Bu Kaya Hakkında Bilgisi Olan

deli firat

DOĞACI
Bak gardaş mekan geriden çekilmeye müsait olsa zaten çekerim. Bu taşın altında veya sağında solunda da zaten gömü vs. yok. Ben sadece ne için kullanıldığını merak ettim ve bunun içinde 20 metre geriden resmine gerek yok. Bilgisi olan daha önce karşılaşmış olan varsa yazar yoksa yazmaz. Her mesaja cevap yazacaksın diye birşey yok bu sitede.
Tamamda bunu güzel bir dille yazabilirsin burda yardım isteyen sensin ustaların yorum ve istedikleri bilgi ve resimleri varsa yüklemek yoksa tavsiye edildiği gibi sonum yapmak sizin faydanızadır

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aşağıda ki kaya nedir veya ne değildir bilgisi fikri olan var mı? Kayanın 4 kenarıda düzgün bir şekilde işlenmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 280298
2 tane oda var diyor.
İkisine de tunelle ulasiliyor.
Birisi doguda ise birisi de guneyde.
Guneyde olanin tunelide guneyde, doguda olanin tuneli de dogu da.
Baska mezarlar da var.
Bosluk tespiti yapin, cubukcu buralari bulur.

Kelam-ı Kibar her zaman guzeldir.
Muhatabimiz kelami kibar etmemisse, daha da guzeldir.

Ben size ters birsey yazarsam, siz kendinize deyin ki Kader usta yengeden firca yemis keyifsiz :))

2 kaya birbirine vursa ikisinden de parca kopar. İnsan su misali olmalidir:
Suyun icine kaya duser,
Ne suya birsey olur,
Nede kayadan bir parca kopar.

Ne diyor Orhan Baba..?
"Yalan dunya, hersey bomboş..."

Definede batsin, işareti de.
Bugun cozemezsek yarin cozeriz.
Veya ne zaman nasip olursa.
Amma muhabbet ve sevgi kadar guzel birsey yok. Olmazsa olmaz.

Kahvede cay da bahane.
Muhabbet ise şahane.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu fotografta bi tuhaflık var. başka bi açıdan tekrar fotograflayın. kaya mezar yerlerinin yönünü belirtmiş zaten.

samizel

Aktif Üye
2 tane oda var diyor.
İkisine de tunelle ulasiliyor.
Birisi doguda ise birisi de guneyde.
Guneyde olanin tunelide guneyde, doguda olanin tuneli de dogu da.
Baska mezarlar da var.
Bosluk tespiti yapin, cubukcu buralari bulur.

Kelam-ı Kibar her zaman guzeldir.
Muhatabimiz kelami kibar etmemisse, daha da guzeldir.

Ben size ters birsey yazarsam, siz kendinize deyin ki Kader usta yengeden firca yemis keyifsiz :))

2 kaya birbirine vursa ikisinden de parca kopar. İnsan su misali olmalidir:
Suyun icine kaya duser,
Ne suya birsey olur,
Nede kayadan bir parca kopar.

Ne diyor Orhan Baba..?
"Yalan dunya, hersey bomboş..."

Definede batsin, işareti de.
Bugun cozemezsek yarin cozeriz.
Veya ne zaman nasip olursa.
Amma muhabbet ve sevgi kadar guzel birsey yok. Olmazsa olmaz.

Kahvede cay da bahane.
Muhabbet ise şahane.
Demek ki dertlerimiz aynıymış yenge konusunda :D Bu aralar çok gerginim bir de şu virüs muhabbeti çıktı site de çakıldık kaldık iyice gerildik kusura bakmayın.

samizel

Aktif Üye
Bu fotografta bi tuhaflık var. başka bi açıdan tekrar fotograflayın. kaya mezar yerlerinin yönünü belirtmiş zaten.
Ekli dosyayı görüntüle 280348

Elimde sadece bu var usta. Bu kaya tam olarak nedir anlayamadım fakat bunun yakınında daha önce oda kazarken boğa heykeli ile 80 adet gümüş sikke bulduk. Sikkeler Roma dönemi Maximus'a ait

karakus1

Aktif Üye
mezar altında. girişi de solda açılmış. bir kaç tane basit mezar var.

Gezenti

Bilgili Üye
Ye
Demek ki dertlerimiz aynıymış yenge konusunda :D Bu aralar çok gerginim bir de şu virüs muhabbeti çıktı site de çakıldık kaldık iyice gerildik kusura bakmayın.
Yeni gün yaramış ustan gerginlik hadsafadaydi farkettik gece :)

Nikea

Aktif Üye
@Nikea başkan bir bak hele aklıma birşey geldi işareti görünce ama emin olamadım. Mümkün olabilir mi aynı alanda 2 adet.
kurbanım ne demek istediğini anlamadım affola
işarete birşey demek istediysen doğal değil
benim uzmanlık alanım 3 şeydir
1 dikdörtgen ve kare sunaklar
2 alanda çoklu sunaklar işçiliği iyi olanlardan
3 de tümülüstür

buna gelecek olursak 2 oyma görüyorum kaya zeten yere 45 derecelik açıyla vurmuş resimi çeken beyefendinin ayak kısmı sol tarafı batı kabul edersrek fotoğrafa göre ilk oymanın solunda yön işareti var küçük murçlanmış batı yönünde batıdakinin tüneli güney tarafında dediği gibi ustamın tünelli mesafeye gelirsek kanal gibi olan yerin ölçüsü grekebilir.

diğer oymada ise doğuda doğudakinin girişi ise doğuda ben 25 metre ilerde olacağını düşünüyorum ama neden böyle ayrım yapmışlar bilemedim

birisini doldurmuş diğerininkini boş koymuşta olabilir hangisine ilk ulaşsada diğerinide bulması şart

Nikea

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 280348

Elimde sadece bu var usta. Bu kaya tam olarak nedir anlayamadım fakat bunun yakınında daha önce oda kazarken boğa heykeli ile 80 adet gümüş sikke bulduk. Sikkeler Roma dönemi Maximus'a ait
bak şimdi persfektik değişti bu kayada birşey var gibi makina varsa tutun yüzeylerine yoksa 3. bir bunun altında yada 5m içerde 1 daha mrezar olması gerek

samizel

Aktif Üye
bak şimdi persfektik değişti bu kayada birşey var gibi makina varsa tutun yüzeylerine yoksa 3. bir bunun altında yada 5m içerde 1 daha mrezar olması gerek
Ustam bu kayanın yakın çevresinde herhangi bir mezar işareti göremedim. Bunun ilerisinde odalar var ve odalardan sonra ara ara kayalar var ve bu kayalar da mezarlar var. Örnek olarak aşağıda ki mezarı verebilirim.

Ekli dosyayı görüntüle 280352

Öncelikli olarak bu dikdörtgen oyma da çalışmayı düşünüyoruz. Burası hakkında düşüncen nedir?