Bir efsane daha çözülmüş olduu

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Katılım
27 Nis 2018
Mesajlar
7,967
Tepkime puanı
9,648
Puanları
23
Konum
Yaşamın olduğu her yer
Geçtiğimiz günlerde 1945 yılında Sovyetler Birliği güçleri yaklaşırken, bugünkü Wroclaw kenti yakınlarında kaybolan, altın ve mücevher yüklü, Nazi Almanyası'na ait trenin Polonya da atıl durumda bir tünelde. bulunduğu belirtildi.
Polonya Kültür Bakanı Yardımcısı Piotr Zuchowski, yasal hak sahipleri ortaya çıkmazsa, trendeki Nazi altınlarının Polonya Devlet Hazinesi'ne geçeceğini belirtmişti.

Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Robert Singer, bu altınların, Nazi Almanyası döneminde toplama kamplarında öldürülenlerin varislerine verilmesi gerektiğini savundu. Bu bağlamda Singer, devletin, Yahudilerin soykırım sırasında yaşadığı ekonomik kayıp ve acıları telafi etmediği gerekçesiyle, varislerin ortaya çıkmaması halinde altınları Polonya Yahudileri kurumuna vermesi gerektiğini söyledi.

Nazi Almanyası'nın 2. Dünya Savaşı sırasında işgal ettiği devletlerden 550 milyon dolar değerinde altın yağmaladığı tahmin ediliyor. Öte yandan Nazilerin toplama kamplarındaki Yahudilerin dişlerine kadar tüm altınlarını gasp ettiği biliniyor.
 

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Katılım
28 Tem 2018
Mesajlar
574
Tepkime puanı
24
Puanları
0
Iyi yapmislar bence..sabun bile yapmislar bunlari köpürmedikleri için hitler bu kadar masarafa gerek bunlardan sabun bile olmaz demiş..
 

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Katılım
28 Tem 2018
Mesajlar
574
Tepkime puanı
24
Puanları
0
Hersey bir plan proje icinde gerceklestirildi..hitlerde bu isin icindeydi mevzu baska daha buyuk...arada gidenler olmus ama onlarin anlattigi gibi veya tarihin yazdigi salya sümük kendilerini dunyaya acindirdiklari gibi gelismedi o zamanki olaylar..adi ustunde yahudi bunlar ama zaman daraliyor guzel bir tokat gelecek bunlara onceki helak olan toplumlari gibi..
 
Üst