Biraz ipucu lütfen uslatar

Shadowmen

Member
ustalarım bölge dağın zirvesi ve yığma gibi gözüken yerin biraz ilerisinde güney kısmında sunaklar var foto kirliliği olmasın diye eklemiyorum isterseniz eklerim ancak bana garip gelen çok fazla sunak vardı hangisinin fotosunu alayım şaşırdım o derece çoktu yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Shadowmen

Member
ustam gerek pc den gerek mobilden baktım açılıyor ama acaba bende kayıtlı olduğu için mi açılıyor. bi yerde yanlış mı yaptım acaba

Shadowmen

Member
ustalarım selamün aleyküm
belki diyeceksiniz madem burayla ilgileniyorsun neden bu kadar bekledi diye maalesef elimizde olmayan nedenlerden dolayı gidemedik @BulursamKader25 ustam belirttiğin fotolardan 2. 3. fotoda olan yerleri bulamadık maalesef ancak 1. fotodaki yerin detaylı fotosunu alabildim ancak çobanlardan dolayı etrafını açamadım
Ekli dosyayı görüntüle 251077Ekli dosyayı görüntüle 251078Ekli dosyayı görüntüle 251076Ekli dosyayı görüntüle 251079Ekli dosyayı görüntüle 251080
burdaki resimlerin çevre fotoları olan devamını yükledim ama silinmiş bie öyle oldu anlamadım bi daha yükliyim

Shadowmen

Member
ustam ilginiz ve yorumunuz için teşekkürler
ikinci resimden önce yine resim yüklemiştim birinci resimdeki taşın çevre fotoları ama çıkmadı o yüzden anlaşılmadı herhalde
ustam resimleri aldığım yer zirve ve ne tarafa dönsem bi sunak var ve bu alan ovayı ayakları altına alıyor bakıyor manzarası da gayet güzel.
dediğiniz gibi aşağıda dereye yakın yer yerleşim yeri imiş. dağın eteğinde kalıyor bu yerleşim yeri

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aleykum Selam,
Kardasim resimleri acamadim.
Yazilanlardan cikan sonuc:
1-Alan mezarlik alani.
2-Cobanlarla dost olun.
3-Bosluk ve degerli testlerinin yapilarak tespitlerun yapulmasi ve isleme baslanilmasi...

Kolay Gelsin.

ragıp

Uzman
@Shadowmen
ustam, ben sizin isminizi dahi ilk kez görüyorum
sizi tanımam, memleketinizi bilmem ama sizin konunuzdaki altı adet 1m karelik fotoğraf tan yola çıkarak, bulunduğun bölgeyi size özetleyebiliyorum.

siz paylaşımınızdaki fotoğraflar zirveye ait değil.
zirveden, yaklaşık 100-150 m alt kısmına ait.

mezarlık alanda oyalanmayın. zirveye çıkın
zirvede kralın yattığı yeri araştırın
zirvenin güney cephesine bakan en uç noktada olmalı

bunların hepsi medeniyet işidir.
benim bilgim dahilinde olsa dahi
ilgi alanım dışındadır.

yapmanız gereken, burada yaşayan medeniyetin
kimler olduğunu, ölü gömme yaşam şekilleri hakkında bilgi topla ki
yapacağın işçilik, emek, masraf boş olmasın
burada yaşayanlar ne yerler içerler,
dini inançları ve ölü gömme sanatları çok çok önem arz eder.

işin başındasın, önce araştırma,
sonra tesbit
sonra işçilik

selametle