Bu taş meteor taşımı.

mserhat03

Yeni Üye
Bu gün denizde dedektörle arama yaparken dedektörün bu taşa öttüğünü gördüm ve yanıma aldım eve gelince meteor taşı olduğundan şüphelendim ama emin olamadım sizce meteor taşımı. Mıknatıs çekmiyor taşı.

Ekli dosyalar

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mıknatısın çekip çekmemesi veya dedektörün algılaması kesin kriter değil.Bu resme bakarak kimse de kesin göktaşıdır veya değildir diyemez.Ama ilk izlenimim göktaşı olmadığı yönünde.Kırılmış kısımda hava delikleri var.Bu durum göktaşı ihtimalini zayıflatıyor.Dedektörün sinyal vermesi taşın içindeki element ve minerallerden kaynaklanıyor.ancak analize gönderirseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz ki o bile kesin değil.

Akiva

Member
Lav taşına benziyor içinde bol mineral bulunur

mserhat03

Yeni Üye
Mıknatısın çekip çekmemesi veya dedektörün algılaması kesin kriter değil.Bu resme bakarak kimse de kesin göktaşıdır veya değildir diyemez.Ama ilk izlenimim göktaşı olmadığı yönünde.Kırılmış kısımda hava delikleri var.Bu durum göktaşı ihtimalini zayıflatıyor.Dedektörün sinyal vermesi taşın içindeki element ve minerallerden kaynaklanıyor.ancak analize gönderirseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz ki o bile kesin değil.
Denizde buldum eğer göktaşı ise denize düştükten sonra hava kabarcığı olma ihtimali varmı acaba.