanesi erime olacaktır . Değerli Metaller artık çok aşırı fazla çeşit Yöntemlerle tespit ediliyor , biz haala aynı yerde saplanıp kalmışız ve ne yeniliğe nede öğrenmeye niyetimiz var , sadece inkar etmeyi ve muhalefet yapmayı seviyoruz .

humhum

Member
Bir verinin bilimsel olmasi icin bilim camiasinca yapilmis calismalari olmali ve bu calismalara dair makaleler yayinlanmis olmalidir. Bana en azindan bir tane makaleyi paylasirsaniz sozumu geri alirim.
Ayrica sizde olan butun veriler sizde kalsin sakin paylasmayin isabet olur cunku bu ise gonul verenlere gereksiz bilgilerle kafa karisikligi yaratmamis olursunuz.
Ben sizleri Veriden haberdar ettim , merak eden araştırınca zaten görür , hiç kimseye bir şey ıspatlamak ile uğraşamam.
Gereksiz bilgi olarak görüyorsan , yorum yapmayıp , suskunluğunu tercih etmen daha isabetli olur , veriyi kaile alanlar araştırınca yada izleyince zaten öğenecekler , yani Tecrube edinilerek kafaları karışmayacak , sen müsteri ol .
Ben bu yazıları Forumdaki bir arkadaşın yardıma yada tecrübeye ihtiyacı olduğu için yazdım , seninle yada diğer Yöneticilerle rekabet etmek için değil . Saygılar .

Evrende daimi olarak var olan bütün İLİM'in , bizler onu Bilimsel hale getiremedik diye Gerçek olmadığı anlamına gelmez, onun etkisi herzaman daimidir ve gerçek olarak kalır , bakış açıları onu değiştiremez !!!

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ben sizleri Veriden haberdar ettim , merak eden araştırınca zaten görür , hiç kimseye bir şey ıspatlamak ile uğraşamam.
Gereksiz bilgi olarak görüyorsan , yorum yapmayıp , suskunluğunu tercih etmen daha isabetli olur , veriyi kaile alanlar araştırınca yada izleyince zaten öğenecekler , yani Tecrube edinilerek kafaları karışmayacak , sen müsteri ol .
Ben bu yazıları Forumdaki bir arkadaşın yardıma yada tecrübeye ihtiyacı olduğu için yazdım , seninle yada diğer Yöneticilerle rekabet etmek için değil . Saygılar .

Evrende daimi olarak var olan bütün İLİM'in , bizler onu Bilimsel hale getiremedik diye Gerçek olmadığı anlamına gelmez, onun etkisi herzaman daimidir ve gerçek olarak kalır , bakış açıları onu değiştiremez !!!
Sevgili uye, ben bu bahsettigin mevzunun okulunu okudum insanlara yanlis bilgiler veriyorsun, kaynagi ve dayanagi belli olmayan kulaktan duyma soylentilere bilimsel veri havasi katarak anlatiyorsunuz ve eminim ki omrunuzde anlattiklarinizin bir tanesini bile tecrube etmemissinizdir. Bir ustteki mesajda demissiniz ki "Değerli Metaller artık çok aşırı fazla çeşit Yöntemlerle tespit ediliyor". Hangi metaller degerli bana sayarmisiniz ve bir kac tane cok asiri fazla cesit yontemden bahsedermisiniz. Bakin size bir tiyo vereyim, eger dogada altin ariyorsaniz, altinin her daim bulundugu yataklar bellidir, dogada o yataklari ararsiniz. O yataklardan bir tanesini bulduysaniz, icinde altin olup olmadigini arastirmak icin birkac adet yontem vardir onu kullanirsiniz.
Yok eger aradiginiz altin eski medeniyetlerce islenmis ve kullanilmis sonra toprak altinda kalmis ise, uzerinde kar biriken topragi isitip karin cabuk erimesini saglamaz. Cok buyuk kutle olmaliymis, ne kadar buyukmus bu kutle, hayal gucunuzu merak ettim.
Burada yonetimle atisma vs. Gibi durum soz konusu degil, yanlis bilgi veriyorsunuz bende bunu uyelerimizd belirtiyorum. Sacma sapan yalan yanlis bilgi bu.
Neyse ben uyardim isteyen istedigini yapsin. Siz de tecrube etmediginiz bilgileri aktarmayin gercekten bildiginiz uyguladiginiz ve sonuc aldiginiz bilgileri paylasiniz. Verileriniz sizde kalabilir.