Bölgeden yeni fotoğraflar.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
İşte bu kardeşim, emeğine sağlık, istenilen resimleme budur, bukadar basit ,bir resim atıp yardım isteyenlere güzel bir görsellik arzediyor

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 201818 çubuk kullanmayı biliyorsan mezar odası boşluğu ara, ilk resminiz de gözüken yer birden fazla mezar odası olmaya müsait görüküyor.aynı şekildeki taş blok ve yapılarına ağırlık verin

Tastan

Editör
ULUTURHAN s.aleykum ustam bu mezarın olculeri nedir sızmi actınız acıkmıydı acıksa herhangi bir işaret varmı.?

ULUTURHAN

Engellendi
ULUTURHAN s.aleykum ustam bu mezarın olculeri nedir sızmi actınız acıkmıydı acıksa herhangi bir işaret varmı.?
A.selam ustam. Ustam içerisi 2x1 metre ölçülerinde. Biz açmadık, uzun yıllar önce bizim büyük amcalardan birisi açmış. İçinde cenazeden başka birşey bulamamış. O zamanın cahilliği, cenazeleri alıp başka yere gömmüşler. Sonra bizim bu amca veremden vefat etmiş, o gün bugündür köyden kimse buraya yaklaşmaz, hastalık kapacağım korkusuyla. Zaten yerini fazla kişi bilmez, bilen de yanına yaklaşmaz. Ben şu an orada değilim, Antalya Manavgat'ta ikamet ediyorum. Görüntüler bana babam aracılığıyla geliyor, yani siz ne görüyorsanız ben de onu görüyorum. Burayı gözünle gördün mü dersen gördüm, yaklaşık 20 yıl önce, 8-10 yaşlarındayken. Bizim orası kaya mezarları, Tümülüs'ler açısından zengin bir yerdir, acemilik sürecimi burada atlatayım diyorum. Gözünüze çarpan birşey varsa yorumlarınızı bekliyorum. Bir aya kadar buraya işlem yapmaya gideceğim. Mezarın burada tek olmadığını düşünüyoruz.

Tastan

Editör
ULUTURHAN ustam sıze dusen bolgeyı inceleyıp işaret emare bakmanız dogu tarafı kayda deger gorunuyor acılan mezarda duvarları dıkkatle incele ikinci bir oda geciş varmı kontrol et aynı zamanda bu mezarın uzerınden cevresinde cubukla boşlukta bakabilirsin varsa ikinci oda mutlaka bulursun zaten şimdiden bol şans SAYGILAR