Bir hafta sonu define hikayesi...

karot

Yeni Üye
Selamlar ustalar....Bu hafta sonu basimdan gecenleri paylasmak istedim sizlerle. Calisma alanimiz kesfedilmemis bir nekropol el degmemis bakir bir alan. en az 10 nokta biliyoruz hatta bu seferde bulduklarimizla 13 oldu. Ama bizim hedefimiz tekfur odasi.
Gecen yil arge yapip hatta bir miktar calisma ile asil hedef oncesı yuzumuzde gulmustu mekanda. Neyse yorenin ticari durumu geregi bolge ancak bu zamanlarda musait. En guzel hava durumu ayarlandi . isten izinler hatunlardan izinler koparildi. Takim taklavat hazirlanip yola cikildi .sakaryada mola verildi. :)
Vardik ilgili yöreye bizi karsilayan ordaki adamimiz yerin gecen yilki gibi geceli gunduzlu bam gum sekilde calisamayiz. Ormancilar calisiyor. Ancak gece olur dedi calisma. tamam farketmez dedik. Neyse ilk gece kontrol yaptik hedef nokta bir yil icinde kurcalanmismi diye. Birde ses denemesi yaptik. bir sakarya mali zayii ettik. gelen giden varmi diye. Sonra delip goruntu aldik islem noktasi ve hedef dogruydu. kursun hedefi bulmustu.yaklasik 3 saat gece 11 den 3 e kadar mekanda oturduk dagda . sohbet is programi muhabbet hayaller vs.. bu arada 2 kurt bir ayi gördük . ama saglamdik. Ertesi sabah oldu karotcu dostumuz ekibe katildi. Bu tip biraz tez canli ki bu tipleri hic sevmem. Bu islerde acele olmaz. program su saat 7 de ormancilar paydos etcek. 9 da biz gircez. ormancilar icinde istihbarat alip onlarin paydos ettigini ogrendigimiz adamimizda var.
Neyse saat 4 gibi bu aceleci tip bizi karsilayan arkadasi arayip istihbarat almasini istedi. Erken dediysemde iyi niyetle aradim sordum. cevap olumsuzdu. Ama bizde aciktaydik. 1000 nufuslu kasabada 6 yabanci 2 yabanci arac. Bagajlar full. dikkatli gozler uzerimizde yani. Bende mekana yakin bir yerde piknik modunda takilalim dedim. Ormana girdik.Bu aceleci karotcu Yav bisey olmaz gidelim gunduz gozu isaretleri yeri bende gorem dedi. Ya gerek yok falan dediysekte dinletemedik. Araclardan bos olani ile daldik camurlu araziye o da zayif bir arac...Hedef noktaya 20 metre kala arac battimi...ormanci barakasina 50 metre kala. biz cikana kadar adamlarda paydos etti. Ohh misss...olay patliycak. cunku ormancilardan bir ekipte bu meslekten. bunu bilioyoz. orman isi bahane yani...Neyse biz batak arabayi cikarana kadar tum dag personeli bizi gordu. Ne isiniz falan diye soranlara az geride iciyoduk. su lazim olunca testere sesine dogru size gelirken battik dedikte yermi anadolu cocugu...Araci piknik yerine aldik ama uyari cok netti. 10 el silah sesi gelmeyin burdayiz diye...Yani desifre olmustuk. Sonrasinda bizi karsilayan dostumuz paydos edip geldi. 100 litre su ile. Ama olay coktaaan bitmisti. anlattim olayi.Bu arada hic iletisim yok tel. cekmiyor. ortak kararla erteledik. Onca emek para vakit bosa gitti. O kadar kolaydi ki isimiz odanin kapagi 2 katman biri zaten alinmis digeride 40 cm ezilmisti. 2.5 metreden geriye 70 80 cm. kalmisti...
Anlayacaginiz. bir salagin yuzunden is yarida bitti. kisin devam karari aldik. Nerden buldunuz derseniz. her zaman gelen adamimizin ortagiydi bu tip. kefilim deyince tamam dedik.Sadede gelelim. cikardigim dersler....
1. Ekibini bozma.
2. Eksik adamin varsa programi ertele onu bekle
3. İletisim muazzam önemli.
4. Asla acele yok
5. Araziye zayif aracta adamda takimda goturme
Ayrica buradan isim vermeden ustalarimizdan birine sonsuz tesekkur etmek istiyorum. On goruleri ile bizim gormediklerimizi bize gösterdigi ve engin bilgisi ile yol gosterdigi icin tesekkur ederim Ellerinden öperim.
Ayrica ekibime soylemedigim kararim o araziye artik gitmeme karari aldim. Soz konusu kasabaya hatri sayilir miktarda ticaretim söz konusu. Patlayip itibarimi kaybetmek bir maceradan daha önemli... Olacak isin olmamasi siniri ile yazdigim satirlar umarim bir cok kisiye ders olur. Herkese basarilar...Birde ufak bir tavsiye cok profesyonel olmayan yöresi disina cikmasin...

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Her alınan ders tecrübe olurr. Bu işler kitaplarda yazmaz okullarda öğretimez..birde kalabalık gidilmez. Her mekana damsız almıyorlar diye kaide yok. Paylaşımın güzeldi bide şu eşkiya efsanesin den vazgeçirebilsek milleti büyük sevap alırızz

Smokin

Moderatör
Moderatör
Hiç birşey vaktinden önce tecelli olmaz. Vardır bi hayır. Ama alanı çok merak ettim ;)

The Thing

C*
Süper Moderatör
Geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız, hayırlısı artık bir daha ki bahara.
O arkadaşı da ortama sokmayın artık.

karot

Yeni Üye
Her alınan ders tecrübe olurr. Bu işler kitaplarda yazmaz okullarda öğretimez..birde kalabalık gidilmez. Her mekana damsız almıyorlar diye kaide yok. Paylaşımın güzeldi bide şu eşkiya efsanesin den vazgeçirebilsek milleti büyük sevap alırızz
Aynen ustam. bazi hatalarimiz oldu bizimde ama 1 basibozuk yuzunden olay gitti. Alan eskiya alani degil bu arada..

karot

Yeni Üye
Hiç birşey vaktinden önce tecelli olmaz. Vardır bi hayır. Ama alanı çok merak ettim ;)
Her isi hayra yorarim ama salaklikta bir yere kadar. Alan o kadar zenginki kapaklar artik ana kayalardan ayrilmiş ben burdayim diyor. her statüden yerler var. Paylasimi severim mekan kastamonu. giderken cankiri cerkeste ve ilgazdaki tümülüslere bakıp yalana yalana gittik.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Oldugu kadar,
Olmadigi kader.

Her ise vesile lazim.
Heyecanli arkadasda bu isin vesilesi.

Sizlere bir zarar gelmesin, gerisi cik da onemli degil kardasim.