Bu taş değerlimidir

Mutlu666

Member
Parıldarken yeşil renk veriorsa sahtedir gerçek elmas mavi ve gri renklere çalar. Bir kağıdın ortasına kurşun kalemle çizgi cekip üstüne.elması bırak çizgi görünüyorsa sahtedir sivri bir igne veya kalemle elması çizmeye çalışın en ufak bir kılcal çizik bile oluşursa sahtedir ve son olarak elmasın üzerinde karbon izleri varmı bu soruların cevaplarını yazın bakalım bi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kıymetli Kardaşım,

Bu taşı elmas işi yapan veya bundan anlayan bir kuyumcuya götüreceksin.
Yasak değil, suç değil. Alımı da satımı da serbest.
Buradan anlaşılmasına imkan yok.
Elindeki malzeme işlenmiş, yani işlem görmüş bir malzeme.
Merakını gidermen için hemen göster inşallah.

Y@vuz

Aktif Üye
Ustam ışığa baktığımda arkadan ışık gözükmüyo iğneylede çiZemedim inşallah bugün bi kuyumcuya götürüp göstericem

Mutlu666

Member
Mavi ve gri tonlarda parildama efektleri yoksa sahtedir ışıkda elinizde dönderip bi videosunu çekip bize gösterin bi

Gemo

Member
Ustam taş büyük ihtimal ametist, pek para etmez 20 lira ancak. Düşük ihtimal ise safir olabilir, taşı ışığa tutunca içinde beyaz noktacıklardan oluşmuş merdivene benzer şekiller varmı. Varsa safirdir. Safir ise beş bine gider. Karatı yüz doların altına olmaz.

Vurguncu

Engellendi
Üstadlar bende iki tane koltuk var birinin sağı yok birinin solu ikisi yanyana makina vurduk beş metre arkasını gösterdi bizde kazdık 40 60 cm arası bir işaret çıktı ne yapacağımızı bilmiyoruz yardımcı olsanız

Y@vuz

Aktif Üye
Sa ustalarım azönce gösterdim kuyumcuya değersiz oldugunu söledi netaşı olduğunu sölemedi ilgilenen herkese teşekkür ederim allah razı olsun

Mutlu666

Member
kuyumcu baştan savma bakmış olabilir siz genede taşın parıldarken bi 15-20 saniyelik videosunu çekip yeni bir konu üzerinden gösterin ustaların yorumları ozaman önemli kuyumcu sallıyor olabilir siz bi video ile o taşın nasıl parıldadıgını bize gösterebilirmisiniz.

Y@vuz

Aktif Üye
Ustam video çektim ama yükleyemedim YouTube a üyeliğim yok orayada yükleyemedim. Yükleyebilirsem atarım tekrar