Bu orjinal midir

D

deniz_efe

Misafir
gargamelyus azmanyas dönemine ait , krom nikelaj kaplama bir adet üç kağıt parası . ederi 50 bin dolar , buradan verecek birisini bulamazsın ama . sizi şirin babaya yönlendirelim , o yardımcı olsun . bu arada renk değiştiren gargamel parası koyuyorum adını . güle güle ..
Bazen gerçekleri eyle adamın yüzüne dümdük söylemek şok etkisi yapabilir.
Elimizden geldiği kadarıyla "ima ederek", "hafiften uyararak" anlatmaya çalışıyoruz.
Çünkü bu konuda gerçekten "saf" ve "iyi niyetli" insanlar burada paylaşım yapabiliyorlar.
Biz de onları kırmamaya çalışıyoruz.
Burada ilkemiz tıpkı hukukta olduğu gibi şudur ki;
aksi ispat edilene kadar herkes masumdur...

Kimse kimseyi kandıramaz,
sonuç itibariyle kandırılan, yine kandırmaya çalışanın kendisi olur...

Keyifli paylaşımlar...

malibu_18

Bilgili Üye
Bazen gerçekleri eyle adamın yüzüne dümdük söylemek şok etkisi yapabilir.
Elimizden geldiği kadarıyla "ima ederek", "hafiften uyararak" anlatmaya çalışıyoruz.
Çünkü bu konuda gerçekten "saf" ve "iyi niyetli" insanlar burada paylaşım yapabiliyorlar.
Biz de onları kırmamaya çalışıyoruz.
Burada ilkemiz tıpkı hukukta olduğu gibi şudur ki;
aksi ispat edilene kadar herkes masumdur...

Kimse kimseyi kandıramaz,
sonuç itibariyle kandırılan, yine kandırmaya çalışanın kendisi olur...

Keyifli paylaşımlar...
söylediklerinize yukarıda boldladığım kısım hariç sonuna kadar katılıyorum . bu işlerde kandırılan insanlar hep iyi niyetli , kısa zamanda çok para kazanmak hayalleri kuran , önüne çıkan fırsatları sıcak para olarak gören insanlar genelde . define konusu , ülkemizde sağlık ve gıda sektörüyle birlikte , suistimal edilip kandırılmaya müsait en kolay konudur bana göre . insanların zaaflarını , anlık adrenalin salgılarının sağlıklı düşünmesini engellediği zaman dilimlerini kullanmak o kadar kolay ki . bu tarz konular kasıtlı açılıyor ve insanlara hakaret ediliyor cümle altı anlamlarında .

burada 3 tane konu açsam elimdeki paraların değeri nedir yada doğa gezisinde bulduğum işaretler diye , işi ciddiye alıp mesaj atan 50 tane yeni üye çıkmaz ise hiçbir şey bilmiyorum . ya yere ortak olmak ister , ya paraları satın alıp üzerine kar koyarak satmak isteyen . dediğim gibi suistimale çok açık bir konu define konusu . bu tarz başlıklar gördüğümde dayanamıyorum . hayatım boyunca hep net olmaya , gördüğümü söylemeye , bilmediğim konu hakkında yorum yapmamaya özen gösterdim . bu forumda yada başka bir yerde asla insanları sebepsiz yere rencide etmemek için özen gösteriyorum , Peygamber Efendimizin (sav) bir hadis-i şerifinde belirttiği üzere ; '' haksızlıklar karşısında susan , dilsiz şeytandır '' sözü her daim aklımın bir kenarında durur . buda benim kusurum maalesef , hakkınızı helal edin .

D

deniz_efe

Misafir
söylediklerinize yukarıda boldladığım kısım hariç sonuna kadar katılıyorum . bu işlerde kandırılan insanlar hep iyi niyetli , kısa zamanda çok para kazanmak hayalleri kuran , önüne çıkan fırsatları sıcak para olarak gören insanlar genelde . define konusu , ülkemizde sağlık ve gıda sektörüyle birlikte , suistimal edilip kandırılmaya müsait en kolay konudur bana göre . insanların zaaflarını , anlık adrenalin salgılarının sağlıklı düşünmesini engellediği zaman dilimlerini kullanmak o kadar kolay ki . bu tarz konular kasıtlı açılıyor ve insanlara hakaret ediliyor cümle altı anlamlarında .

burada 3 tane konu açsam elimdeki paraların değeri nedir yada doğa gezisinde bulduğum işaretler diye , işi ciddiye alıp mesaj atan 50 tane yeni üye çıkmaz ise hiçbir şey bilmiyorum . ya yere ortak olmak ister , ya paraları satın alıp üzerine kar koyarak satmak isteyen . dediğim gibi suistimale çok açık bir konu define konusu . bu tarz başlıklar gördüğümde dayanamıyorum . hayatım boyunca hep net olmaya , gördüğümü söylemeye , bilmediğim konu hakkında yorum yapmamaya özen gösterdim . bu forumda yada başka bir yerde asla insanları sebepsiz yere rencide etmemek için özen gösteriyorum , Peygamber Efendimizin (sav) bir hadis-i şerifinde belirttiği üzere ; '' haksızlıklar karşısında susan , dilsiz şeytandır '' sözü her daim aklımın bir kenarında durur . buda benim kusurum maalesef , hakkınızı helal edin .
Beş parmağın beşi de bir değil, tabi ki insanlar da farklı farklı.
Ben buyum demişsin, eyvallah saygı duyarız, sıkıntı yok.
O boldladığın kısma da katılman gerekir bence ince düşünürsen.
Velev ki kandırdın ve haram yedin;
bu dünyada çıkmazsa ahirette çıkar, hadi burada adamı kandırdın,
orada da haşa Allah'ı kandıracak değilsin ya ???
Sonuç itibariyle kendi kendini kandırmış olursun !!!

malibu_18

Bilgili Üye
Beş parmağın beşi de bir değil, tabi ki insanlar da farklı farklı.
Ben buyum demişsin, eyvallah saygı duyarız, sıkıntı yok.
O boldladığın kısma da katılman gerekir bence ince düşünürsen.
Velev ki kandırdın ve haram yedin;
bu dünyada çıkmazsa ahirette çıkar, hadi burada adamı kandırdın,
orada da haşa Allah'ı kandıracak değilsin ya ???
Sonuç itibariyle kendi kendini kandırmış olursun !!!

benim söylediklerim dünya malıyla dünyada yapılana . işin içerisine ahiret girdiğinde , kimse aldığı nefesin bile hakkını veremez .

CANADALI

Aktif Üye
Kıymetli arkadaşım.Bu sikke üretim yani yeni mamül.Orijinal sikke değil yani.dönemide üreten greek üretmeye çalışmış ama işi becerememiş..:)
Sikkenin som altın olması bişey ifade etmez...
Mesele üretecek olan sahtekar ne yapar.Önce sikke kalıbı hazırlar.
Altın yokmu alır sahte kalıbı hazırlar seri üretime geçer.Nasılmı??
Şöyle izah edelim işi bilmeyen acemi yada kısa yoldan zengin olmak istiyen ama işte bi cacık bilmeyen kekler aranır bulunur ve sahte üretim sikkeler kakalanır.
Diyelim greek dönem altın sikke büyük iskender sikkesi dışarıda fiyat ortalama 5000 usd ise ve sikke 8 gram civarı ise som altın gramda 100-TL x 8 gram eder sana altın değeri 800 TL işçilik ıvır zıvır üretim maliyeti diyelim 1000 TL.ya adam sahteyi som altın 1000-TL maliyetle yapar.
Piyasaya sürüpde işte yurtdışı orijinal sikke 5000-USD ise burda elini öpene 1000 USD ye adam sahteyi kakalarsa ne olur..:)
Alan kek bakar sikke 5000-usd ama 1000-usd ye satan var adam yemi yutar 1000-usd ye alıp 2000-3000 usd ye devrederim der ama hayli havada kalır.:))
maliyet hesabı yukarıda işin özü şu değil kuyumcuya sarrafada gitsen bişey ifade etmez.adam haklı bakar altın evet orijinal altın değerine alır.
bunu üreten sahtekar 1000 tl ye üretti ise işte işi bilmeyene 1000 usd den çaksa ve elimde 100 tane var dese ne kadar para kaldırır basit hesap ortada...tanede 2000 x 100 eder sana 200.000-TL enayi parası....