bu nedir yardim lütfen yeniyim sitede

murat76

Aktif Üye
Sağolun ustalarima soruyorum inşallah hayirlidi olur

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Bariz net bir tavşan var çenesini ön ayağını koymuş diye görüyorum. Ya da ön ayakları eksik olabilir. Islatıp resimleyin tavşan çok önemli bir işarettir. Ayrıca olduğu bölgenin 4 taraftan manzarasını çekin. Eğer dağın yamacında ise 200 metre arkası ve 200 metre önünü kontrol ediniz daha çok dağın güney tarafına yöneliniz ve söylediğim ölçüler içinde başka bir kayada tavşan görür iseniz resimleyin. Eğer mağaraya bakıyorsa zaten tünelin göstericisidir. Lakin eksik uzvu varsa bu iyi haber değildir tılsıma işarettir. Yeni resimler gelince daha net şeyler söyleyebiliriz İnşaEllah. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 146354

murat76

Aktif Üye

Ustalarim magraya girmekten korktugumuz icin arkadindan dolanim bakalim dedik ve arkadan manzara bu dik bir yamac mumkun degil gozukuyor mecbur icini temizleyip magradan giricez toyalp ustam bu taşın oldugu yer zirve magranin agzi

murat76

Aktif Üye
Bariz net bir tavşan var çenesini ön ayağını koymuş diye görüyorum. Ya da ön ayakları eksik olabilir. Islatıp resimleyin tavşan çok önemli bir işarettir. Ayrıca olduğu bölgenin 4 taraftan manzarasını çekin. Eğer dağın yamacında ise 200 metre arkası ve 200 metre önünü kontrol ediniz daha çok dağın güney tarafına yöneliniz ve söylediğim ölçüler içinde başka bir kayada tavşan görür iseniz resimleyin. Eğer mağaraya bakıyorsa zaten tünelin göstericisidir. Lakin eksik uzvu varsa bu iyi haber değildir tılsıma işarettir. Yeni resimler gelince daha net şeyler söyleyebiliriz İnşaEllah. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 146354

Iste ustam bu kayalarin en ust zirve bizim magra agzi 15 dk magra icinden assagiya gidince o demir kapi ve oda mevcut biz belki arkadan giris vardir diye sabah dolandik dagin arkadina ama mumkun degil magraya mecburuz

murat76

Aktif Üye

Donerken derenin kenarindada boyle bi tas gördüm size sormak icin cektim benden biktiniz biliyorum ama başka kime ne dorabilirim

murat76

Aktif Üye

Iste ustam yakinlastirip bakarsaniz orta kisimda iki tane dikili tas var sirt sirta en ust iki agac olan bolge magra ağzı bizim bahcemiz fakat icerden 15 dk merdiven inilip ancak demir kapiya ulaşılıyor cok yorulduk cikamadik magranin yanina resim aticam

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli ustam yükleyebildiğin kadar yükle hiç sorun değil. Dere kenarı ve dere kenarındaki düz taşlar önemlidir. Sana bir yöntem söyleyecem bulduğun tüm işaretleri çevre resimleri ile uzak yakın resimle hepsi için ayrı ayrı konu açarsın. Şimdi bu son resmi es geçelim sonra detaylı bakarız. Sen şimdilik tavşanı ıslat ve resimle üzerinde ön ayaklarına yakın kabartma U var. Karnının ortasında Z ve ya yan yatmış N var alnında kulaklarının hemen altında yatık D ya da kare var kuyruğuna yakın yumruk gibi bir işaret daha var bunlar mağara hakkında bilgi vermiş olabilir. Lakin tılsım ve tuzak konusu çok önemli. Bu konuda uzman arkadaşlarımızın önerileri dışında sakın bir şey yapmayın. Gece yapılan yorumları tekrar okuyun. Mağaranın iç resimleri muhakkak çekiniz. Selametle

murat76

Aktif Üye
Değerli ustam yükleyebildiğin kadar yükle hiç sorun değil. Dere kenarı ve dere kenarındaki düz taşlar önemlidir. Sana bir yöntem söyleyecem bulduğun tüm işaretleri çevre resimleri ile uzak yakın resimle hepsi için ayrı ayrı konu açarsın. Şimdi bu son resmi es geçelim sonra detaylı bakarız. Sen şimdilik tavşanı ıslat ve resimle üzerinde ön ayaklarına yakın kabartma U var. Karnının ortasında Z ve ya yan yatmış N var alnında kulaklarının hemen altında yatık D ya da kare var kuyruğuna yakın yumruk gibi bir işaret daha var bunlar mağara hakkında bilgi vermiş olabilir. Lakin tılsım ve tuzak konusu çok önemli. Bu konuda uzman arkadaşlarımızın önerileri dışında sakın bir şey yapmayın. Gece yapılan yorumları tekrar okuyun. Mağaranın iç resimleri muhakkak çekiniz. Selametle
Tamam ustam ALLAH razi olsun harfiyen uyucam dediklerinize esim ve oğlumun canlari herseyden önemli oglum askerden 7 gun izin kullanip ayin 1de burda beni kapida birakip baba ogul giricekler ama asla izin vermiycem o yuzden sizlere ihtiyacim var her dediğinizi dikkate aliyorum resimleri en kisa zamanda ekliycem sagolun

Şirvan

Operatör
Aslan koruyucu demektir kralllari korur yeri bulduysan ve işlem görmediyse yedi sulaleni ihya eder

murat76

Aktif Üye
Aslan koruyucu demektir kralllari korur yeri bulduysan ve işlem görmediyse yedi sulaleni ihya eder
Ustam inşallah yarin sabah ilk iş detayli fotograflar cekicem kayinpederimin elinden almış kardesi aslanlari sonrada kayboldu demis yillar sonrada esime o aslanlari istanbulda muzede gordum oglum demiş kalca kismi oturur on patileri ayakta yani saldiri pozusyonundaymislar hatta eşim kaybolduklarina sevinmis ozaman korkuyormus magranin agzini kapatip sonrasinda hic kimse girmemis yer bizim yerimiz her daim yanindayiz eminiz ama iste giremiyoruz:) olucak insallah oglum esim ben 3muz giricez magrada cokerse allah cezamizi verir oracikta:)

Şirvan

Operatör
murat76 tedbirli olmak her daim iyidir ip lamba eldiven bulundurun bugibi yerler sıkintılı yerlerdir dikkat edin. Kapalı bir yeri açtığınızda havalandırin ve belli bir süre sonra gazete kagitlari yakarak atın.içeri gaz çıkışı kolaylasır