BUDA BENDEN OLSUN (kuyu mezar-malzeme odaları)

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Verdiğiniz tüm kıymetli bilgi ve görseller için, katılım yapan kıymetli ustalarıma çok teşekkür ederim.
Sizlerin varlığı ile her gün bildiklerimize, yeni bilgiler katıyoruz.
Keşke sizlerle 20 sene önce tanışsaydım,
Bu Romanın ve hain bizansın anasını ağlatırdım. kahkaha
Bilgi en kıymetli hazinedir benim verecek olduğum bilgiler hem tecrübe hem işin nasıl yapıldığı tekniği ile ilgilidir ben bir çok öğrenciye faydalı olacağını da düşünüyorum roma bir sanattır

jeolog

Co Admin
Co Admin
kızılelma ustam. Tek bir sorum olacak... Kuyunun ağzı açık olarak mı buldunuz kapalıydı da herhangi bir cihaz ile mi buldunuz?

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@kızılelma ustam. Tek bir sorum olacak... Kuyunun ağzı açık olarak mı buldunuz kapalıydı da herhangi bir cihaz ile mi buldunuz?
kuyunun agzı acık olmaz acıksa zaten işi bitmiş demektir gerçi sorunun muhatabı ben degılım ama alındım üstüme

jeolog

Co Admin
Co Admin
Açıktan kastım üzerini kapadıkları taş oynamıştır ve bir aralık oluşmuştur, bu aralık ta dikkatini çekmiştir....
Merakımın sebebi hala girişini bulamadığım bir yer ile alakalı olduğundandır.

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
@kızılelma ustam. Tek bir sorum olacak... Kuyunun ağzı açık olarak mı buldunuz kapalıydı da herhangi bir cihaz ile mi buldunuz?
Merhaba üstad şimdi kuyunun üstü fatih7979 un dediği gibi kapalıydı burası bir yerleşim yeri
ben işaret konusuna pek takılmıyorum cihaz derseniz Onur'a kullanmıyorum çubuk deseniz oda değil buranın üstünde de bir yapı vardı ve çökmüş doğaya aykırı birşey vardı yerdeki döşeme taşlar düz döşeme değil roma kilit taşları yanı bir dikdörtgen düşünün uzun kenarın bir tarafı 20 cm kalınlığında diğer tarafı 30 cm kalınlığında düz döşeme olsa oynat boşluk oluşur ama bu taşlarda oynama Yok ve mıcır ile sıkıştırılmış hal böyle olunca önce üstündeki yıkıntı temizlendi daha sonra manivela ile kayanın en yumuşak ses verdiği yer vurulularak bulundu iş bu ya içeride su doluydu oda boşaltıldı oda kuyuya göre Güney batıda kaldı içeriden duvarlara 80 cm tığ sallandı be bingo lakin içeriden işlem yapmak öldürebilir sıkışmış gaz sonra yukarı çıkıp 1. İşaretli yerdeki kilit kayaları açıldı roma dönemi zengin bir tüccar

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
Forumda paylaşmıştım. Özelden linki attım senin konun dağılmasın istedim...

Kedo

Member
kızıl elma Ustam. Peki bu kuyunun tuzağını nasıl geçtin 3,4 metre derinlikte suyu içinde nasıl mezar odasına indin. Vallahi anlamadım bizi açık net bilgilendirme allaha emanet ol

Kedo

Member
kızıl elma usta.bu Su kuyusunun..tuzakları ni nasıl bertaraf ettim söyler misin.merak attık. Vallahi .saygilar.