Bu işarete ustalardan yorum alabilir miyim

adil_e

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 131598

arkadaşım mrb. ayağınla bastığın yer boşluk gösteriyorsa şayet giriş bak tam önde işaretlediğim taşın ordan. bide tam arka tarafındaki yerde bişeyler o kısmın fotosunuda ayrı at. ayrıca ortalığı dağıtmadan önce şu önde sıratan giriş kısmını kapatan kayayı iyicenek temizle sende göreceksin zaten giriş yerini

adil_e

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 131599

arkadaşım kasa gibi duran yeri işaretledim ilk buradan başla bence kontrol et. alt taraftaki toprak olan yerde bulunan bitki ve yanında bulunan toprak seviyesindeki kayayı kontrol et. ayrıca biraz daha geride görünen yerlerin yakın resmi varsa at. özellikle anıt şeklinde dikili olanın. işaretledim.

ara3838

Yeni Üye

arkadaşım kasa gibi duran yeri işaretledim ilk buradan başla bence kontrol et. alt taraftaki toprak olan yerde bulunan bitki ve yanında bulunan toprak seviyesindeki kayayı kontrol et. ayrıca biraz daha geride görünen yerlerin yakın resmi varsa at. özellikle anıt şeklinde dikili olanın. işaretledim.

Son düzenleme:

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bu koltuk dediğiniz kayanın çevresinde herhangi bir oyma vs mezarın olduğuna dair bir işaret var mı denk geldiniz mi ?
Bir de o açılan yerden çıkan kesme blok taslar çok dağıtılmış .Onların koyulma , dizilme duruşları ile takip edilebilir .Yapı ortaya çıkar çözmesi kolay olur.Çıkan blok kesme kayalar çok güzel işlenmiş heryerde bulunmaz oyle nadir çok güzel yapılarda olur .
Resimlere hepsi birbirinden güzel inşallah emeğinizin karşılığını alırsınız<

ara3838

Yeni Üye
Bu koltuk dediğiniz kayanın çevresinde herhangi bir oyma vs mezarın olduğuna dair bir işaret var mı denk geldiniz mi ?
Bir de o açılan yerden çıkan kesme blok taslar çok dağıtılmış .Onların koyulma , dizilme duruşları ile takip edilebilir .Yapı ortaya çıkar çözmesi kolay olur.Çıkan blok kesme kayalar çok güzel işlenmiş heryerde bulunmaz oyle nadir çok güzel yapılarda olur .
Resimlere hepsi birbirinden güzel inşallah emeğinizin karşılığını alırsınız<

biz koltuğun orda bi aslan resmine rastladık sanki bi bakar mısınız

Son düzenleme:

kazama

Kardesim resimlerde belli olmuyor aslan varmı yokmu,
Bu tip kayalarda yapılan figür güzel olur eğer oraya bir aslan figürü koyacaklarsa onu işin en ustası yapar ve o kayaya işlediği aslan figürünü ,
günümüz de çoğu insan kağıda bile çizemez.Eğer gerçekten bir aslan yada baska bir işaret resim olsa ,tahrip edilip kırılmış dökülmüş olsa bile bunu net şekilde anlayabilirsiniz.
Mezarlık alanı olduğu belli.Bence o koltuk değil de .Orda bir mezar var ve o bastıgınız kayalar kapak için yapılmıs gibi o yüzden sordum mezara ipucu veren işarete denk geldiniz mi diye.

kazama

O açılan blok tasların olduğu bölüme devam edilsin güzel sonuç vereceği kesin.Belkide neler oldu o şekilde bırakıp gitmişler .
Kafamdakini çizdim inceleyebilir düşünebilirsin.Orda o en son yüzeyin alta devam eden bölümünü 4 kaya eğer bir blok gibiyse kapak orası .
Önündekiler alınmayınca o zor çıkacak gibi .Bence onun sağını solunu inceleyip çözmek lazım.
Düşünsenize o kayada öteki açılanlar gibi blok oraya yapıştırılmış ve o yüzeyi kapatmışlar .Mantıklı geliyor inceleyin bakın derim..

Son düzenleme:

ara3838

Yeni Üye
Kardeşim bu koltuk olanın kayanın arka tarafında oyması var. Onun resmi de yüklü ama yine de atayım bi incele

Son düzenleme:

ara3838

Yeni Üye
Ve ayrıca yine aynı kaya üzerinde burası var hemen arka tarafında bi arkadaş kasa olabilir falan yazmış

ara3838

Yeni Üye

Burası için arkadaşım kasa olabilir yazmış