Bir eşkiye hazinesi hikayemi paylaşmak isterim.

serkancan

Aktif Üye
Öncelikle Selamun Aleykum kardeşlerim ,

Bir il'de yer geldi. Kapıyı patlattıklarını 7-10 metre derinliğinde tünel olduğu bilgisi ile gittim bu bölgeye,
Noktaya gidebilmek için dik bir yamaç çıkmak zorundaydık , yerdeki çalıları ve ağaçları çıkarak tırmanılan bir yerdi ,
Allah korusun tutamasan dik aşağı yuvarlanıp bir ağaca yada dereye düşme ihtimalin vardı.
Nihayetinde hepimiz sağ salim çıktık yamaca ne göreyim dik bir kayalık devasa bir kaya ama aşağıdan hiç yakından görüğünüz gibi gözükmeyen 3 katlı bina büyüklüğünde bir kaya ,
Kaya muhteşem bir işçilikle oyulmuş kenarlarında yürümek için bir yol yapılmış direk sizi o tünele götürüyordu.
Aşağı baktım bir dere ama yaklaşık 1,5 km bir mesafe vardı ve aşağıdan gözüküyordu,
Tünele gittiğimde içeriye girmeden gözlemledim , aşağı dereye kadar balkonlar ve kayayı oyarak halkalar vardı,
Dereden kum çekildiği çok net belliydi ,
Öyle bir yerdiki sabah , akşam çalışma yapılsa kimse dışarıdan göremez , o dik yamacı çıkıp burada birileri varmı diye bakmak aklına gelme ihtimali yok.
Çalışmaya başladık ama o kadar zorduki çalışma yapmak gece yürüyemiyorduk korkuyorduk , uçurum olduğu için,
içeriden bütün dere kumunu çıkardık,
Odayı temizlediğimizde büyük bir erkek penisi çıktı karşımıza ,
Günlerce çalışmamız neticesinde odanın 4 köşesini temizledik ,
Tünelin altından balkonların olduğu yere sadece kum devam ediyordu.
Bir azim ve güçlükle temizlik bittiğinde düz fayans gibi kapak taşına geldik,
Ama o kapat taşına küçük bir dokunuşta devasa kaya bildiğiniz deprem olur gibi sallanıyordu.
Etrafını açalım dedik , imkansız hale geldi ,
Bir çok bildiğim yöntemi denedim ,
Ama maalesef o kapağı ne yerinden oynatabildim , nede üzerine bir kez vurabildim.
1 günümüz düşünmek ile geçti,
Nasıl yapacağız diye ,
Bir yandan uykusuz , yorgun , günlük 3-4 saatlik uyku ile devam ediyorduk,
En son küçük bir patlatma işlemi yapmak zorunda kaldık,
Tabiki malzemeyi odanın altındaki ve tünelin girişindeki ilk balkondan doldurup üzerine kum ve kapak işlemi yaptıkları bariz anlamıştım , ama o uçurumda kimseyi iple bağlayıp oraya indirip çalışma yapacak kadarda deli değildim.
En son patlatma işlemi yaptık , küçücük bir patlatma odanın içinin kayalar ile doldurulmasına sebep oldu.
Mecbur bırakmak zorunda kaldık.
Hayatımda gittiğim en güzel yerlerden birisiydi.

maydanoz

Yeni Üye
Anlattığınız yerin resimleri var mı ? Bölge neresi ? Kaya içinde oda, odanın zemininde kapalı kapak diyorsunuz. Siz bu kayaya işlem yaparken buranın neresi neresine göçtü ? Sakıncası yoksa anlaşılır şekilde daha ayrıntılı paylaşabilir misiniz?

Tastan

Editör
Günlerce emek ver temizle hedefe yaklas ama sonuc yok nasip degilse olmuyor işte zeki insanlar aşılan her adımın sonuna farklı bir denklem koyuyorlar çok ince bir detay sistemi çökertecek olan aslında ama bizim cesaret edemedigimiz yerlerde onlar ressamlık yapıyordu malesef

serkancan

Aktif Üye
Günlerce emek ver temizle hedefe yaklas ama sonuc yok nasip degilse olmuyor işte zeki insanlar aşılan her adımın sonuna farklı bir denklem koyuyorlar çok ince bir detay sistemi çökertecek olan aslında ama bizim cesaret edemedigimiz yerlerde onlar ressamlık yapıyordu malesef
Maalesef ne kadar bilgin olursa , olsun.. Bazen bilgini aşıyor. Elinde olmuyor.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Her şey de bir hayr vardır, biraz daha zorlasaydınız ya mevzuya ulaşırdınız yada burada yazıyor olamazdınız yada yazacak uzuvlarınız olmazdı.
Bahtınız açık olsun.

serkancan

Aktif Üye
Her şey de bir hayr vardır, biraz daha zorlasaydınız ya mevzuya ulaşırdınız yada burada yazıyor olamazdınız yada yazacak uzuvlarınız olmazdı.
Bahtınız açık olsun.

Yer şuan duruyor , oranın açılmasının tek yolu var , tünel girişi altındaki balkondan giriş ,
Bir gün o yeri alabilecek güçte olursam ,
Tekrar gideceğim.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Yer şuan duruyor , oranın açılmasının tek yolu var , tünel girişi altındaki balkondan giriş ,
Bir gün o yeri alabilecek güçte olursam ,
Tekrar gideceğim.
Birgün taş ocağı kuracak güce ulaşirsam seni şantiyenin başına geçirip oraya ocağı kurarım...

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hazineyi bu kadar ulaşılmaz ve zorlu bir yere saklayanlar kendileri için bir kolaylık bırakmış olmalılar.Kilidin bir şifresi olmalı mutlaka.