Bu sikkemi

R

remuss

Misafir
sikke o gelen turistlere starlar atalarindan hatıra diye
gümüş te basarlar sadece manevi değeri vardır alana
bizim için bir önemi yok

mayhem

Co Admin
Co Admin
hediyelik gibi geldi antalyadan sevgilerle yazıyor üstünde.

adem44

Bilgili Üye
Ermeni soykırımında kı sikkeler olabılırmı bakırmı altınmı bunuda pek anlıyamadım bakıra bencıyor ama hıc kuf yok kafam bıraz karıştı

Kristof34

DogacıyıZ
Ermeni soykırımında kı sikkeler olabılırmı bakırmı altınmı bunuda pek anlıyamadım bakıra bencıyor ama hıc kuf yok kafam bıraz karıştı
Hiç karışmasın kafan bu bildiğin çöp sikke ile alakası yok. Makara yapacağına üstünü oku.

adem44

Bilgili Üye
Hiç karışmasın kafan bu bildiğin çöp sikke ile alakası yok. Makara yapacağına üstünü oku.
ustunu okudum sikke olmadıgını zaten anlıyorum ufak balık buyuk balıga goturur mantıgı yoksa bunu burda yayınlamak makara gıbı bırsey paradan cok her seye bencıyor antalya nerde benım oturdugum yer nerde paranın neısa resmıne bakarsan 60 70 senelıge bencıyor bulundugu yerdede uç tane 70 80 senelık agac vardı degermen çatallı dere vardı demekkı arastırmalarımızı bırazdaha derınlestırecegız antalyalı ermenılere bır bakım ne tarafa goc ettıler

Asil

Aktif Üye
konu sahibi arkadaş. Öncelikle antalyanın eski adı adalyadır.tarih de antalya diye anılması da 20 yüzyıldan sonradır.. Bu arada bu tür araştırma yapmadan önce tarihini iyi araştır.. Melitava nın anlamı bal evi günümüz türkiyesinde ise malatya diye okunur... Şu gerçeği unutma antalyada Rum ermeni göçü olmamıştır """zaten % 6lık bir kesim ermeni rum Yahudi...bunlarda girit e gitmişlerdir.bulduğun basit bir Anahtarlık veya tanıtım zımpırtısı...

R

remuss

Misafir
Bende bir kaç ismini söyleyeyim;
Attaleia, Attalia, Atalla, Sattalla, Ata.
tarihleri Medeniyetleri de yazarımda erindim gereksiz fazlası ile.

adem44

Bilgili Üye
verdığiniz bilgiler için teşekkurler bilgi bilgidir fener gibi adama onunu gosterıyor

adem44

Bilgili Üye
heralde ermeni mezarı torenınde dusurmusler 1 metreden ince mıcırla karısık kum ayakla basılmıs gıbı olan mıcır cıktı ne oldugu hakkında hıc bır fıkrım yok bakmadanda anlıyamam işi bilenlerden bilgi alsam fena olmaz

Son düzenleme:

Asil

Aktif Üye
heralde ermeni mezarı torenınde dusurmusler 1 metreden ince mıcırla karısık kum ayakla basılmıs gıbı olan mıcır cıktı ne oldugu hakkında hıc bır fıkrım yok bakmadanda anlıyamam işi bilenlerden bilgi alsam fena olmaz
antalyalının biri sizin bölgede mezar ararken düşürmüştür.. Demekki sizin bölge de ermeni yaşamış..yada yine antalyalının biri sizin bölgeye imzasını bırakmış da olabilir.. Bulduğun yeri 5 mt kaz başka birşey bulacakmısın bak..

adem44

Bilgili Üye
2 3 senelik zimpirtiymis internette resmi var 1 metrede belirli noktada çakıl taşları çıktı istenmeyen şeyler oldu heralde Çinli yer bilir kişiye sordum bana çakıl taşlarını 1 metre in ceset çıkacak hemen altında taştan kapak olacak malzeme orda dedi hayırlısı