böyle bir görüntü aldık ne yapmalıyız ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nasip34

Bilgili Üye
inşaallah ben yanılıyorumdur ama benim kanaatim daha çok minreal olabileceği yönünde. bu çekim kaç m2 dir acaba? genelde 3x3 m çekimin altı verimli olmaz , bu sebeple en az 9 m2 olması stabillik açısından daha verimlidir deniyor eğitim videolarında. şimdi bu çekim 9 m2 lik bir alan ise neredeyse tüm alanın değerli metal kaplı olması pek düşünülemez. youtube de conrad firmasının eğitim videosunda kırmızı şeklin simetrik şekil vermesi metal mi yoksa mineral mi tespiti açısından önemli deniyor. İnşaallah değerli kısmetiniz vardır.
CONRAD DEDEKTÖR EÄ￾Ä°TÄ°M VÄ°DEOLARI - 07 GRAFÄ°K ANALÄ°ZÄ° - YouTube

babakompir

Engellendi
kolay gelsin okadar basit olur inşAllah derinlik

Keyfiniz bilir
Hocam ya böyle bakacağız karşıdan yada bir şekilde sansimjzj deneyecegiz arazi sahipli eskavator çalıştırmada sıkıntı yok nasibimizde varsa birşey cikar cikmazsada sağlık olsun aklımızın bir köşesinde duracagina sansimizi deneyecegiz hakkımızda hayırlısı

S:W:A:T

Editör
Paylaştığınız görüntüye göre birşeyler var gibi gözüküyor . Umarım çekim tekrarı yapmışsınızdır . Tek bir çekimde yanıltabilir bilginiz olsun .

babakompir

Engellendi
inşaallah ben yanılıyorumdur ama benim kanaatim daha çok minreal olabileceği yönünde. bu çekim kaç m2 dir acaba? genelde 3x3 m çekimin altı verimli olmaz , bu sebeple en az 9 m2 olması stabillik açısından daha verimlidir deniyor eğitim videolarında. şimdi bu çekim 9 m2 lik bir alan ise neredeyse tüm alanın değerli metal kaplı olması pek düşünülemez. youtube de conrad firmasının eğitim videosunda kırmızı şeklin simetrik şekil vermesi metal mi yoksa mineral mi tespiti açısından önemli deniyor. İnşaallah değerli kısmetiniz vardır.
CONRAD DEDEKTÖR EĞİTİM VİDEOLARI - 07 GRAFİK ANALİZİ - YouTube
Uzunluk 10 adım ortalama 5 mt genişlik 7 adım oda 3.5 mt gbi olsa 15 mtkare civarı bir alan

babakompir

Engellendi
Paylaştığınız görüntüye göre birşeyler var gibi gözüküyor . Umarım çekim tekrarı yapmışsınızdır . Tek bir çekimde yanıltabilir bilginiz olsun .
4 defa olctuk 1. Si kırmızı alanin yarisini aliyordu diğerlerinde kirmiziyi ortaya alarak olctuk son 2 ölçümde de hep aynı ekranı aldık

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Sevgili arkadaşım gpr cihazlarında aldığınız değerlinin bir şekli olmak zorunda..üçgen,yuvarlak, kare vs.Hiç bir gpr cihaz bu kadar büyük şekil olarak değerli göstermez.Odaların ve mezarların belli ölçü ve şekilleri vardır.Almış olduğunuz görüntüde ben bunu göremiyorum.

Aşağıda kendi kullanmış olduğum gpr cihazımla birbirine geçişleri olan mezar odası ve arkasında ki almış oldugum değerli görüntüsü.Örnek olarak bakabilirsin.
( filtreleme yapılmıştır.)

Son düzenleme:

babakompir

Engellendi
Sevgili arkadaşım gpr cihazlarında aldığınız değerlinin bir şekli olmak zorunda..üçgen,yuvarlak, kare vs.Hiç bir gpr cihaz bu kadar büyük şekil olarak değerli göstermez.Odaların ve mezarların belli ölçü ve şekilleri vardır.Almış olduğunuz görüntüde ben bunu göremiyorum.

Aşağıda kendi kullanmış olduğum gpr cihazımla birbirine geçişleri olan mezar odası ve arkasında ki almış oldugum değerli görüntüsü.Örnek olarak bakabilirsin.

Hocam bu konularda çok yeniyim burası ile aynı zamanda başka yerleri de olctuk onları da paylaşacağım genel olarak hep kırmızı alanlar çok büyük belki de hiçbirşey çıkmayacak bu yerde en azından aklımızda kalmasın diye dusunuyoruz. Sizin attığınız resmi inceledim degerli rengini cozemedim sarı renkse deerki onun yanında bizim resimdeki ler dev gibi duruyor mineral olması şüphesi ister istemez arttı :(

Son düzenleme:

babakompir

Engellendi

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Hocam bu konularda çok yeniyim burası ile aynı zamanda başka yerleri de olctuk onları da paylaşacağım genel olarak hep kırmızı alanlar çok büyük belki de hiçbirşey çıkmayacak bu yerde en azından aklımızda kalmasın diye dusunuyoruz. Sizin attığınız resmi inceledim onun yanında bizim resimdeki ler dev gibi duruyor mineral olması şüphesi ister istemez arttı :(
unutmayın sevgili arkadaşım odalar bazen derinde olur oda görüntüsü alırsınız odada değerli göstermiyor diye sakın vazgeçmeyin.Odalardaki küpe bilezik vs ufak takıları gpr cihazı göstermez.Bizzat kendim bunu yaşadım.Bazen değerliğide koyu mavi olarak gösterir oda içinde.Bunu asla unutmayın.Aldığınız değerler önemlidir gpr cihazınızla.Her alınan kırmızı görüntü değerli değildir.

Nasip34

Bilgili Üye
youtube videosunu izlemişsinizdir sanırım. Yani üretici firmanın metal tespitinde ilk baktığı kriter; kırmızının en yoğun olduğu yer ile yeşilin (toprağın) arasındaki yoğunluk birim farkıdır. Arada 10 birimden fazla fark olunca metal düşünebilirsiniz diyor. çekim yapan arkadaş bu değerlere bakıp söylemedi mi? söylemişse telefon açın sorun, kaydı duruyordur tablet ve bilgisayarda. yukarıdaki poseidon ustanın söyledikleri de oldukça mantıklı, oksiasyon etrafındaki toprağı etkiliyor olabilir. açıp bakarsanız, sonucu buradan yazarsanız herkes için bilgi kalıcı olmuş olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...