Bu isareti çözemedim dostlar

fanatik61 ilk resme bak kardeşim orada işaret zaten belli diğerleri uzak çekim olduğu için dikkatini çekmemiştir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İlk resimdeki fosil.
Diger alanlar daha detayli incelenmeli ve resimlenmeli.
Kisa yoldan cozum,
Degerli tespiti yapmak.
Degerli tespiti yapabiliyorsaniz fazla ugrasmazsiniz.
Kolay Gelsin.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
burası çok eski bir yerleşim alanı demiyelim Mirkut kardeş bu işaretin sol tarafında çok büyük ve uzun bir mağara var çok eski yıllarda yaşam bu mağaranın içinde oluyor ve bu bölgelerde mezar işretleri var mağaranın alt taraflarında kare oymasından üçgenine kadar hepsi mevcut hiç birisi ilgimi çekmedi taki bu işareti bulana kadar. Gelelim senin Soruna mezar işaretleriile arası takribi 30 metre civarında yakınlığı söz konusu.
Oncelikle resim elinizde varsa biraz daha yakin acidan isaretli kayayi komple gorebilecegimiz sekilde guzel olurdu. Isaretteki tas kesim izlerine bakarak, fikrim bu isaretin fosil olmadigi yonunde.
Buranin ust tarafinda iki yada uc kademe setli yani atlamali yer olmali, deresi uzakta olsa resme yuzunuzu donu ce sag tarftan akmali, bu dere yada patika ust tarafta biryerde acilip tekrar kapaniyor olmali. Selale net gorunmesede vargibi duruyor ve dere assagida soldan akan ana dereile birlesiyor olmali. Siz resim yoksada cekip buraya yukleyebilirseniz sizi yaniltmaz insALLAH c.c yanilmayizda. Selametle kal. Yeriniz cok zengin kiymetini bilmenisiniz.

Tecrübene ve isaret diline hayran kaldim üstadim. Dere magaranin icinden cikiyor. Resme sirtimi verince sagda resmi önume alinca solda kaliyor ve 700 metre sonra soldan gelen ana dereyle birlesiyor. Mirkut kardesim resimleri tam olarak buraya yuklemekte sorun yasiyorum sana baska turlu nasil ulastirabilirim resimleri bi yardimci olsan bana? Zengin yer oldugunun farkindayin ustadim ama benim bilgim cozmeye yetmiyor o yuzden sizlerden yardim istiyorum. Yardimlarin icin simdiden sana tesekur ederim ustadim.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tecrübene ve isaret diline hayran kaldim üstadim. Dere magaranin icinden cikiyor. Resme sirtimi verince sagda resmi önume alinca solda kaliyor ve 700 metre sonra soldan gelen ana dereyle birlesiyor. Mirkut kardesim resimleri tam olarak buraya yuklemekte sorun yasiyorum sana baska turlu nasil ulastirabilirim resimleri bi yardimci olsan bana? Zengin yer oldugunun farkindayin ustadim ama benim bilgim cozmeye yetmiyor o yuzden sizlerden yardim istiyorum. Yardimlarin icin simdiden sana tesekur ederim ustadim.
Isaretin hemen onundeki kayayi kirmislar gibi duruyor kardesim. Muhtemelen odalari gosteriyor olmali. Isaretin onu de cam agacinin oldugu bolge ve resmi ceken kardesim ayaklarinin alti a dogru odalar olmali. Burasi tunelle girilen biryer ve tunel girisini yamaca dogru atmis olabilirler. Patika yoldan bana biraz bahsedermisiniz kardesim assagidan buraya cikarken ve bu isareti hatta bahsettiginiz isaretleri dahi gecince patika yol nasil gidiyor kivrimlari nasil. Ayrica derede daralan fazla gunes gormeyen bir yer dikkatinizi cektimi. Assagida iki suyun birlestigi yere yakin eski kopru ve iki dere arasinda hafif duzluk alanda degirmen varmi kardesim.

Cok Agir sorular geldi be abi calismadigim yerlerden sordun. 1. Dere magaranin icinden cikiyor ve dere ici komple taslarla dolu selale gibi hertarafi kivrimlari konusunda cok emin degilim. 2. Parika yol hemen magaranin onunden isaretin oldugu yeein onunden duz ilerliyor asagiya falan degil isaretin onunden geciyor patika yol. Simdi sayin abim sen bu odalarin bu kayada olmadiginimi dusunuyorsun yoksa tunelin baska bi yerdsnmi geldigini dusunuyorsun ? 3 degirmende yok koprude yok abi bu bolgelerde. Bu arada isaretin altini ben yokladim abi bosluk varmi diye.

Son düzenleme:

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cok Agir sorular geldi be abi calismadigim yerlerden sordun. 1. Dere magaranin icinden cikiyor ve dere ici komple taslarla dolu selale gibi hertarafi kivrimlari konusunda cok emin degilim. 2. Parika yol hemen magaranin onunden isaretin oldugu yeein onunden duz ilerliyor asagiya falan degil isaretin onunden geciyor patika yol. Simdi sayin abim sen bu odalarin bu kayada olmadiginimi dusunuyorsun yoksa tunelin baska bi yerdsnmi geldigini dusunuyorsun ? 3 degirmende yok koprude yok abi bu bolgelerde. Bu arada isaretin altini ben yokladim abi bosluk varmi diye.
Odasi altinda olur diyenler cok olur kardesim fakat ihtimaldahi vermiyorum. Benim soyledigim yerde olmali enaz iki en fazla uc oda olmali ve isciligi cok agirdir. Burada kaya mezarlar olmali onlara togunlasmalisin ilk tapta. Ayrica kare yada dikdortgen oymalarin hemen on metre onu az meyilli olur odasi oradadir, ya setlidir yada cukurumsudur. Burayi acmak digerlerine gore nekadarda zor olsa isciligi, daha kolaydir.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Burada isaretten assagiya dogru dereye varmadan duz zeminden biraz yuksekte olabilir belki dar gecilebilen iki kaya arasi olmali dikkat ettinizmi kardesim.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
ustam afşin taraflarında mı burası

Simdi milkut ustadim bu isaretle ana akarsuyun arasi 900 mt falandir isaretle dere arasi cok dik olmasada hafif rampa seklinde eskiden ekim arazisi yani tarlaymis bayada genis bi alan ama dereden karsiya gecersek orasi dag dagin dibinden geciyor ana irmak isaretin karsisinda derenin karsisinda kayalik bolge var.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Simdi milkut ustadim bu isaretle ana akarsuyun arasi 900 mt falandir isaretle dere arasi cok dik olmasada hafif rampa seklinde eskiden ekim arazisi yani tarlaymis bayada genis bi alan ama dereden karsiya gecersek orasi dag dagin dibinden geciyor ana irmak isaretin karsisinda derenin karsisinda kayalik bolge var.
Ana irmaktan bahsetmiyorum kardesim. Hemen altindan akan akarsudan bahsediyorum. Patikayida yine yanlis anlattin oysa patikanin hemen altindan gecip isaretlere varip orayi gectigide gorunuyor, ogrenmek istedigim patika bir yerden sonra acilip tekrar birlesiyormuydu. Yada benim godugum iki kuru dere arasindaki tumsekmi bundan emin olmak istiyorum. Normalde burada yukarida 3 kademeli yer olmali ilki yuksek ikincisi biraz daha dusuk ucuncusu ise daha dusuk setli yerler olmali. Ve buradan cikan akarsu assagida bir yerde dusus yapiyormu selale varmi. Bunlara cevap bulmaliyim.