Bir duyumum var.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ermeni belgesi işaret belgeyi bulmadan 10 yıl gezsen birşey bulunmaz tek tavsiyem oymalari bul gerekirse belgeyide buluruz çok derin o yüzden cihazlar görmüyor tek şansınız giriş i bulmak

Sevgili ustam, dediğinden şunu anladım. Yanlışım var ise düzelt lütfen; bu yılanlar bir Ermeni belgesi saklıyor. Bunun en kolay bulunmasını sağlayacak işaretler de oymalardır. Oymalar hem sonuca hem belgeye ayrı ayrı ipucu verecek.

Doğru mu anladım?
Oymaların şekli nasıl olacak, yuvarlak, kare, dikdörtgen?
Oymalar yılanlara veya derelere göre hangi yönde aranmalı ve tahmini mesafe ne kadar? Araştırma yapmam gereken alanın genişliğini bilmem gerek.

Tabii bunlar yılanları görünce yavaş yavaş netleşecek; ama işte bilmeden gitmek istemiyorum. Orada internet sıkıntısı olacağı için anında bilgi alamayacağım sizlerden.

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Selamlar. :)

Ustalarım. Yeni bir bilgi daha alındı. :) Ön bilgi olarak burada kalsın.

Yılanlar oymaymış. Ve yılanların birinin kuruğunda x veya haç varmış. Yılanlar koca bir kayanın üzerindeymiş. İyi incelenmezse görmesi çok zormuş. Ve kayanın yerin altından çıktığını söyledi. Büyük ihtimalle kayanın etrafındaki toprak zamanla aşınmış ve kaya ortaya çıkmış. Bu da kayanın suya çok yakın olduğunu gösterir.

Aşağıya arazide birleşen akarsuların harita konumlarını atıyorum. Bu görsellerde söz konusu kaya betimine yakın birkaç tane kaya görünüyor. İnceleme alanı burası. Daha yukarılarda birleşen akarsu yok.

Sevgiler.

Ekli dosyayı görüntüle 139978

Ekli dosyayı görüntüle 139979

Ekli dosyayı görüntüle 139980

Blackjest

Member
Kullanıcı ustam biraz farklı yorum olacak ama üslubunuz nekadar da hoş, okurken saygı duydum:) inşallah muvaffak olursunuz.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kullanıcı ustam biraz farklı yorum olacak ama üslubunuz nekadar da hoş, okurken saygı duydum:) inşallah muvaffak olursunuz.
Esrağfirullah ustam.
Her bir insanın üzerinde tanrısal bir dokunuş vardır
Bir babanın avuçlarında küçücük bir el gibi
Veya bir annenin dudaklarından akan sıcak bir öpüş gibi

Velhasıl insanlar kutsaldır, kutsal olan saygındır. Her insan sevilir. Kucaklayıcı bir yaklaşım sadece.

Teşekkür ederim. Sevgiler efendim.