Bu Tuzaklar Nasıl Geçilecek.....?

avır

Aktif Üye
S.a degerli ustalar,
bu konuyu okudukca bu siteye girmekle dogru karar verdigimi anladim. Birbirinize elinizden geldikce haset etmeden yardimci olmaya calisiyorsunuz. Istisare Rabimizin emridir “Rablerine icabet edenler, namazı dosdoğru kılanlar, işleri kendi aralarında şura ile olanlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak edenler” (Şura Suresi – 38).Sadece masaallah berakallah derim. Ustam kusura bakma daha acemi oldugumdan size yardimci olamiyacgim ama Rabbim muaffak eylsin, yar ver yardimciniz olsun! Allaha emanetsiniz!
Masallah ustam allah nazarlardan saklasın

Cooltank

Yeni Üye
S.a kolay gelsin ustalar benim görüşüm madem sivri bir tepe diyorsun çok yönlü tuzaklı tünel değilse ters istikamette girme sansiniz yokmudur acaba tünel bilmiyorum hangi yöne bakıyor ama ters istikamette denenebilir görüşüm kolay gelsin hayırlısı ile

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sağolunuz kiymetli ustalarim.
Bu kadar bilgiden sonra ben burasinin isini bitiririm Allahin cc izniyle.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kardeş ben sana bir yaşanmışı anlatayım dört arkadaş iki oda tesbit eder üç mt aşagı yedi Mt tünul iner birinci odaya varırlar ama sadece kum tuzağı varmış biraz ara verilir ikinci oda için bir akşam kafadarlar dost ortamından bundan bahsederler ortamda olan biri ben sizi harcadıgınız enejinin çeyregiylen oraya göturebilidim demiş Hadi ordan demişler ama düşunmeden de edememişler neyse uzatmıyacam bu arkadaş iki üç mt de olaştırmış odalara yani giriş uzun ve tehlikeli olur çıkış sadece basit ama gizli olur
Demek istediğin yapıyı inşa ederken aynı zamanda engelleri de yerleştirip başka bir çıkış yapıp oradan çıkıyorlar. Geldikleri yöne bir daha adım bile atmıyorlar öyle mi? Çok değerli bir bilgi. Teşekkürler. O zaman ters yönden bakılsa?

Ya da şöyle soralım, ustalar; daha önce gördüğünüz, gezdiğiniz, tecrübe ettiğiniz açılmış yerler olmuştur mutlaka. Hiç böyle başka bir yönden giriş yapılan bir yerle karşılaştınız mı? Örnek oluşturur bize.

Kurtulalım şu tuzaklardan artık.

Sevgiler.

ragıp

Uzman
BulursamKader25
üstat
krokide, senin X koyduğun kapalı tünel giriş olan yer
en mantıklı yol
sizin, şuanki giriş için açtığınız derinlik 3m ise
çubuk yordamı ile kapalı olan
odaya düz giden koridorun
başı bulunarak o kısımdan daha kolay olur
bir tuzak var
siz allahın izni ile onu aşarsınız
havalandırmak vb daha kolay olacaktır

rast gele

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Es selamun aleyküm değerli üstadım. Yüksek musaadenizle bende fikrimi sizinle paylaşmak istiyorum. Benim kanaatimce eğer tuzak bir yıkım tuzağı ise en ufak bir hatada harekete geçecektir. Bu durumda sağlığınızı tehlikeye atmanız caiz değildir. O zaman dinamit ya da kanca operasyonu yapmanızı tavsiye ederim. En şüphelendiğiniz taş kaya vs. Ne ise ona patlayıcı, halka ip ve yahut kanca atarak dışarı çıkıp harekete geçirmek. Ne de olsa malzemeye zarar gelmeyecek şekilde ayarlanmıştır. Çöküntü sonrası bir iki kazmadan sonra içeridesiniz İnşaEllah. Ama zehirli tuzağı unutmadan tabii ki. (Toyalp= Tecrübe yoktur ama taktik geliştiricidir :) ) Selametle üstadım

Son düzenleme:

Ustam

Yeni Üye
Es selamun aleyküm değerli üstadım. Yüksek musaadenizle bende fikrimi sizinle paylaşmak istiyorum. Benim kanaatimce eğer tuzak bir yıkım tuzağı ise en ufak bir hatada harekete geçecektir. Bu durumda sağlığınızı tehlikeye atmanız caiz değildir. O zaman dinamit ya da kanca operasyonu yapmanızı tavsiye ederim. En şüphelendiğiniz taş kaya vs. Ne ise ona patlayıcı, halka ip ve yahut kanca atarak dışarı çıkıp harekete geçirmek. Ne de olsa malzemeye zarar gelmeyecek şekilde ayarlanmıştır. Çöküntü sonrası bir iki kazmadan sonra içeridesiniz İnşaEllah. Ama zehirli tuzağı unutmadan tabii ki. (Toyalp= Tecrübe yoktur ama taktik geliştiricidir :) ) Selametle üstadım
Taktik süper :)

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Eyvallah ustam :)