Bu ne azim...

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bol şanslar...

[h=1]Tekirdağ'da 400 kilo altın iddiası ekipleri harekete geçirdi[/h]

[h=3]Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bir vatandaş, 400 kilogram altın iddiası üzerine evinin yanı başında resmi kazı yaptırdı.[/h]Edinilen bilgiye göre, Gönence Mahallesi'nde ikamet eden Nevriye Köroğlu, 400 kilo altın iddiası üzerine evinin yanı başındaki arazide resmi izin alarak, kazı yaptırdı.
Jandarmanın gözetiminde iş makinası tarafından evin yanındaki arazide yaklaşık 5 metrede kazı çalışmaları devam ediyor.
Altın çıkarsa çok seviniriz
Kazı esnasında konuşan Gönence Muhtarı Bayram Ali Ayten, “Mahallemiz halkından Nevriye Köroğlu, evinin yanı başında resmi kazı yaptırıyor. İddialara göre, burada 300 - 400 kilo altın varmış. Altın çıkarsa inşallah köyümüz adına seviniriz” diye konuştu.

(IHA)

The Thing

C*
Süper Moderatör
Haberin devamı...

400 kilo altın iddiasına ikinci kazı

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde 400 kilo altın iddiası üzerine aynı yerde ikinci kazı çalışmasına başlandı.

İlçeye bağlı Gönence Mahallesi'nde ikamet eden Nevriye Köroğlu, 400 kilo altın iddiası üzerine dün sabah saatlerinde evinin yanı başındaki arazide resmi izin alarak, kazı yaptırmıştı.
Jandarmanın gözetiminde iş makinesi tarafından evin yanındaki arazide, yetkililerden alınan izin sonrası bölgede ikinci kez kazı çalışması başlatıldı.
Kazıyla ilgili konuşan köylüler, iddiaların dedikodudan ibaret olduğunu ve altın çıkacağına inanmadıklarını söylediler.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Haberler gelmeye devam ediyor....

Define yerine kaya çıktı

Malkara’da ev hanımı Nevriye Köroğlu’nun evinin bahçesinde iki gündür devam eden resmi kazı çalışması tamamlandı. Yapılan kazıda evinin bahçesinden 6 tane büyük kaya parçasının çıktığını söyleyen Köroğlu, “Kazımı tamamladık. Kazıdan 6 tane büyük kaya çıktı. Birini hatıra olarak bıraktım. Bahçemde saklayacağım. Böylelikle dedikodularda son buldu” dedi.

Yayın Tarihi: 04.09.2019 15:30

Malkara’ya bağlı Gönence Mahallesi mezarlık mevkiinde oturduğu evinin bahçesinde ‘500 kilo altın var’ söylentileri üzerine ev hanımı Nevriye Köroğlu, resmi izin alarak, evinin yanındaki boş arazide iki gün boyunca kazı çalışması yaptı. İlk gün yapılan kazı çalışmasından bir şey çıkmazken, yapılan ikinci günkü kazı çalışmasında 6 tane büyük kaya parçası çıktı.

‘ÇIKAN KAYALARDAN BİRİNİ HATIRA OLARAK SAKLAYACAĞIM’

Çıkan kaya parçalarından bir tanesini evinin bahçesinde hatıra olarak saklayacağını söyleyen Nevriye Köroğlu, “İki gün boyunca süren resmi kazımızı tamamladık. Sonuçta yapılan kazılardan 6 tane büyük kaya çıktı. Çıkan kayalardan bir tanesini bahçemde hatıra olarak saklayacağım. Kazıyı yaptırmamdaki amaç bizi rahatsız ediyorlardı. Ben de gerekli izinleri alıp devletimizle birlikte resmi kazıya başladım. Kazımız iki gün boyunca sürdü. Bundan sonra başka kazı yaptırmayı düşünmüyorum. Artık çok bilenler gelsin, kazı kazı başımı yediler. Yok gömü orda değilmiş buradaymış. Dedikodu aldı başını gitti. Ben yanlış yeri kazdırıyormuşum dediler hep. Ben de bu dedikodulara son vermek için kazımı yaptırdım” dedi.

‘BENİM PARADA GÖZÜM YOK’

Köroğlu “Çıksaydı köyüme yardım yapacaktım. Mesela köyüme düğün salonu yaptıracaktım. Köyümüzdeki fakirlere yardım yapacaktım. Öğrencilere yardım yapacaktım. Çıkan parayı, defineyi yardım yapacaktım. Benim hiç parada pulda gözüm yoktu. Tamamen sıkıntılara son vermek içindi bu kazı. Hakkımızda hayırlısı olsun” dedi.

‘YAPILAN KAZI RAHATSIZLIKLARA SON VERMEK İÇİNDİ’

İki gün boyunca yapılan kazının tamamlandığını söyleyen Gönence Mahalle Muhtarı Bayram Ali Ayten,” Devletimizin izniyle resmi kazımız tamamlandı. Nevriye hanımında dediği gibi bu kazı yapılan rahatsızlıklara son vermek içindi. Şimdi herkes rahatladı. Kazımız iki gün sürdü. Bahçede altı ayrı yerde kazı yapılarak çukur açtık. Umduğumuz çıkmadı. 3 metre boyunda büyük kayalar çıktı. Herkes görsün duysun. Komşumuzu kimse rahatsız etmesin artık. Maalesef kazımız boş çıktı. Umduğumuz gibi çıkmadı. Kazıdan bir şeyler çıksaydı. Köyümüze büyük vaatleri vardı Nevriye hanımın. Köyümüze ne gerekiyorsa yapacaktı. Ben de köyümüzün noksanlarını söyledim. Ama olmadı. Kendisi de üzgün değil zaten. Paraya acımıyorum diyor Nevriye Hanım. Sonucu gördük. Herkes rahatladı şimdi” dedi.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Taşlar fena yanıltmış demek ki..

The Thing

C*
Süper Moderatör
Aslında soru şu, çıkan kayalar gerçekten doğalmıydı, ona göre inceleme yapıldımı yada yönlendiren oldumu.

Ledun

Bilgili Üye
Hedef dogru
Kayalar bunun alameti
Mesafede sorun var
Belki planlama bu sekildeydi
Bilemem

Trakyalı81

"Çok rahatsız edenler oldu" nun fazla üzerinde durulmuş. Finansmanı sağlayan bir başka akıl olma ihtimali çok güçlü.
Yönlendiren olmama ihtimali çok zayıf geliyor bana..

Trakyalı81

Şöyle bir şey de olabilir.
2 gün aralıklı işlem yapılmış.
Aradaki gece başka bir operasyonda yapılmış olabilir.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Resmi kazının videosuda mevcut,
Jandarma ve muhtar gözetiminde, örnek teşkil edebilir.

[video=youtube_share;qlEDZXRvE04]https://youtu.be/qlEDZXRvE04[/video]

The Thing

C*
Süper Moderatör
Şöyle bir şey de olabilir.
2 gün aralıklı işlem yapılmış.
Aradaki gece başka bir operasyonda yapılmış olabilir.
Bu şekilde mümkünatı yok bence çünkü ortam çok sıcak, fakat araya başkaları girerse o ayrı,
alınan verilere görede belki başka bir baharda op düzenlenebilir :D

sandalci14

Operatör
bizim bir arkadaş baya bi masraf ve çok kapsamlı ekiple antalyaya gitmişti antalyada bir mağarada 650.000 ( yazıyla altıyüzellibin) ton altın varmış bir ay ona uğraştılar.bi ara sormuştum 650 tonmu.yok 650.000 ton kayıtlı haritalı dedi..ben hala 650.000 tonun kaç tır dolduracağını hesaplamakla meşgulüm

kaan5557

Engellendi
650 bin ton...mübâlağanında bir ölçüsü olması lazım...
Bir kamyonun 25 ton taşıyabileceği düşünülürse 26 000 kamyon ...
Amerikanin altin rezervi 8000 ton..
Almanyanin altin rezerci 3000 ton..