Bu işaret ne der?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mrkn

Member
Selamlar sevgiler,
Degerli ustalarim;
Resimde elleri görunen benim arkadasim ve tek resmi var. Telefonuyla ilgili problem oldugundan whatssap tan resim atamayinca da ben de tel.inden fotoyu çekerek attim.
Bu isaretin tarihcesi ve ne dedigi ile ilgili bilgi verebilecek ustalarima şimdiden teşekkürlerimle
Resim bir tik saga dogru, basamak sekilleri altta kalacak sekilde ve uzerinde bulunan kaya yaklasik bir kamyon büyüklügunde. Saygilarimla...
Şirvan kazama BulursamKader25 poseidon2023
toyalp ragıp beyazadam ve diger ustalarim...

Ekli dosyayı görüntüle 150681

ragıp

Uzman
@Mrkn
süpersin

kilise

çok geniş fotoğraflama yaptığın taktirde
bir çok nokta çıkar

selametle

SAHBAZ

Bilgili Üye
Kilisenin din adamlarinin yuksek statulu hac isareti bu isaret kutsanmis olup etrafinda mahsen olabilir zemin alti mahsen kat kat inilir tilsimlidir..

poseidon2023

Uzman
uykum gelmişti gözlerim acildi :55: kilise manastir olmali

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hadi yasadiniz diyecegim bir yer.
Comulmus bilinen isaretlerden.
Ancak hacin altindaki uzatilan kismi ben daha once gormedim. İlk once bunu bir cozmek lazim.
Bulen ustalaruniz yazarlar, bizde ogrenmis oluruz insallah.

İlk yapilacak sey:
Bu isarerin metrajini alarak keceli bir kalemle A4 sayfasina krokisini cikarmak olmali.
Derinlinligi buradan ogrenecegiz.
Etrafindaki murc izlerini de isaretleyelim krokide.

Sonra bu kayada baska isaretlere bakip resimleyecegiz.

En son da usulune uygun resimlemeler yapilacak.
Manzara resimleri en az 60 metreyi almis olmali.

İyi resimleme yapilirsa mezar girisini gorebiliriz.

Hayirli Olsun.

poseidon2023

Uzman
sırtını haça daya karşı yüksekk kayalıga bak

Mrkn

Member
Degerli ustalarim,
Elimizdeki Yerlerle ilgili tanidik ve isten anlayan bir arkadasimizla (o bunu meslek edinmiş ve vakti zamaninda sonuca gidebilmis, fakat öz kardesleri tarafindan yapilmiş icraatlara el konulmuş, hali hazirda bir kaç noktasi daha bulunan iyi bir kişilik sahibi) havuz olusturduk ve ortaklaşa çalisma yürütme karari aldik. Daha önce paylaştigim konularda siz degerli ustalarimin analiz ettikleri konular uzerine konustuk ve o da bu resmi sizinle paylaşmami, eğer ki burayla ilgili detayli bilgi alabilirsem demek ki bilen-bilgi birikimi yerinde, paylaşmayi seven ve saglam insanlarla irtibatta olduguma (sizler degerli ustalarim icin) kanaat getirecegini beyan etmiştir (yanliş anlaşilmasin n'olur benim miskal-i zerre kadar bilgi birikim, paylasma istegi ve kisiliklerinizden suphem yok).
Saygilarimla.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sen sorun etme.
Denilenleri yapin mezarin girisini bulmak kolaydir insallah.
Amma arkadasin sadece ne manaya geldigini ogrenmek istiyorsa googlede bunla alakali cok bilgu var. Daha once dedigim gibi buradaki puf nokta hacin altindaki uzatmali parca.

Hac belli
Merdiven sekli de belli
Belli olmayan o parca benim icin.

Kolay Gelsin.

Mrkn

Member
Sen sorun etme.
Denilenleri yapin mezarin girisini bulmak kolaydir insallah.
Amma arkadasin sadece ne manaya geldigini ogrenmek istiyorsa googlede bunla alakali cok bilgu var. Daha once dedigim gibi buradaki puf nokta hacin altindaki uzatmali parca.

Hac belli
Merdiven sekli de belli
Belli olmayan o parca benim icin.

Kolay Gelsin.
Degerli ustam,
Haç bitiminde bulunan delik sonradan acilma, yani daha once mujdesi vardir belki diye delinmis. Ama haç ile merdivenler arasinda baglanti mevcut.
Özetle, poseidon2023 ustam,
Manastir mi diyelim, sirtimizi isarete dayayip karsidaki kayalik tepeye mi bakalim? SAHBAZ ustam,
Zemin alti kat kat inilen tilsimli mahzen mi diyelim?
Statü mezar mi diyelim?
: S

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşın bu işaretleri ace ye yüklemişte sana mı gönderememiş. Gidip aceden alıp burada neden paylaşıyorsun anlamış değilim. Amacını söyle de sana göre yardım edilsin.

Buradan paylaşan kişiyi ve diğer resimlerinide temin edip buraya paylaşabilirsin :) Buradaki ustalar kolay tongaya gelmezler :200:

https://www.facebook.com/groups/239819546429058/search/?query=Yavuz%20G%C3%BClmez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...