Boşluk tespit ettik oda çıktı

Sırrı kadem

Aktif Üye
Ustam haklısınız ama biz odalardan birini
3-4m diğerini 3-5m olarak tespit ettik ve dediginiz gibi derinlik tespitini alamadık tam olarak ayrıca "bulursamKader25" ustamın yazılarını okumuştum ama kablo 30m sonra bittiğinde çubuk tekrar kabloyu geriyi gösterdi

Sırrı kadem

Aktif Üye
3-4m diğerini 3-5m olarak tespit ettik ve dediginiz gibi derinlik tespitini alamadık tam olarak ayrıca "bulursamKader25" ustamın yazılarını okumuştum ama kablo 30m sonra bittiğinde çubuk tekrar kabloyu geriyi gösterdi

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.

Boşluğun taban tavan yüksekliğini ölçün. Uygulamanızda bir hata var. Yaptıklarınızı sil baştan yapıp hatanızı tespit etmenizi tavsiye ederim.
Odanın iç yüksekliğini tespit edemezseniz bilin ki orada boşluk falan yok.

Storm

Editör
:) Ustam misafirlik bitti dönüş yoluna çıktık dedim bi yakıt alayımda öyle gideyim. Sanırım Algılar açılmış artık aşinalık kazanmışız pat diye km.lerce öteden gördüm bu yavruyu zoomlayarak çektim :) Sanırım 2019 çok bereketli geçicek

Beypazarı değil mi orası :D eğer öyleyse hemen dibinde karakol var ustam :Dd diğer tarafında da trafik şube

Sırrı kadem

Aktif Üye
Ayrıca bu odalar yumruğun az ilerisindedir.Tünellerde yumruğun arka tarafından odalara gidiyor.Ayrica bölge kaya mezarlardan oluşuyor.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Beypazarı değil mi orası :D eğer öyleyse hemen dibinde karakol var ustam :Dd diğer tarafında da trafik şube
Yok yok değil :) Bura konyada bi yer görsel ve bilgilendirme maksatlı açarım bugün yarın konusunu eğer tahmin ettiğim yerse

poseidon2023

Uzman
ne diyek

baştan başlarsak yumruk dedigin yerin cevre resmi ve odaların arazide yerleri önemlidir arazi yapısına göre odaların oturması bunu gecetik

cubuk kullanan arkadaş ne kadar bu işten anlar ne kadar tecrübesi var bilmek gerek ve nasıl cubuk kullanmış

odaların ölçüleri ney küçük oda büyük oda dedigin yerin eni boyu ve tünellerin genişligi uzunlugu

benim işim bu yer tespit etmek 2004 beri le cubukla toprak altında her türlü yapıyı tespit etmişimdir ederimde bunları dememin sebebi cubuklar nasıl olursa olsun cubukla alınan derinlik HİÇ BİR ZAMAN TUTMAZ ilk geldigimden beri derim bunu her kez istedigine inansın

bu şekilde yapı şekli olmaz iki oda dört tünel ya yanlış yada yanlarda daha çooook oda olacak

Sırrı kadem

Aktif Üye
Ustam öncelikle odalara giden iki tünelin uzunluğu yaklaşık 8 metre civarında ve eşit ayrıca arka taraftaki diğer tünellerde başka odalara gidiyor zaten bi önceki sayfada krokisi var ustam

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
sayfana baktım göremedim kroki dedigini

arazi resimleri eklersen bakarız yardım ederiz

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Baska bir cubuk kullananla beraber gidin kardasim.
Bu sekilde bir tespit uygun gozukmuyor.

Uygun oldugunu kabul etsek bile burada calismak uygun degil.

Bu tespiti hangi cubukla yaptiniz?

4 cepheden ayni sekilde olcum yapildi mi?

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
kabloyu bıraktığınız alanın altında bir boşluk var ise net ölçüyü alamazsınız, yanıltır.