Bu kolye hangi döneme ait ve ne anlama geliyor?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İp ve ucundaki kolye sonradan takılmış olabilir. Önemli olan taşlardır. Siz onların ne olduğunu araştırın. Benim verdiğim Bilgi genel bir bilgidir. Bu kolyeyle alakalı değildir. Kolyenin tarhi olup olmadığına ancak bir labaratuvar karar verebilir

Makaron

Yeni Üye
İpi sonradan yapılma abilerim orijinali deforme olup kopunca böyle bir çözüm buldum yani taşlar sonradan bir ipe geçirildi abilerim, üstadlar bunu dikkate alarak yorum yaparsanız sevinirim. Taşları 2000 yıllık ise buna ne değer biçebiliriz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

Makaron

Yeni Üye
Bazı taş ve mineral, element vs her neyse çürümez deforme olmaz sadece aşınır diye biliyorum sıradan taş olmadıkları aşikar benim fikrim, eğer düşündüğüm gibiyse ve antikacının dediği gibi bir tarihi eserse 2000 yıllık bunu varsayıp ne kadar paha biçilebilir bu konuda yardımcı olabilir misiniz

Makaron

Yeni Üye
Yok mu yardımcı olabilecek bir arkadaş abim, üstad yol gösterecek şu arkadaşa sor diyebilecek rehberlik edebilecek?

Makaron

Yeni Üye
akyol Kolyenin bazı taşlarında cürüme çökme var hocam ipinin orijinal olduğunu söylemedim zaten ki bunu küçük bir çocuk bile fark edebilir bunu dile getirmeniz de ayrı gülünç her neyse teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Makaron

Yeni Üye
Sanki size satmaya çalışıyorum gibi o böyle şu şöyle sadece boş yapıyorsunuz size sherlock holmes olun lütfen demedim yardımı olabilecek olan abim arkadaşım üstadım varsa lütfen beni bilgilendirebilir mi en azından rehberlik yaparsa sevinirim üşenmem arar sorar mail atarım bu konular ile ilginen insanlar ile konuşurum lütfen fikir yürütebilen abilerim yazarsa sevinirim. Bana gelmiş kolyenin ipinden söz ediyor bazı arkadaşlar abiler onlardan özür diliyorum kusura bakmasın ben onlara bu kadar bariz basit bir şeyi dile getireceklerini düşünemedim tekrar affola ip orjinal değil gelir kalan tüm taşları kendi buldum kendim temizledim ipe kendim dizdim bunu göz önünde bulundurun lütfen, herkesin yorumu için ayrı ayrı teşekkür ederim hala yardım bekliyorum...

Makaron

Yeni Üye
Birileri üflemiş derken anlamadım hocam tılsım falan mı demek istediniz

akyol

Bilgili Üye
Makron dostum paylaşımda bulunmuşsun açıklama bekliyorsun her paylaşılan gerçek olmaz yada her paylaşıma hoşunuza gidecek yorumlar yapılmaz paylaşımda bulunan kişi saygılı bir şekilde her cevaba saygı göstermeli öyle havalara girip ben biliyorumla olmaz bu işler yapılan yorumlar hoşunuza gitmiyorsa paylaşımda bulunmayaçaksınız nasibiniz bol olsun