Bölgeden yeni fotoğraflar.

Ledun

Bilgili Üye
Giriş kısmının birebir örneği. FOTOĞRAF İNTERNET ALINMA, ÖRNEK AMACIYLA YÜKLENMİŞTİR.
Arkadaşım Merhaba,
Bu fotoğraftaki yer ile birebir ise sizin açtığınız yer, bir üstteki açıklamanızla asla uyuşmaz.

Açık söylemek gerekirse ya verdiğiniz bilgiler yanlış yada bu görsel yanlış. Böyle bir yerde yukarıda yazdıklarınızı yapmanız mümkün değil.
Birazcık çubuktan ve cihazdan anlayan tutarsızlıkları görür. Yazdıklarınızı ve görseli tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Hele kapak taşı ifadeniz tam bir bir fiyasko. Acaba kapak taşı değilde kapı mı diyecektiniz?

RONİN

Member
Arkadaşım Merhaba,
Bu fotoğraftaki yer ile birebir ise sizin açtığınız yer, bir üstteki açıklamanızla asla uyuşmaz.

Açık söylemek gerekirse ya verdiğiniz bilgiler yanlış yada bu görsel yanlış. Böyle bir yerde yukarıda yazdıklarınızı yapmanız mümkün değil.
Birazcık çubuktan ve cihazdan anlayan tutarsızlıkları görür. Yazdıklarınızı ve görseli tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Hele kapak taşı ifadeniz tam bir bir fiyasko. Acaba kapak taşı değilde kapı mı diyecektiniz?
Sana da merhaba arkadaşım? Yukarıdaki yazdıklarımla görsel arasında uyuşmayan nedir? Açtıysanız böyle biryer sizin tecrübelerinizi de alalım. KAPAK TAŞI sözcüğü de kişiden kişiye değişir, ben kapak taşı derim, sen kapı dersin, başkası mezar girişi taşı der. Verdiğim bilgilerde eksik aramana eyvallah derim, lakin kullandığım terim şahsi kullanım hakkımdır. Çubuk ve cihazlarla ilgili engin bilgilerinizi de aktarmanızı bekliyorum.

RONİN

Member
Ustam bilgi için çok teşekkür ederim, bu önemliydi, çünkü çoğu Ustalar bile böyle inanmış ve farklı yollar peşine düşmüştür.
Ayrıca neticeye varmış olmanız beni çok mutlu etti.
Çubuk hakkında şüpheye düşenlere iyi bir örnek olur.
şimdi müsaadenizle bir şey daha sormak istiyorum.
Ustam, kapalı ve hava almayan oda,mahsen veya mezarlar kendini kopyalıyor, yani etrafın da başka odalar da çizdiriyor. bunu ben de yaşıyorum,
bulduğunuz odada sizde de oldu mu,? olduysa bunu yine sade çubuklarla mı yoksa ek bir sistemle mi aşıyorsunuz, ve Çubukları yalın mı, yoksa plâstik kundak vs. kullaniyormusunuz ? teşekkür ederim.
Teşekkür ederim ustam, bu yolda emek veren herkese Allah yardımcı olsun, emeklerini boşa çıkarmasın. Ustam mezarların kendini kopyalaması toprakaltı frekanslardan kaynaklanıyor diye bir makale okumuştum, ondan dolayıdır diye düşünüyorum, aynı durumu biz de yaşadık, sonuca ulaşana kadar birkaç farklı yere kazma vurduk. Çubukları yalın kullanıyorum, sağlıklı sonuç vermesi için vücut enerjisiyle çubuğun birbirini eşitlemesi gerekir.

Ledun

Bilgili Üye
Başka mezar bulduk ustam, görsellerdeki alanın 20 metre kadar kuzeyinde. Çubukla alan taraması yaparak zeminaltı mezar tespiti yaptık, birbuçuk metre kadar sonra kapak taşıyla karşılaştık,

KAPAK TAŞI DEDİĞİNİZ, GÖRSELİNİZE GÖRE ODANIN KAPISI
1.5 METRE SONRA BU KAPAKLA KARŞILAŞTIYSANIZ BU ODA TOPRAĞIN EN FAZLA 1 KARIŞ ALTINDA OLMASI LAZIM. ZİRA GİRİŞ BURASI OLDUĞUNDAN ODANIN TABANIDA BURASIDIR. NASIL OLUYOR BU?

cihazla değerli tespiti yaptıktan sonra

ODANIN KAPISINDASINIZ, HENÜZ İÇERİ GİRMEMİŞİNİZ. YANİ ODA KARŞINIZDA, LAKİN BİRDE 60X60 EBADINDA KISA BİR GİRİŞ TÜNELİ VAR. SİZ KARŞISINDA OLDUĞUNUZ ODANIN İÇİNDEKİ METALİ HANGİ DEDEKTÖR YADA HANGİ ÇUBUKLA TESPİT ETTİNİZ? 1.5 METRE KAZMIŞINIZ BİR ÇUKURUN İÇİNDESİNİZ, BURADA HİÇBİR DEDEKTÖR VE ÇUBUK METAL TESPİTİ YAPAMAZ. İLMEN AKLEN MÜMKÜN DEĞİL. YENİ BİR YÖNTEM Mİ BULDUNUZ?

manilayla kapağı kaldırıp kısa bir tünelden odaya geçildiğini farkettik.

KAPAĞI KALDIRDIK DİYORSUNUZ. BİRŞEY KALDIRILIYORSA AŞAĞIDADIR. HALBUKİ SİZ GÖRSELE GÖRE TÜNELİN AĞIZINDAKİ TAŞI "AÇMANIZ" "KAYDIRMANIZ" "SÜRMENİZ" GEREKİRDİ. KAPAK TAŞINI KALDIRDIYSANIZ SİZİN BURADAKİ TAŞ YATAYDADIR, DİKEYDE OLAMAZ.

Gaz zehirlenmesi de yaşamadık demeyeyim, kendimize gelmemiz birkaç saatimizi aldı.

???

Bu tür alanlarda çalışma yapacak tüm arkadaşlara tavsiyemdir, gaz zehirlenmelerine dikkat edin. Eğer biraz daha fazla solumuş olsaydık muhtemelen ölecektik. 60*60 ebatlarındaki küçük tünelden mezar odasına geçiş yaptık. Nasibimizi aldık şükür. Bölgede tespit ettiğim iki tane daha zeminaltı mezar odası var, yazsonu Allah'tan mani gelmezse onları da açacağım. Gece çalışma yaptığımız için fotoğraflama yapamadım ama diğer çalışmaları anbe an kayda alıp sizlerle paylaşacağım.
Uyuşmazlıklarınız yukarıdaki sorularımda ve açıklamalarım da. Büyük harflerle yazdım.

Son düzenleme:

RONİN

Member
Uyuşmazlıklarınız yukarıdaki sorularımda ve açıklamalarım da. Büyük harflerle yazdım.
Ben yazdıklarımda uyuşmazlık göremedim. Yazdığım gibi, çalışmayı gece yaptığım için fotoğraflayamadım. Sonraki çalışmamda anbean kaydını alıp görsel olarak da paylaşırım. Bu tür biryerde çalışmanız varsa tecrübelerinizi dinlemek isterim.

Ledun

Bilgili Üye
Ben yazdıklarımda uyuşmazlık göremedim. Yazdığım gibi, çalışmayı gece yaptığım için fotoğraflayamadım. Sonraki çalışmamda anbean kaydını alıp görsel olarak da paylaşırım. Bu tür biryerde çalışmanız varsa tecrübelerinizi dinlemek isterim.
Yazdıklarınızı doğru ve eksiksiz yazdıysanız, beyan etmede, ifade etmede sorunlarınız yoksa, verdiğiniz görsel yanlış. Bunun için kontrol edin dedim. Görseliniz doğru ise, ifadelerinizi okuyup düzeltmeniz gerekir. Yoksa sizin şahsınızla bir derdim olamaz kardaşım.

Metal tespitinizi çok merak ediyorum. Mahsuru yoksa cihaz ise cihazın markasını öğrenmek isterim.
Çubuk ise daha fazla öğrenmek isterim. 25 yıldır çubuk tutarım bende bu başarı yok, tevazu göstermeden söyleyeyim; gördüğüm bildiğim en iyi 3ncü çubukçuda benim.:giggle:

RONİN

Member
Ustam kapak taşı dediğim taş 1.5 metre kadar mesafeden çıktı. Attığım görseldekinin benzeri.
Manilayla kaldırdık derken yerden kaldırmadık, girişin ağzından ayırdık anlamında kullandım. Zaten yerde olsa böyle bir taşı kaldırmaya manila da yetmezdi.
Metal tespitimi çubukla yapmadım, dedektörle yaptım. Uğur Elektronik'in Gold Finder Neon'unu kullanırım birkaç senedir, cihazım budur. Kapağı farkettikten sonra cihazı derin arama başlığıyla yüzeyden tutarak metal tespiti yaptım. Çalışmaya başlamadan önceden cihazla sinyal almıştım ama kuşkularım vardı, alan bol mineralli bir alan. Bilirsiniz ki mineralli bölgede cihazın toprak ayarını ne kadar iyi yaparsanız yapan nokta atışı yapamazsınız. Tecrübelerime dayanarak tektek ve derin aramada bu cihazı öneririm.
Tecrübeli ustalarım bilir ki mezar odaları ve lahitlerde cenazelerden ve metallerden kaynaklı yoğun bir gaz olur, kapağı açtığımız zaman sızan gazdan ufak bir zehirlenme yaşadık.
Girişle ilgili verdiğim veriler tahmini veridir, 60x60 genişlikte yaklaşık bir metre uzunluğunda bir geçitten içeriye girdik.
Şükür biz de dünkü çocuk değiliz ustam, 10-12 yıllık mazimiz var sektörde. :)
Yazdığınız gibi şahsi bir sorunumuz kesinlikle olamaz, saygılarımı sunarım.
Anlattıklarımda yazarken yanlış veya eksik bilgi verdiğim yerler olursa, sonraki çalışmamda görsellerle telafi ederim.

RONİN

Member
Yazdıklarınızı doğru ve eksiksiz yazdıysanız, beyan etmede, ifade etmede sorunlarınız yoksa, verdiğiniz görsel yanlış. Bunun için kontrol edin dedim. Görseliniz doğru ise, ifadelerinizi okuyup düzeltmeniz gerekir. Yoksa sizin şahsınızla bir derdim olamaz kardaşım.

Metal tespitinizi çok merak ediyorum. Mahsuru yoksa cihaz ise cihazın markasını öğrenmek isterim.
Çubuk ise daha fazla öğrenmek isterim. 25 yıldır çubuk tutarım bende bu başarı yok, tevazu göstermeden söyleyeyim; gördüğüm bildiğim en iyi 3ncü çubukçuda benim.:giggle:
Üstadım şimdi tanıdım ben seni, eski kullanıcınız bulursamkader25'miş. Sizin buradaki çubukla ilgili eğitim gönderilerinizi okuyarak arazide tecrübemi artırdım ben.
Size karşı yanlış bir ifade kullandıysam affola, saygılarımı sunarım. :)

yagiz

Aktif Üye
@RONİN müsait olduğunuzda sakıncası yoksa çubuklarınızın da resmini çekip yükler misiniz
gümüş alaşımlı aleminyum dediğiniz gümüş kaynak teli midir

Ledun

Bilgili Üye
Üstadım şimdi tanıdım ben seni, eski kullanıcınız bulursamkader25'miş. Sizin buradaki çubukla ilgili eğitim gönderilerinizi okuyarak arazide tecrübemi artırdım ben.
Size karşı yanlış bir ifade kullandıysam affola, saygılarımı sunarım. :)
Bir sorun yok kardaşim.
Allah cc razı olsun.

Ensar 02

Yeni Üye
Teşekkür ederim ustam, bu yolda emek veren herkese Allah yardımcı olsun, emeklerini boşa çıkarmasın. Ustam mezarların kendini kopyalaması toprakaltı frekanslardan kaynaklanıyor diye bir makale okumuştum, ondan dolayıdır diye düşünüyorum, aynı durumu biz de yaşadık, sonuca ulaşana kadar birkaç farklı yere kazma vurduk. Çubukları yalın kullanıyorum, sağlıklı sonuç vermesi için vücut enerjisiyle çubuğun birbirini eşitlemesi gerekir.
Teşekkür ederim Ustam, inşaallah sahada ki tecrübeleriniz ile bundan sonrada bizlere daha çok faydalı olacaksınız.
Mesele sadece işi bilmek,bulmak değil ,
Mutevaziliğinize ve bildiklerinizi güzelce paylaşmanıza yürekten teşekkür ediyorum.
Önemli olan da bu değil mi zaten.
İnsan olmak,
İnsan kalmak
ve insanlık için çırpınmak ...
ALLAH razı olsun.

Ensar 02

Yeni Üye
Teşekkür ederim Ustam, inşaallah sahada ki tecrübeleriniz ile bundan sonrada bizlere daha çok faydalı olacaksınız.
Mesele sadece işi bilmek,bulmak değil ,
Mutevaziliğinize ve bildiklerinizi güzelce paylaşmanıza yürekten teşekkür ediyorum.
Önemli olan da bu değil mi zaten.
İnsan olmak,
İnsan kalmak
ve insanlık için çırpınmak ...
ALLAH razı olsun.