Bu gün topladım

hepastios

Editör
Bu gün topladığım sarılık otu bir kaç gün kurutup diyer kuruttuklarımla deyerli ustalara kargoluyacam resme dikkatli bakın daha önce görmüş olabilirsiniz selametle

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bu bitki sarı kantarona benziyor

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bu gün topladığım sarılık otu bir kaç gün kurutup diyer kuruttuklarımla deyerli ustalara kargoluyacam resme dikkatli bakın daha önce görmüş olabilirsiniz selametle
Bizim tarafta çok var bundan bu sarılık için mi
Sarılık içinse bildiğim başka bir yöntem var
Özellikle yeni doğan çocuklarda
Benim her 2 cocugumdada uyguladık gayet olumlu

sinekwalesii

Aktif Üye

Merhaba ustam konu dışı birşey sormak istiyorum belki bilginiz vardır. Mardin civarında birisi saçları dökülen ve saç kökleri kapanmış bireyler için bir karışım yapmış ve bu karışımı uygun fiyat ile piyasaya sürmüş kullanan kişilerde saçların yeniden çıktığı belirtilmiş bu karışımın yanında iğneli bir tarak veriliyormuş birde. Lakin bu karışımı yapan Mardinli kişiye şu anda kimse ulaşamıyor. Sizce bu karışım sıvı losyon neye dayanılarak yapılmıştır.?

kaynak

Merhaba ustam konu dışı birşey sormak istiyorum belki bilginiz vardır. Mardin civarında birisi saçları dökülen ve saç kökleri kapanmış bireyler için bir karışım yapmış ve bu karışımı uygun fiyat ile piyasaya sürmüş kullanan kişilerde saçların yeniden çıktığı belirtilmiş bu karışımın yanında iğneli bir tarak veriliyormuş birde. Lakin bu karışımı yapan Mardinli kişiye şu anda kimse ulaşamıyor. Sizce bu karışım sıvı losyon neye dayanılarak yapılmıştır.?
Bahsettiğin haberi duymadım fakat çıkaran formüller varmıdır var...keza başından hacamat yaptıranların bazısındada çıktığı görülmüştür bu durum saç köklerinin sağlığı ile alakalıdır

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Küçükken kekik otu ile bunu toplar satardık :))
çok cüzii şeker parasına alırlardı bu otu zalim herifler :)
anılarımı canlandırdın..

kaynak

Küçükken kekik otu ile bunu toplar satardık :))
çok cüzii şeker parasına alırlardı bu otu zalim herifler :)
anılarımı canlandırdın..
Bahsettiğin kekik otu zahter olmalı on numara antibiyotiktir:)

Keskingöz

Süper Moderatör
Bahsettiğin kekik otu zahter olmalı on numara antibiyotiktir:)
valla Zahteri bilmiyorum ama benim bulunduğum yerdeki dağlar kekik kokar. Kekik yuvasıdır.
alıcılara meraktan sormuştuk ateş düşürücü ilaç yapılıyor bundan demişti ne kadar doğru bilmem.
geçen sene getirdim eve kurutup yemeğe falan attılar.
dağdakiler normal kekiğe göre daha keskin oluyor.
botanikte sahası bu kadar zengin olup bu kadar cahil kalan biri daha yoktur benim gibi :)))

kaynak

valla Zahteri bilmiyorum ama benim bulunduğum yerdeki dağlar kekik kokar. Kekik yuvasıdır.
alıcılara meraktan sormuştuk ateş düşürücü ilaç yapılıyor bundan demişti ne kadar doğru bilmem.
geçen sene getirdim eve kurutup yemeğe falan attılar.
dağdakiler normal kekiğe göre daha keskin oluyor.
botanikte sahası bu kadar zengin olup bu kadar cahil kalan biri daha yoktur benim gibi :)))
Daha keskinse zahtertir yaprakları ince sivrilir gerçi kekik familyası 40 kadar çeşidir var.Bu bitkiyi bırakma uygun olan her yemeğe ilave et inş:)
Bu arada mikrop telef olursa ateşde düşer ))

kaynak

Bilya kekik türü vardır ege yörelerinde yetişir , esk and ünv şekere iyi geldiğini içindeki karvakrol ile teyit etmiştir fakat yüksek tansiyon şikayeti olanlar için prob olabilir lakin yükseltici etkisi vardır o yüzden kullanmak isteyenler dr danışsınlar.

Keskingöz

Süper Moderatör
Daha keskinse zahtertir yaprakları ince sivrilir gerçi kekik familyası 40 kadar çeşidir var.Bu bitkiyi bırakma uygun olan her yemeğe ilave et inş:)
Bu arada mikrop telef olursa ateşde düşer ))
geçen sene bi Ermeni geldi sonradan müslüman olmuş.
bir noktayı sordu götürdüm.
adam defineyi bırakıp dağda ot toplamaya başladı ?

ne bunlar dedim, bu prostata bu basura bu bilmem neye iyi geliyor dedi. Annesi öğretmiş ona da ..

ulan biz bunları ezip geçiyoruz,
adamlar hangi otun neye iyi geleceğini biliyormuş yıllarca diye geçirdim içimden :)))

kaynak

geçen sene bi Ermeni geldi sonradan müslüman olmuş.
bir noktayı sordu götürdüm.
adam defineyi bırakıp dağda ot toplamaya başladı 😃

ne bunlar dedim, bu prostata bu basura bu bilmem neye iyi geliyor dedi. Annesi öğretmiş ona da ..

ulan biz bunları ezip geçiyoruz,
adamlar hangi otun neye iyi geleceğini biliyormuş yıllarca diye geçirdim içimden :)))
Kilise papazlarıda bu konuda bilgi vermiştir cemaatlerine , adamlarda birde şu özellik var gözüm araştırmacılar