bu nedir arkadaşlar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İkiside hasar gormus.
En guzeli muzeye teslim.
Odulu varsa bedelini iste.
Tesellum Kagidini da al cebine koy.
İleride sana Cok faydasi olur.

Size bu asamada cok akil veren olur.
Dinleme. Cogu sallar zaten.

Bu alani da arastirmaya devam et.
Kupanin diger parcalarini dahi bulmak mumkun olabilir. Parca boluk tamamlansa kiymeti 1000 kat artar.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
S.a değerli ustam. Mührü bir kağıda değil de çocuk hamurları olur oyuncakçıda ona basarsan daha net çıkar ortaya. Sonra resimleyip yükle bakalım gerçekten mühür mü? Hayırlı forumlar

Pscyhe

Engellendi
Altinda isaretker var buda muhur oldugu ihtimalini artiriyor..o yuzden ustalarimizin verdigi tekniklerinden birini deneyip cikan sekli resimleyip eklerseniz her sey daha net anlasilir olur.

Yalınız

Aktif Üye
ustalar bunların çıktığı yerde sıralı şekilde birer metre arayla bi sürü küp çıktı ama küpün kimisi toprak dolu kimisi kül dolu içinde kemik falan yok

alaçamlı

Bilgili Üye
arkadaşlar sallıyorlar demiş.sana bi anımı anlatayım.köyde bir şahıs ev temeli kazıyor.sonra kocaman bir küp buluyor.küp dolu diye sevinip saklıyor.akşam evinde heyecanla kırıyor.içinden başka bir küp çıkıyor.onu da kırıyor.metal bir meteryal epey ağır.1,5 kg civarı.kuyumcuya götürüyor.altın değil.tunç.heykel de değil.yaklaşık yüz yıllık bir nesne.verhasıl bana kadar geldi.o zamanlar babam bu işlerin piri sayıldığından adam bize getirdi.babam bir bakışta dediki kilise çanının iç parçası bu.bir tarafı kurşunla kapatılmış.tabi babamdan evvel birine götürmüş içinde elmas var demiş.o da şişle delmiş.başkası kezzap dök demiş kezzap dökmüş bu.babam bu nesneyi bana verdi.götür kaynakçıda kestir.ama spiral taş kullansın ısınmasına izin verme yavaş yavaş kessin diye tembihledi,dediği şekilde kestirdim içinden bir harita çıktı.ancak içler acısı halde.bir taraftan şişlenmiş bide kezzapla haşada dönmüş.babam baktı haritaya bu artık işe yaramaz dedi o adama.inanınki kiremit parçasına,taşa,halıya,güğüme,sikkeye çizilmiş harita gördüm.bu da harita olabilir.bi olasılık.kesin diyemem.ben olsam büyüteçle incelerdim.insan merak etmezmi ne şekli bu diye.adam dağda gördüğü taşı sekilden şekle koyuyorda yerden çıkmış böyle bir eseri niye incelemiyor.bak bir arkeolok arkadaşım anlattı.adamlar apollon tapınağının yerini eski bir sikke yardımıyla bulmuşlar.inceleyin.topraktan çıkan en ufak şeyin dahi bir tarihi bir anlamı mutlaka vardır.

Yalınız

Aktif Üye
teşekkür ederim ustam gerçekten güzel ifade etmişsiniz tabiki incelenmeli ama zarar vermeden tahrip etmeden sabırla itinayla özenle incelenmeli bunu yapan adamlar da öyle hemen bi anda yapmamıştır düşünerek belki fikir alarak bi emek vermişler yani çözmekte öyle çok kolayda olmamalı aslında hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

DeeJaY

Yeni Üye
Tabi bu konuda uzman değilim ama mühür bence vav harfi var osmanlıca olabilir gerçi öyle tahmin ediyorum osmanlı padişah larinin mühürlerini araştır bence