bu mağara siz ce bir şey varmi

Tekin1234

Yeni Üye
Icerde horosandan yapilmiş 2 tane ayni boyutta tas birinin oymasi az derin biri fazla degil kare oyma

Tekin1234

Yeni Üye
Magra cok guzel yapilmis horasandan milimetrik yapilmis 7 metre ilerledim iceriyi bosalttim bakir madeni cikiyo icerden

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@Erdoğan merhaba ; bu konu için söylemiş olmalısın demi ? Tekin kim ?
Burda önemli olan tabandır ,onuda sıfır temizleyip bakmayınca anlaşılmaz .Açılan veya açılmayan yer varsa o şekilde belli olur .
Diğeri de tam karşıda yuvarlağımsı bir oluşum dikkat çekici eğer dıştan kırılan yerin izi değilse kontrol edilebilir.O yüzey şüpheli herhangi bir iz işaretde görünmüyor .Arkadaki boşluğun olup olmadıgını kendine has bir yöntemle deneyibilirsin kapatılmış geçiş olabilir .
Çevre resimleri lazım burayı dıştan her yönlü görmek lazım .Neyin nesidir o zaman anlaşılır ..
Birde fotoyu çok karalamışsın ,elimden geldiğince senin karaladığın yeri ,düzelttim .

Erdogan

Yeni Üye
Kazama ustam altı hiç oynanmamış kayanın üsteki kurt figurumu verdiğin bilgiler icin teskkurler

malibu_18

Bilgili Üye
kazama ustanın işaretlediği duvar komple horasan olabilir , kayanın su emmesi , rutubetimsi nemli bir hal alması pek normal bir durum değil , sıvalı duvar gibi duruyor . zamanla yeryüzü hareketleri dolayısıyla horasanda çatlaklar oluşmuş olabilir . tavsiyem şüphelendiğiniz duvar kısımlarında dumanı bol verecek bir kumaş benzeri madde yakıp söndürün ama tütsün . tüten dumanı duvar diplerinde şüpheli yerlerde dolaştırın ceyranda kaldığı yer kesin olmasa da yerlerdir . dumanı çekebilir yada güçlü şekilde üfleyebilir , bu sayede farkedebilirsiniz .

Erdogan

Yeni Üye
Kazama ustam yuvarlak içerisine aldım olduğu yeri

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
genelde bu tür mağaraların temininde boşluk bakınız makina da şart ... duvar diplerine bazen malzeme saklanmış olabiliyor...