Bu Güzel İşarete Yorum Lütfen!!!!!!!!!!!

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Yolgezer ustam inan ki benim tavuk bunlardan güzel çok daha net en azından bunların ne ayağı var ne de diğer işçilik falan çok daha kötü.... siz birşey görmeyebilirsiniz ama görenler gördü. bir daha bak derim ...... kolay gelsin rastgele

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Kardaşım,
Balık net.
Tavuk resmi ise şaheser diyemem çok daha güzellerini gördüm.
Bölge Akdeniz mi diye sordum, zira akdeniz de böyle bir tavuk gördüm, yalnız o da dikey yüzeydeydi.
Bu bölgedeki ustanın ustalığı bu kadar da diyebiliriz veya bilinçli olarak bu şekilde yapmışlarda diyebiliriz.

İşlem yapmayacağını söylediğin için detaya girmiyorum.
Kolay Gelsin.
BulursamKader25 kardeşim Tavuğu biliyorum ve anladım burdaki balık nedir? hemtavuk hem balık aynı resimde olur mu? ve Balık için nasıl biryol takip etmeliyim? bende yeni gördüm, ilgine teşekkür ediyorum

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Theseus ustam tavuk resmim var burda konuyu bir incelerseniz sevinirim, yer Akdeniz tek tavuk yatıyor civcive yatmış olabilir teşekkürler ustam kolay gelsin

zephyrus

Member
Apollon01 usta merakımı bağışla ama sakıncası yoksa bir şey sormak istiyorum. bu sitede birçok konu başlığınız var (48 adet kadar) yaşadığınız bölge olarak da maşallahı var her yerden işaret fışkırıyor fakat. çoğu konunuzu okumama rağmen daha şöyle bir olayla karşılaşmadım. size bir sürü usta fotoları işaretleyerek yorumlarda bulunuyor sizde işlem yapıyorsunuz, yada yapmıyorsunuz? Siz başklarından yardım almanıza rağmen aldığınız yardımın sonucunu neden bugüne kadar paylaşmadınız yanı diyelim ki ben sizin fotoğrafların birinde işaretleme yaptım sizde işlem yaptınız ve sonuç aldınız. neden bugüne kadar hiçbir ustaya evet usta işaretlediğiniz 5. nokta şu fotoğraf doğru sonuç verdi demediniz? yada belki özelden soylediniz bunları. bu sitenin amacı insanlara yardım ise neden insanlar doğru işaretlerin hangisi olduğunu paylaşma gereği görmüyor? daha doğrusu siz neden görmüyorsunuz ? 6 ayda 45 konu açına insan merak ediyor kusuruma bakmayın saygılarımla,

Apollon01

Moderatör
Moderatör
zephyrus sana bir olay anlatayım; ben küçükken oldu bu yaşandı, adamın biri köyde keçilerini otlatıyor, bu sıra da bir kaç parça küp parçası buluyor işlemeli figürlü falan, bende benzerini görmüştüm. Yolda eve giderkem bir akrabası nı komşusu nu görüyor, elindeki küp parçalarını da gösteriyor buldum diyor, akşam eve Jandarmalar geliyor ve adamı alıp götürüyorlar, 3 gün nezarette yatıyor dayak yiyor adamcağız bir küp altın bulmuşsun ne yaptın diyorlar, adamcağız da ne yapsın bulmadım etmedim diyor ama kim laf anlatacak, bu olay 40 yıl önce yaşandı komşularımızda hemde, birinin bulduğu küp kırıkları birine küp küp altın görünebiliyor, bu olay büyük bir ibrettir benim için, Hatay ın neresin de yaşıyorsun bilmiyorum, Erzin den Samandağ a kadar o sahilin dağ yamaçlarını gez bol bol işaret görürsün, oyma falan görürsün bulursun Topboğazı ndan İslahiye ye kadar gitsen yol kenarlarında tümülüs höyükleri sayamazsın kardeşim kolay gelsin

zephyrus

Member
:) beni yanlış anladın ben bulduğunu göster demiyorum sadece bulduğunu hangi işarette hangi metrede buldun misal oyuğun 15 metre solunda gibi:) ayrıca lafım sanadeğil salında genele hitaben soylenmiş bir şey. ben hatay merkezdeyim burada höyük çok dağlarda işaret cok fakat etrafta cok coban var cok avcı kulübesi (anlayana) var birde sit alanı mevzu cok burada nerenin sit alanı olduğunu anlayamıyor insan, sit alanı haritası gibi birşeyde yok. birde insan araştırınca birçok seyin farkına variyor misal bulduğun değerliye kimler talip ve değerli olanda meblağ yüksek ise hayatın ne kadar garanti altında gibi :D

zephyrus

Member
dayanamayıp bir örnekleme yapayım bizde şehirin ortasında bi AVM var. eskiden bir fabrika iken battı ve sonrasında avm yapıldı. inşaat kazı alanı normalde göz onundeydi fakat birgün inşaat temel alanının bir tarafını kapattılar ve günlerce haftalarca kapalı kaldı. kimsenin aklına bir şey gelmedi tabi, birgün herşeyi bilir bir abimle sohbet ediyoruz bu nerede piknik yapmak lazim mevusunu, soyle bir olay anlattı Türkiye'de şehirlere AVM yapma alışkanlığı olan eski bir Mafya babasından bahsetti ve bizim AVM yi ornek gösterdi. soylem şöyle arkdasım sen eski Antakya sarayının neresi olduğunu biliyormusun şeklinde bende yok dedim. e hezaman cocuklrınla gittiğin biyer dedi ayıktım. 4 tır dedi :) yani dedim, kimin cıkarrttığı ve çıkarttığının kime gittiğine dikkat et dedi. kısacası haklısın diyelim

Apollon01

Moderatör
Moderatör
zephyrus ben antakya da 17 yıl çalıştım, şu anda orda değilim, ama hala orda biir evim var, emekli oldum, ondan ziyade oraya bir otel yapıldı, o otel nasıl yapıldı hani 1, derece sit alanı na bir çivi çakılmazdı, bu oteli kim kimler nasıl yaptı, daha Antakya da neler oldu bitti, sen git de bir çivi çak ne oluyor gör, 20 yıldan başlıyor cezası, bilmiş ol kardeşim, Türkiyenin en zengin tarihi olan illerinden biridir Hatay değil mi? ben gittim Müze ye sordum, sen de git sor istersen, hiç izin alıp kazı yapan var mı? ya da herhangi bir eser bulup getiren müzeye veren var mı? biçilen rayiç değeri nedir? bunları bir sor ben cevabı aldım, sende anlarsın o zaman kardeşim kolay gelsin bu mevzuu çok derin daha güzel günler görürüz inşallah diyelim

zephyrus

Member
Dostum bizim sehirle ilgili konusacak cok sey var oteli kimin yaptığı bellide kimin izni ile yapıldığı ne karsiligi yapildigi belli degil arkasinda ya koyuncular vardir yada surekciker burada mevzu bitmez. Simdilerde eski mahallleleri yıkıp yeniden yapacaklar sumerler diye bir mahllemiz var duyduguma gore talipleri arasinda ağa çocuğu varmış. E sumerler e kadar dayanirsa tarih olacagi bu tabi.