Böyle dağ olur mu?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 185812

Kimsenin bilmediği, keşfedilmeyi bekleyen, gizemli müthiş bir dağ.
Şimdi okuyunca sizde hayretler içinde kalacaksınız. Dağ Denizli Uşak sınırlarında Adıgüzeller barajı yakınlarında.
Dağın özellikleri;
1-
Ada şeklinde ve bağımsız
2- Üçgen pramid şeklinde ve en büyük mısır pramidinin iki katından fazla büyüklükte.
3- Üç taban kenarının uzunluğu birbirine eşit.
4- Zirveye uzanan köşe kenarlarının uzunluğu birbirine eşit.
5- Zirvesinde ağaçsız düz step bir alan var ve bazı temel taşlarını andıran kalıntılar.
6- 1 Km çap çevresinde onlarca Helenistik dönem kalntıları, kaya mezarları ve yerleşim yerleri kalıntısı var. Buralara öyle bir stratejik kamufle tekniği uygulanmış ki karşıdan baktığınızda bu yerleşim yerleri normal dağlar gibi gözükmekte.
7- Hemen karşısındaki dağda ağaçsız alanda Helenistik dönem karakterini andıran iki adet Tümülüs olabilecek yapı var.
8- Bosna pramidi dünya gündemini yıllarca meşgul etmişti. Hala gizemini koruyor. Bizde diyoruz ki bu dağ neden meşhur olmasın, Ülkemize turistik ve tarihi açıdan katkısı olmasın.

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
ülkemiz için güzel bir şey olur tabi ki. böyle bir yeri açmak için devlet izni gerek. vs vs ...

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
yerhakında eski bilgilerniz var mı ? eskiden etrafında su mu geçiyordu. suyun olduğu yerden sola doru yürüdüğünde dağın önündeki yüzün karşısında ağaçlığın içini kontrol et dağa gelen yolun altında kalan kıs mı .. selametle.

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mamostedjivar Bu yapı çözülmüş bir yapı değil. Devletin çözebileceği ve arkeolojik ve turistik açıdan değerlenrilimesi gereken biryer. Benim yada definecilerin boyunu çok aşar.

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
@mamostedjivar Bu yapı çözülmüş bir yapı değil. Devletin çözebileceği ve arkeolojik ve turistik açıdan değerlenrilimesi gereken biryer. Benim yada definecilerin boyunu çok aşar.
aynen size katılıyorum bu yer hakkında bira bilgim var daha öncede bir kaçkez ziyaeret ettim gerçekten güzel yer benim demek istediğim etrafında arkadaşın ilgilenebileceği yerler var . orayayı istesede açamazzz..