Bol resimli -ustalarim yiğma mezar mi bulduk.

ustalarım selamın aleyküm bugün mekana gittik sizlerin dediği gibi güneybatı yönünden bismillah deyip işleme başladık ama taş yığma yapısı 10 cmde bitti bizi kahverengi sert toprak karşıladı elimizde bir çapa vardı ve inanılmaz sert toprak olduğu için tepeden açtığımız yerden ilerlemeye devam ettik.tepeden 1 mt ye kadar ilerledik taş yapısı değişmeye başladı bizi toprakla karışık küçük yapıda taşlar karşılamaya başladı yorulduğumuz için bıraktık yarın tekrar gideceğiz acaba doğru mu ilerliyoruz taş yapısı ile ilgili foto ekliyorum yorum yapmanız bizim için çok önemli değerli yorumlarınızı bekliyorumEkli dosyayı görüntüle 138274Ekli dosyayı görüntüle 138275Ekli dosyayı görüntüle 138276Ekli dosyayı görüntüle 138277Ekli dosyayı görüntüle 138278

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Dostum çok tehlikeli çalışıyorsunuz. Ne olur önce emniyet. Canınızdan daha önemli değildir. Çalışma alanınızı geniş tutun. Bu şekilde az daha ilerlerseniz yukarıdaki taşlar üzerinize dökülecek. Ve ustaların dediği gibi güney- güneybatı yönünde giriş bulmaya çalışın. O yönden çalışın.

Sevgiler.

Evet ustam biraZda ondan çekindik bıraktık hava kararmak üzereydi dediğim gibi Güneybatı zor kazılıyordu yarın teçhizatı sağlamlaştırıp Dediğiniz yönden uygulayacağız..bu şekilde geniş çalışarak zemine ulaşma ihtimalimiz varmıdır?

ustalarım güney-güneybatı yönünden bir türlü girişi bulamadık nasıl bir yol izlememiz gerekiyor lütfen yardım

sarıkayalar

Bilgili Üye
Kuzeyinde cenazenin yakıldığı küp vardır güneyinde hediyesi için yapılan sandık büyüklüğünde içinde ince kum olan yer var kumu elinizle bosaltin kırılacak eşyalar var çünkü bir tecrubemde ortadan zemine kadar direk gir diyor bazılarında lahit çıkıyor bakalım senin nasibinde ne var kolay gelsin

sarıkayalar ustam yorumun için çok teşekkürler..dışta kuzayde herhangibir emare yok hep sık çalılık ama oda dan bahsediyorsanız inşalah açarsak bol resim paylaşmayı düşünüyorum bilgilendirme ve görsel amaçlı..dediğiniz gibi ortadan daha kolay ilerledik ama ustaların dediği gibi geniş tutmadık başta taşların devrilme riskiyle karşılaştık..ilerledikçe kaya yapısı küçülmeye ve renginin değişmeye başladığını gördük birde içeriden sanki serinlik geliyor gibiydi..inşallah doğru yoldayızdır

sarıkayalar

Bilgili Üye
Dışarda değil yigmanin güneyi ve kuzeyinde yigmanin içinde yani